Група раннього віку “Б” (Їжачок)

П’ятниця 05.06.2020

Вихователі: Соляник М.С , Назаренко В.І.
Тематичний день “День захисту довкілля”

 

1. Художня література “Заучування потішки “Ходить квочка”

Д/гра “Великий – маленький”

Цікаве завдання “Зроби квіточку”

04.06.2020 Четвер 

Вихователі Соляник М.С., Назаренко В.І.
Ознайомлення з природним довкіллям + Малювання “Рибки в акваріумі”
Мета: удосконалювати знання дітей про риб (де живуть, що в них є), закріпити вміння дітей наносити фарбу долонями на аркуш паперу, розвивати увагу, моторику рук, орієнтування в просторі

Д/гра “Один – багато”

Пам’ятка для дітей та їх батьків

03.06.2020 Середа

Вихователь: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Заняття № 1 Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема «Спостереження та досліди з піском»

Мета: розширити та погли6ити уявлення дітей про пісок – сипкий, вологий – з вологого піску можна ліпити, пісок стає вологим, якщо його полити, після дощу, вранці від роси; розвивати допитливість, 6ажання пізнавати взаємозалежності у стані речей під час їх взаємодії.

Ще задовго до того, як дітей цілеспрямовано ознайомлять з властивостями піску, вони пізнають їх самостійно. Однак ці уявлення мають стихійний, неусвідомлений характер. У процесі спостережень  пояснення властивостей піску супроводжуються діями дорослого та дитини, спрямованими на перехід піску з одного стану в інший. Спостереження варто проводити за різної погоди під час прогулянки дітей на свіжому повітрі.

1 Дослід: запропонувати  дитині взяти трішки сухого піску, покласти на долоні й розтерти. Чому розтирається пісок? Якого він кольору? Чи скріплюються піщинки у грудку?

2 Дослід: взяти трішки сухого піску й з висоти піднятої руки висипати його на дощечку для ліплення. Що сталося з піском? Чому? Чому на майданчику пісок розсипався по всій ділянці? Сухий пісок – сипкий.

3 Дослід: насипати гірку піску на дощечку і змочити водою. Пісок ліпиться? Чому? Висновки дітині  зро6ити допомагає дорослий, якщо дитина затрудняється самостійно.

4 Дослід: запропонувати намалювати паличкою на сухому і вологому піску, а потім визначити, на якому малювати зручніше.

 02.06.2020  Вівторок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
Мовленнєвий розвиток + Ознайомлення з соціумом “Наш хороший добрий лікар”
Мета: розширити уявлення дітей про працю людей професії “лікар”, розвивати увагу, мислення, мовлення, виховувати поважне ставлення до лікарів.

Д/гра “Веселі геометричні фігури”

Д/гра “Емоції”

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=156894782464168&id=111629363657377&sfnsn=mo&d=n&vh=e

Пам’ятка для батьків і дітей

01.06.2020 Понеділок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

 

1. Сенсорний розвиток “Іграшковий магазин”
Мета: продовжувати вчити дітей узагальнювати поняття “іграшки”, вчити називати їх, описувати, розвивати увагу, мислення, мовлення, виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

2. Ліплення “Яблучка”
Мета: продовжувати знайомити дітей з пластиліном, удосконалювати уміння ліпити, відривати маленькі шматочки та скочувати їх двома руками, виховувати інтерес до роботи з пластиліном

 

29.05.2020 П’ятниця 

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
Художня література: “Читання вірша “Здоровим будь”

 

Д/гра “Плаття для ляльки”

Д/гра “Склади картинку”

Пам’ятка для батьків

 28.05.2020 Четвер

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Ознайомлення з природним довкіллям “Птахи”
Мета: закріпити знання про птахів, повторити будову тіла птаха, розвивати увагу, мислення, пам’ять, виховувати дбайливе ставлення до птахів.

 

Фізкультхвилинка

Д/гра “Назви пори року”

 

27.05.2020 Середа

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Конструювання “Драбинка”
Мета: вчити дітей накладати деталі одна на одну, закріплювати вміння дітей підбирати кубики за кольором, розвивати конструктивні навички

Д/гра “Склади з конструктора”

Д/гра “Веселе лото”

26.05.2020 Вівторок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

1. Мовленнєвий розвиток “Подорож до лісу”
Мета: продовжувати формувати уявлення про живу природу, зокрема поняття “ліс”, удосконалити знання дітей про дерева в лісі, їх назви, їх різновид, розвивати спостережливість, вчити милуватися красою довкілля.
Бесіда за змістом:
– якого кольору дерево?
– що є на дереві?
– чим дерева схожі між собою?
– чим різняться?

Д/гра “Покажи дерево, яке я назву”

2.Ознайомлення з соціумом “Прогулянка до парку*
Мета: продовжувати формувати знання дітей про птахів, закріплювати вміння розрізняти птахів за зовнішнім виглядом, звуконаслідуванням, вчити складати описові розповіді про птахів, розвивати мислення увагу, мовлення

Д/гра “Опиши пташку”

Пам’ятка для батьків

25.05.2020 Понеділок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Сенсорний розвиток “Нагодуємо пташок” (ігри з крупами)
Мета: ознайомити дітей з різними видами круп, закріпити їх назви, удосконалити знання про те, кого можна годувати крупами (пташок), розвивати дрібну моторику рук, увагу, мислення.

2. Аплікація “Домівка для шпаків”
Мета: розвивати увагу, образне мислення, учити дітей робити аплікацію з декількох частин, продовжувати вчити наклеювали окремі деталі, намазуючи їх клеєм, виховувати дбайливе ставлення до птахів

Д/гра “Допоможи їжаку”

Пам’ятка для батьків

22.05.2020 П’ятниця

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Д/гра “Мами і дитинчата”

21.05.2020 Четвер

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Всесвітній день ВИШИВАНКИ!

1. Малювання “Вишиванка”
Мета: ознайомити дітей з національнтм одягом – зокрема вишиванкою, розвивати емоційно-чуттєве сприймання, образне мислення, уяву, моторику рук, закріпити назви кольорів, удосконалити уміння малювати ватнимм паличкамм, виховувати почуття гідності до своїх традицій

2.Ознайомлення з природним довкіллям “Весняні кульбабки’
Мета: розвивати образне мислення, уяву, виховувати почуття любові до природи, цікавість та бережне ставлення до рослин, формувати поняття, що все живе – добре, гарне, корисне, його потрібно берегти.

Д/гра “Весела краплинка”

Д/гра “Знайди будиночки для фігур”

20.05.2020 Середа

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Конструювання “Намисто для Катрусі”
Мета: закрін з дітьми назви кольорів, вчити групувати однорідні предмети за кольором, виконувати дії з ними – нанизування, збагачувати сенсорний досвід дітей у процесі ознайомлення з різними предметами, розвивати мислення, увагу, моторику рук, виховувати цікавість, допитливість, почуття взаємодопомоги.

Вправи на дихання

Д/гра “Знайди пару”

19.05.2020 Вівторок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Мовленнєвий розвиток “Гостей чекаємо – посуд обираємо”
Мета: розширювати та збагачувати знання дітей про предмети посуду, їх призначення та функції, навчити добирати посуд за кольором (чашку відповідно блюдечка), виховувати навички правильної поведінки за столом.

2. Ознайомлення з соціумом “Прання сукні для ляльки”
Мета: привчати дітей підтримувати чистоту і порядок у речах, формувати трудові навички в роботі з водою (прання), вчити трудитися спільно в певній послідовності, сортувати білизну на білу та кольорове, ретельно намилювати речі, полоскати, розвішувати на мотузці, виховувати у дітей акуратність, доводити розпочате до кінця.

Д/гра “Склади з частин ціле”

Д/гра “Веселе прання”

18.05.2020 Понеділок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Сенсорний розвиток “Веселе сонечко”
Мета: розширити знання дітей про сонечко, закріпити поняття “один-багато”, розвивати моторику рук, мислення, закріпити назви кольорів, виховувати дбайливе ставлення до природи

2. Ліплення “Метелик”
Мета: систематизувати знання дітей про метеликів, удосконалити вміння ліпити симетричне зображення метелика, розвивати дрібну моторику пальців, увагу, мислення, спостережливість, виховувати дбайливе ставлення до комах

Д/гра “Ввічливі слова”

Д/гра “Зашнуруємо кросівки”

15.05.2020 П’ятниця

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Художня література “Потішка “Печу, Печу хлібчик”

Д/гра “Зайчик – побігайчик”

Д/гра “Знайди тінь”

14.05.2020 Четвер

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

1. Ознайомлення з природним довкіллям “Для чого потрібно сонечко?”
Мета: формувати уявлення дітям про сонечко, допомогти усвідомити, що сонце є джерелом тепла і світла, джерелом життя на планеті Земля, розвивати спостережливість, увагу, мислення.

Читання вірша “Сонце” Надія Красоткіна

Ось сонечко з’явилося над світом,
І стало видно, тепло — скрізь краса!
Все заквітчалось зеленню та цвітом,
На травах срібно виграє роса.

З’явилось сонечко і все живе радіє
І ніжиться в приємному теплі.
А Сонце промінці гарячі сіє
І стало весело і радісно Землі.

Земля співає і радіють люди,
Рослини, звірі і пташки малі.
Як Сонце є, тепло і світло буде.
Життя цвістиме на усій Землі.

Тепло і світло. Як без цього жити?
Без світла і тепла життя нема.
І доки буде Сонечко світити,
Мине нас холод і страшна пітьма.

Пам’ятка для батьків

2. Малювання “Квіти для мами”
Мета: вчити малювати дітей за допомогою рук, розвивати окомір, почуття кольору, вміння орієнтуватися в просторі, закріпити назви кольорів

Читання потішки “Дощик”

13.05.2020 Середа

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
Конструювання “Доріжки для машин” (поняття “широкий-вузький)
Мета: удосконалювати уміння дітей будувати доріжки з цеглинок (широкі та вузькі), розташовуючи їх горизонтально, приставляючи одна до одної, навчити виконувати завдання за зразком, розвивати увагу мислення, уяву, виховувати інтерес до ігрової конструктивної діяльності

Д/гра “Весела риболовля”

 

Вивчення потішки “Водичко, Водичко”

Описова розповідь “Для чого потрібна вода?”

 

12.05.2020 Вівторок

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.

Тематичний день “День Матері”

Мовленнєвий розвиток + ознайомлення з соціумом “Мама, мамочка, матуся”
Мета: виховувати любов та шанобливе ставлення до матері, бажання допомагати їй у домашніх справах, продовжувати вчити дітей уважно слухати віршовані твори, розвивати увагу, мислення, посидючість.

Бесіда “Як ми любимо свою матусю”

Читання вірша М.Познанської “Люба матуся”

Д/гра “Допоможи матусі”

 08.05.2020 П’ятниця

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
Художня література “Перегляд казки Котик і півник”

Д/гра “Кольорові прищіпки”

Д/гра “Склади з фігур”

Рекомендації для батьків

 07.05.2020 Четвер

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Ознайомлення з природним довкіллям “Вінок із квітами”

Мета: поглибити знання дітей про Україну, ознайомити дітей з віночком-оберегом, назвати квіти у вінку, закріпити знання кольорів, розвивати мовлення, пам’ять, виховувати любов до українських традицій

 

2. Малювання “Калина-калинонька”
Мета: показати дітям красу калини, розвивати увагу, спостережливісь, дрібну моторику рук, закріпити основні кольори малюнку, виховувати інтерес до об’єктів природи

Д/гра “Фрукти та овочі”

06.05.20 Середа

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
Конструювання “Парканчик для саду”
Мета: розвивати дрібну моторику пальців, удосконалювати зорову увагу, виховувати інтерес до гри

Д/гра “Чарівна парасолька”

Вивчення віршика про Україну

 5.05.2020 Середа

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Мовленнєвий розвиток “Український народний одяг”
Мета: поглибити і розширити знання дітей про український одяг, учити правильно називати предмети українського одягу, розвивати мовлення, мислення, пам’ять, виховувати любов до народних традицій

2. Ознайомлення з соціумом “Подорож автобусом”
Мета: дати уявлення дітям про транспортний засіб – автобус, учити називати його деталі, частини: кермо, сидіння, дверцята, колеса, вікно, розвивати увагу, уяву, мислення, мовлення

Д/гра “Складіть чоловічка”

04.05.2020 Понеділок 

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Сенсорний розвиток “Національні символи України”
Мета: дати поняття про державні та народні символи України, розвивати патріотичні почуття, розвивати мовлення, мислення дітей, виховувати почуття любові до рідної країни.

2. Ліплення “Вербові котики”
Мета: учити дітей помічати весняні зміни в природі, розвивати вміння працювати з пластиліном, розвивати уяву, мислення, сприяти розвитку самостійності, зосередженості

Д/гра “Квітка – семицвітка”

30.04.2020 Четвер

Вихователь: Соляник М.С.
1. Ознайомлення з природним довкіллям “На прогулянку підемо – одяг потрібний знайдемо”
Мета: вправляти в диференціації “одяг за сезоном” (весняний, літній, осінній, зимовий), розвивати уміння складати описову розповідь про одяг, закріпити назви одягу, розвивати увагу, пам’ять, мислення, виховувати дбайливе відношення до одягу.

Бесіда на тему “Одяг”
1. Для чого нам потрібен одяг?
2. Яким має бути одяг?
3. Як обрати одяг?

2. Малювання “Жучок – сонечко”
Мета: закріпити вміння малювати пальчиками та фарбами, закріпити знання кольорів (червоний, чорний), розвивати відчуття кольорів, форми, розвивати творчу уяву, мислення, виховувати відчуття радості від творчої роботи.

Віршик “Жучок”
Жучок маленький сонечко,
Влетів через віконечко,
На крильцях червоненьких,
Є цяточки чорненькі.

Д/гра: “Повтори”

29.04.2020 Середа

Вихователь: Соляник М.С.
Конструювання “На поїзді до звірят у гості”
Мета: формувати уявлення про об’єкти конструювання, способи створення цілого з частин продовжувати знайомити з технікою практичного накладання деталей на малюнок, який відтворює план візерунка, розвивати навички просторової орієнтації, в процесі розміщення деталей конструкції відносно одне одного

Д/гра “Хто що їсть”

Мовна гра “Розповідь за картиною”

28.04.2020 Вівторок

Вихователі: Соляник М.С.
1. Мовленнєвий розвиток “Комахи”
Мета:
ознайомлювати дітей з різними видами комах, спонукати до запам’ятовування назв комах, їх ознаки, способи пересування

 

2. Ознайомлення з соціумом “Побутова техніка”
Мета: формувати знання дітей про побутову техніку, розвивати уявлення про небезпеку електричного травмування, виховувати бажання допомагати батькам у хатніх справах

Д/гра “Чарівні геометричні фігурки”

27.04.2020 Понеділок

Вихователь : Заярна А.В. Соляник М.С

Заняття № 1 Сенсорний розвиток

Тема «Квіти для метелика»

Мета :вчити малят називати свої дії, закріпити назви кольорів

( жовтий, зелений, червоний, синій ), форм (коло, квадрат) та величини (великий-малий). Привчати дітей давати відповіді на запитання словосполученнями та  короткими реченнями, формувати логічне мислення та уміння слухати, розвивати зв’язне мовлення , уяву та увагу. Розвивати дрібну моторику рук. Викликати у малят інтерес  до спільної гри та виховувати позитивний емоційний стан під час заняття. Виховувати  бережливе ставлення та любов до природи.

Хід заняття:

В будинок залетів метелик: прикмета розповість, чого чекати

Хто це з’явився на нашій галявині?

А який він великий чи маленький?

А що є у метелика?

Дидактична гра « Поклади метелика на квітку»

  • Дітки , подивіться хто тут заховався?

А який він великий чи маленький?

Дидактична гра «Великий –  маленький»

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing ...

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing ...

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing ...

Заняття № 2 Ліплення

Тема : Метелик

Мета: Закріпити вміння ліпити симетричне зображення метелика.

Виховувати любов до природи, формувати уявлення про те, що все в природі взаємопов’язане. Розвивати почуття кольору, вміння підбирати кольори при складанні візерунка.

                                       Хід заняття

24.04.2020  П’ятниця

Вихователь:Заярна А.В. Соляник М.С

Заняття № 1 Художня література

Тема : Читання казки « Киці дім»

Мета: Розвивати вміння уважно слухати казку..                                   

 Хід заняття

Читання казки

КИЦИН ДІМ

Бам! бам! балам! бім! –

Загорівся кицин дім.

Котик дзвонить і гука,

На пожар усіх склика:

 – Бім! бам! балам! бім! – 

Порятуйте кицин дім!

 

Біжить курочка з відром,

Біжить півник з помелом, –

Бім! бам! балам! бім! – 

Щоб гасити кицин дім.

 

Біжить гусочка з гачком,

Біжить качка з черпачком, – 

Бім! бам! балам! бім! – 

Загасили кицин дім!

Дидактична гра  «Назви ягоди і фрукти»

23.04.2020  Четвер

Вихователь: Заярна А.В.  Соляник М.С.

Заняття № 1 Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема : Квітучі дерева

Мета: розвивати естетичне сприймання дітьми навколишнього довкілля – квітучі фруктові дерева; учити образно відтворювати побачене в малюнку; продовжувати тренувати моторику рук; вправляти в зображенні дерева пензликом, сонечка – пальчиками, хмаринки – долонями, а цвітіння дерева – у нетрадиційний спосіб – малювання штампами з картоплі; формувати вміння композиційно правильно розміщувати зображення на аркуші паперу; розвивати творчі здібності, фантазію; виховувати зосередженість, акуратність, бажання доводити розпочату справу до кінця; викликати естетичний смак, цікавість до малювання та бажання малювати.

Хід заняття

Діточки, до нас в гості завітала Дівчина – Весна та принесла нам ось таке деревце!

Уявно переносімося у ці фруктові сади, де цвітуть яблуні. Зверніть увагу на ці дерева, що вирощували багато років. Яблуні з кремезними міцними гілками. Цвітіння дерев навесні – це справжнє диво. Квітучий яблуневий сад – краса в природі, начебто аромат квітів чується в повітрі.

Погляньте на красу весняного неба, на кольори весняної трави! Що на картині знаходиться ближче? Що зображено далеко?

Як малюють художники дерева, що знаходяться далеко? близько? Що є у яблунь?(стовбури, гілки, квіти) Скільки стовбурів у яблуні? (одинЧого багато у яблуні? (гілочок, квіточок)Які гілки у яблуні? (великі та малі, товсті та тонкі)Які квіти у яблуні? (маленькі,рожеві, майже одинакові)Згадайте їх аромат, як вони пахнуть.

Пальчикова гімнастика

Розробка уроку курсу за вибором «Каліграфія (з елементами зв ...

Заняття № 2 Малювання

Тема : « Віночок для Катрусі

Мета :ознайомити дітей з  українським віночком, як національним символом України та оберегом, розкрити символічне значення квітів у віночку; вчити  малювати  прямі лінії, правильно тримаючи пензлика; розвивати увагу, мовлення, мислення; виховувати патріотичні почуття та любов до Батьківщини.

                                             Хід заняття

Пальчикова гра

Письмо великої букви Д. Порівняння форми великої і малої букви ...

22.04.2020 Середа

Вихователь : Заярна А.В. Соляник М.С

Заняття № 1 Конструювання

Тема: « Нові меблі для ляльки «

Мета:  створити умови для зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожної дитини; учити дітей називати меблі та їх складові деталі;

правильно називати предмети користуючись словом узагальненням «меблі»;

виготовляти меблі для ляльки;  розвивати дрібну моторику рук, дотикові відчуття; вправляти в умінні узгоджувати свої дії з дорослими та іншими дітьми; виховувати інтерес до конструювання;

Хід заняття

21.04.2020 Вівторок

Вихователь: Соляник М.С.  Заярна А.В.

Заняття № 1 Ознайомлення з соціумом

Тема : «Пригоди в Країні дорожніх знаків»

Мета: Закріпляти уявлення дітей про призначення світлофора, про його сигнали. Розвивати спритність, швидкість, навички орієнтування в просторі. Активізувати процеси мислення і уваги дітей; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати ситуацію. Закріпити в словнику дітей слова: проїжджа частина, зебра, пішохід, тротуар, світлофор, перехрестя . Виховувати потребу дітей бути дисциплінованими та уважними на вулицях, обережними і обачними; та вміння піклуватися про власне здоров’ я.

Хід заняття:

Діти, сьогодні у нас буде незвичайне заняття! Ми з вами завітаємо до  Країни дорожніх знаків! А екскурсію по цій Країні для нас проведе  регулювальник

Відгадайте загадки

Загадки

Не гуде і не летить,

Жук по вулиці біжить,

Оченята у жука –

Два блискучих вогника.

(автомобіль)

Легковой автомобиль Mazda, продажа Mazda в Германии, немецкий авто,

Що за диво, диво дивне:

На колесах цей будинок,

Гумове взуття на нім,

А харчі його –  бензин.

У середині – малята,

І дорослих там багато.

(автобус)

Харьков — Ростов-на-Дону, автобус, расписание, цена на билеты

Він по рейках розїжджає,

Пасажирів не чекає,

Поспішай не зволікай,

Щоб устигнуть на…(трамвай)

Трамвай №6 временно меняет маршрут движения

На двох колесах я кочу,

Двома педалями кручу,

За руль міцний собі тримаюсь,

Уважним бути намагаюсь,

І хутко мчить мене вперед

Мій вірний друг…(велосипед)

ᐉ Велосипед UP! (Underprice) 12" Clifford желтый • Купить в Киеве ...

Молодці ,малята! Ви правильно відгадали мої загадки.

– А хто мені скаже, як ці відгадки можна назвати одним словом?

Перша зупинка! Відгадайте   загадку:

Ця тваринка не проста:

Без копит і без хвоста.

Не гуляє, не біжить,

Серед вулиці лежить.(Зебра)

Зебра» под защитой » Вечерний Магнитогорск

–  Для чого потрібна зебра на дорозі?

                      Дидактична гра „ Кольори світлофора”

– Давайте змінимо сигнали в світлофора. Які мають бути кольори?

  • На який сигнал світлофора можна спокійно переходити вулицю? (Зелений.) – А якщо сигнал зміниться на жовтий? (Цей сигнал попереджає водіїв і пішоходів про те, що слід бути уважним, бо невдовзі буде червоне світло — заборона руху.)
  • Крім жовтого і зеленого, який ще сигнал має світлофор? Що він означає?

– Тож, хто мені скаже, що означають  кольори світлофора?

«Зелений сигнал» – спокійно переходимо вулицю.

«Жовтий сигнал» – попередження, чекай подальшого сигналу.

«Червоний сигнал» – заборонено, йти не можна.

Світлофори

Заняття № 2 Мовленнєвий розвиток

Тема: Бесіда «Ми охайні малюки»

Мета: Розвивати вміння уважно розглядати ілюстрації , відповідати на запитання за її змістом, закріпити  назви предметів гігієни.

Кого ви бачите на ілюстрації? Що робить дівчинка ? За допомогою чого вона купається? Якою дівчинка буде після купання ?

Дидактична гра «Відгадай»

Мета: Розвивати уміння знаходити предмет за його  характерними ознаками.

Я – невтомна трудівниця, мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі. Справу знаю чітко,

Вам  ім’я моє знайоме, бо зубна я ….( щітка)

Будуть зубки здоровенькі – Я почищу їх гарненько.

Візьму в руки зубну щітку, Густу і пухнасту.

Що крім цього треба дітки? Ще й і зубну…(пасту)

Як купатися ідеш І мене також береш.

Я гладеньке й запашне, Ти намилюєш мене.

Всі мікроби змило Я – корисне…(мило)

Коли миюсь, чи вмиваюсь,

Потім ним я витираюсь.

Витирати сухо звик Мій м’якесенький…(рушник)

Він по зачісках мастак, Вас причеше гарно так.

моє волосся, Так давно вже повелося,

Що охайний молодець, Той, хто має…(гребінець)

17.042020 П’ятниця

Вихователь: Заярна А.В., Соляник М. С.

Заняття № 1 Художня література

Тема : Читання вірша Н. Кір’ян « Моя зірочка»

Мета: Розвивати вміння слухати вірш.

Хід заняття

Надія Кір’ян

Моя Зірочка

У зорянім небі
Я зірочку знаю.
Її серед інших
Я завжди впізнаю.
Її я щоразу
Стрічаю в садочку,
Коли умиваюсь
У чистім струмочку.

Дидактична гра « Що зайве »

Дитяча країнаДидактична гра «Що зайве?»Дидактична гра «Що зайве?»Дидактична гра «Що зайве?»

16.04.2020 Четвер

Вихователь : Заярна А. В., Соляник М. С.

Заняття № 1  Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема: « Зірочки на небі»

Мета:активізувати словник дітей: сузір’я, Всесвіт, Сонячна система, назви планет, назви сузір’їв;конструктивні здібності, уяву;

виховувати вміння співпрацювати одне з одним, працювати в команді, бажання брати участь в усіх видах діяльності.

Хід заняття-З космосу надійшло тривожне повідомлення. Давайте прочитаємо  ….

Доброго дня, Земляни !!! Сталося страшне … . Пропали всі планети сонячної системи, крім вашої … . Тепер я не можу повернутися на свою зірку, поки не зберу їх всі в правильному порядку, для цього потрібно виконати дуже складні завдання … допоможіть, допоможіть … .Я хочу додому!!!Ось вже дійсно біда, подивіться, яка планета залишилася?(Земля)
Земля — Википедия

Зірки і сузір’я.

Так ось, здається і перше завдання !!!

Діти, а що це таке, хто знає? Вірно, телескоп, а для чого він потрібен?

Кожна зірка – це величезна сяюча газова куля.

Зірка світить тому, що виділяє колосальну кількість енергії.

Найвідоміша зірка, яка знаходиться найближче до нас – це, звичайно ж, Сонце. Саме тому нам здається, що воно дуже велике в порівнянні з іншими світилами. Вдень воно своїм світлом затьмарює всі інші зірки, тому ми їх не бачимо.

А що таке сузіря?

Сузір’я – групи зірок, що утворюють уявну фігуру, яка допомагає астрономам визначити місце розташування зірки серед тисяч інших на нічному небі. А які сузіря ви знаєте (Велика Ведмедиця)

Молодці! А ось і перша планета (Меркурій)

Дидактична права « Навпаки

А давайте-но, діти, пограємо в космонавтів.

Дидактична гра « Космос»

Щоб вирушити в політ, ми побудуємо ракету .

Діти з геометричних фігур збирають ракету

Тиждень "Таємниці космосу". Ранкова зустріч.

Заняття № 2 Малювання

Тема: Крашанки

Мета: дати дітям початкові уявлення про святкування Великодня. Познайомити з писанкою, крашанкою та  крапанкою.  Звернути

увагу на різнобарвність візерунків та елементи візерунка: листочки, квіточки, сонечко, цяточки, траву, тощо. Вчити прикрашати плоску паперову форму яєчка різнокольоровими цяточками, рівномірно розташовувати їх по всій площині „яєчка”. Розвивати інтерес до самобутнього мистецтва української писанки. Виховувати  бажання старанно і охайно малювати крапанку, поважно ставитися до  народних традицій.

                                                   Хід заняття

Пальчикова гімнастика

15.04.2020 Середа

Вихователь: Заярна А.В., Соляник М.С.

Заняття № 1 Конструювання

Тема : Загородимо клумбу

Мета: вчити будувати парканчик з цеглинок за зразком вихователя,  використовувати виріб у грі, розвивати вміння орієнтуватися у просторі, виховувати бажання допомагати один одному.

Пальчикова гімнастика

Дидактична гра « Протилежності »

14.04.2020 Вівторок

Вихователь: Заярна А .В.,Соляник М.С.

Заняття № 1 Мовленнєвий розвиток

Тема:«В гостях у казки»

Мета: закріпити знання дітей про українські народі казки. Виконувати рухи, діяти відповідно до змісту; слідкувати за розвитком сюжету; прислуховуватися до розповіді дорослого. Розвивати образне мислення, акторські здібності, міміку, словарний запас, творчу уяву. Виховувати співчуття до героїв казок, бажання допомогти; інтерес до театралізованої діяльності. Виховувати любов до української народної казки. Активізувати мову діяльність дітей.

                                                           Хід заняття

Діти, ви хочете поїхати в країну казок?

Тільки скажіть мені “де живуть казки”?

Відгадайте загадки.

Ой, набридло на віконці
Все на сонечку сидіть.
Я візьму і покочуся,
Щоб побачить увесь світ. (Колобок)

На городі виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти, ви
Встигли відгадати? (Ріпка)

Пальчикова гра “Рукавичка”

Дидактична гра « Зайди тінь».

Розкладіть героїв казок на їх тіні.

Запитання: З якої казки герої?

Колобок:

– Хто спік колобок?

– Куди покотився колобок?

– Кого зустрів по дорозі колобок?

– Хто з’їв колобка?

– Який кінець у казки?

Проблемне запитання:

Чому колобок укотився з вікна?

А що було б, як би лисиця не з’їла колобка?

Курочка ряба:

– Як починається казка?

– Яке яйце знесла курочка ряба?

– Хто розбив яйце?

– А як вона його розбила?

– А що курочка відповіла діду та бабі?

Проблемне запитання:

А що було б, як би, яйце не розбилося?

А для чого дід та баба хотіли розбити яйце?

– Молодці, діти. Добре справилися з завданнями.

Заняття № 2 Ознайомлення з соціумом

Тема : «Як сонечко подорожує по небі»

 Мета: Розширювати знання дітей про сонце, положення сонця в різні періоди дня : зранку і ввечері – сонце низько над землею, вдень високо в небі, вночі сонця не видно. Від сонця йдуть тепло і світло. Розвивати спостережливість. Виховувати любов до природи рідного міста та краю.

Хід заняття

  • Чому в нашій групі сьогодні так світло і ясно?
  • Чи гріє сонечко?
  • Якого кольору сонце?
  • На що схоже сонце?
  • Скільки сонечок у небі?

  • Що це таке?

  • Якого кольору, форми?
  • Як ви думаєте, чи схоже сонце на таку кульку?

Я хочу вам розповісти про те, як сонечко подорожує по небіВночі сонечко добре виспалось.

Прокинулось воно зранку.

Спало сонечко у річці

Ранком вмилось у водичці,

Хмарочками утиралось

Травам, квітам усміхалось.

І що ж воно побачило? Побачило сонечко гарне місто, але не знає як воно називається. Давайте ми йому підкажемо, бо це наше місто, в якому ми з вами живемо. Як називається наше місто?

А ось у місті стоїть гарний  будиночок.

Захотіло сонечко дізнатися, хто живе в цьому будиночку. Заглянуло сонечко у віконце, але там нікого не побачило. Піднялося воно вище, виглянуло із-за будинку і бачить, що почали сюди йти маленькі діти разом зі своїми мамами і татами. І тоді сонечко здогадалось, що це за будинок. А ви малята, знаєте, куди йдуть зранку діти? Це в нас теж дитячий садок. Діти побачили сонечко, привітались з ним: „Доброго ранку, сонечко!”Всі малята зайшли до садочка, бо на них там чекали вихователі, іграшки. Пригадайте, що ми з вами робимо зранку в садочку. Захотіло сонечко теж подивитися, що роблять діти, піднялося воно вище, зазирнуло у віконечко. І в групі у дітей стало світліше і тепліше. Воно дивилось уважно у вікно. А тим часом у діток закінчилися заняття, вони одягнулись і пішли гратися на майданчик

Підняли діти свої голівки догори і побачили як до них посміхається сонечко. Діти теж посміхнулися до сонечка і привіталися: „Доброго дня, сонечко!”

Сонечко дивилося як діти дружно гралися на майданчику. Воно зігрівало всіх своїми промінцями. Але ось з’явилася у небі темна хмара, закрила вона наше сонце.

Треба нам діти звільнити наше сонце, прогнати темну хмару. Заспіваємо пісеньку „Вийди, вийди, сонечко”. Хмарка зникла

Сонечко зраділо, що ви йому допомогли, піднялося воно високо-високо. Подивилося вниз, а діток вже не видно. Куди ж вони поділися, як ви думаєте, малята? Діти погуляли та й знову зайшли до садочка, бо вже був час обідати. Що роблять діти після того як пообідають? Діти лягають спати, щоб відпочити і бути міцними.

Вже за дітками почали приходити мами, вони йшли додому і розповідали про те, чим займалися в садочку. Стомилося сонце за цілий день, стало повільно опускатися все нижче і нижче. Воно захотіло відпочити. Опустилося низько і сховалося за горою.Настала ніч.

  • Що з’являється на небі вночі?
  • Що ми робимо вночі?

Давайте подивимось у вікно.                                                                       

  • Чи є зараз сонечко надворі? Що нам дає сонце?
  • Який день сьогодні у нашому місті?
  • Якщо на небі світить сонце, то який це день?
  • Якщо нема сонця, то який?
  • Де сонечко буває зранку, вдень, під вечір?
  • Коли воно більше припікає вранці чи вдень?

Дидактична гра « Сонячні зайчики »

13.04.2020 Понеділок

Вихователь : Заярна А. В., Соляник М. С.

Заняття № 1 Сенсорний розвиток

Тема: Космічна подорож

Мета: закріпити знання дітей про геометричні фігури, навчити  дітей конструювати використовуючи знайомі геометричні фігури.закріпити назви геометричних фігур (квадрат, коло, трикутник, прямокутник);розвиток умінь впорядковувати геометричні фігури за певними ознаками (розміром, кольором сприяти розвитку психологічних процесів (пам’яті, уваги, уяви, логічного, алгоритмічного та просторового мислення).

Хід заняття:

– Доброго дня, діти! Сьогодні вранці я одержала не звичайного листа, давайте разом прочитаємо його:

« Дорогі малята, запрошуємо вас вирушити в космічну подорож. Я обіцяю, ви цікаво проведете час, але для цього вам необхідно взяти з собою на борт ракети друзів та полагодити свої космічні кораблі»

Дидактична гра «Знайди тінь»

Мета: навчати дітей порівнювати предмети за певними ознаками чи групами ознак, зосереджувати увагу, формувати уміння аналізувати; розвивати просторове і логічне мислення, спостережливість, пам’ять, уяву.

Пливе, хоча й не в морі,

Довкола сяють зорі,

А він до них несеться.

Вгадайте, як зоветься? (Ракета)

Молодці, відгадали. Тож давайте побудуємо ракети і мерщій відправимось в подорож.

Дидактична гра «Геометричне лото»

Мета: закріпити знання геометричних фігур, кольорів; продовжити формувати навички складання частин в ціле; розвивати мовлення, увагу; виховувати бажання навчатися та гратися в ігри.

Хід гри:

Давайте назвемо ці фігурки. Молодці, а тепер давайте будувати космічні ракети.

Заняття № 2 Ліплення

Тема ” Зірочки на небі”

Мета.Закріпити знання дітей про теплі та холодні кольори;

Вчити працювати з пластиліном ; розташовувати предмети по всьому полю рівномірно; формувати естетичні смаки; розвивати здатність милування природою;виховувати любов до прекрасного.

10.04.2020 П‘ятниця

Вихователь : Заярна А. В.

Тема: Читання казки « Ходить гарбуз по городу »

Мета : Розвивати вміння уважно слухати казку,відповідати на запитання .

                                           Хід заняття

Читання казки« Ходить гарбуз по городу »

Про кого розповідається в казці  ?

Хто ходив по городу ?

Дидактична гра« Склади з частин ціле»
Мета: вправляти в умінні складати з частин ціле, розвивати увагу, дрібну моторику рук

Дидактична гра «Склади фрукти»

Дидактична гра «Склади фрукти»

09.04.2020 Четвер

Вихователь: Заярна А.В

Заняття № 1 Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема «На гостини до бабусі»

Хід заняття

-Діти, сьогодні ми з вами побуваємо в гостях у бабусі Ганни. Давайте згадаємо, як треба поводитися в гостях. (чемно, тихо, бути ввічливими, слухняними, без дозволу нічого не чіпати).

  • Село, де живе бабуся Ганна далеко. Пішки йти дуже важко, тому давайте вирішимо, на якому транспорті ми до неї будемо добиратися.

-Так, я бачу, ви знаєте багато різного транспорту, але я вам пропоную поїхати потягом, бо це дуже зручно і швидко.

-Ось ми вже і приїхали. І бабуся Ганна нас вже зустрічає.

Бабусина світлиця

А подивіться, що це? (ліжко)

– Так це ліжко! Чим воно застелено? (ковдрою)

– А що лежить на ліжку? (подушки )

Дидактична гра «Свійські птахи»

Дидактична гра « Хто як кричить »

Заняття № 2 Малювання

Тема: « Ясні зірочки на небі»

Мета: продовжувати вправляти вміння дітей користуватися фарбами (гуаш);

вчити дітей малювати зірочки нетрадиційним методом малювання (ватяними

паличками); закріплювати вміння дітей розрізняти та називати кольори; розвивати , дрібну моторику рук, увагу, вміння орієнтуватися в просторі; виховувати,самостійність та охайність під час виконання завдання.

Пальчикова гімнастика

08.04.2020  Середа

Вихователь: Заярна А.В.

Заняття № 1 Конструювання

Тема : «Потяг»

Мета: розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього, вміння не відволікатися від поставленого завдання, дрібну моторику рук; розуміти поняття один і багато; вчити дітей розрізняти та групувати предмети за величиною; закріплювати назви кольорів – жовтий, зелений, синій, червоний, фіолетовий, білий, чорний; розвивати увагу, окомір, мислення, мовлення; виховувати старанність, ініціативність, активність; сприяти розвитку психічних процесів і позитивних емоцій.

Геометричні фігури: На що схожий предмет.

07.04.2020  Вівторок

Вихователь: Заярна А.В.

Заняття № 1 Мовленнєвий розвиток

Тема :  До метелика в гості

Хід заняття:

Вступна бесіда.

  1. Гра «Що ми бачимо навколо»
  2. Гра «Відгадай загадку»

На дорозі лежить квітка,
Пелюстки згортає.
Я хотів її підняти,
А вона літає.
(Метелик)

– Діти, подивіться, яка вона сумна, мені навіть здається, що вона плаче.

– Як ви думаєте чому?

– Давайте ми їй допоможемо.

Дидактична гра « Що це за квітка ?»

Дидактична гра «Назви колір предмета»  

Заняття № 2 Ознайомлення з соціумом

Тема : « Транспорт »

Метазакріплювати уявлення дітей про різні види транспорту, їх призначення й особливості пересування; збагачувати словник дітей словами, на позначення різних видів транспорту; ввести узагальнююче слово транспорт; удосконалювати навички наслідувати звуків транспорту; розвивати кмітливість, спостережливість; виховувати повагу до працівників транспорту.

 Хід заняття

 Діти, сьогодні у нас в гостях незвичайний хлопчик.

Звуть його Незнайко. Незнайкові надіслали подарунки — іграшки, але що це за іграшки, він не знає.

Давайте відгадаємо загадки й знайдемо відповідну іграшку.

Не ящірка і не гадюка,
Оця штука, котра стука,
Є і хвіст, і голова,
А не скажеш, що жива.( Потяг)

Ухопився за дріт, покотився у світ,
Повіз близняток, цілий десяток. (Електровоз.)

Дім по вулиці повзе, на роботу всіх везе.
Не на курячих ногах, у гумових чобітках. (Автобус.)

Будиночок ріжки має,
Людей на роботу збирає.
Швидко по місту біжить,
За кермом водій сидить. (Тролейбус.)

По хвилях лебідь пливе,
людей на собі везе. (Корабель.)

Все це можна назвати одним словом. Яким?

Фізкультхвилинка

Відтворити за допомогою звуків і рухів певний вид транспорту.

Сіли ми в автомобіль: дир-дир, дир.-дир.
А тепер в тролейбус сіли, і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш.
У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж.
Ось на потязі я мчу: чух-чу, чух-чу.
Любимо ми мандрувати, але час нам працювати.

— А тепер перевіримо Незнайка, чи правильно він запам’ятав назви транспорт

Дидактична гра «На чому я подорожую

Завдання: розповісти, чому саме цей вид транспорту був обраний, чим він кращий від інших.

06.04.2020 Понеділок

Вихователь : Заярна А.В.

Заняття № 1 Сенсорний розвиток

Тема:  «Курочка ходить, курчаточок водить»

Мета:  вчити малят розрізняти,співвідносити і називати колір предметів, виконувати дії з предметами за вказівкою вихователя; закріпити поняття «велика – маленька», «один – багато». Розвивати мову, мислення, зорову пам’ять, орієнтацію у просторі, дрібну моторику пальців рук. Виховувати у дітей позитивні емоції, увагу, доброзичливість, самостійність.

                                        Хід заняття

– Хто це?

Відгадайте загадку:

Жовтенькі клубочки

Ходять біля мами-квочки. (Курчата)

Закріплення понять «один-багато», «великий-маленький».

– Які курчатка? (маленькі, гарненькі, жовтого кольору)

– Яка курка? (велика, біла)

– Курка одна, а курчаток скільки? (багато)

– Що їдять курчатка ,та курочка?

Дидактична гра « Мами та малята »

Заняття № 2 Аплікація   

Тема: « Чарівна квітка в горщику »

Мета: розвивати інтерес до кімнатних рослин . Уточнювати уявлення дітей про будову рослин, про функціональне значення частин рослини . Закріплювати знання дітей про потреби рослин у воді, світлі, теплі. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до рослин і догляду за ними. Розвиток лексичного і граматичного ладу мови. Розвиток моторики та координації мови з рухом.

Хід заняття

Д/ гра « Йшла ворона через поле »

03.04.2020 Пятниця

Вихователь: Заярна А.В.

Заняття №1 Художня література

Тема: Читання оповідання  В .Сухомлинського «Як котові соромно стало»

Мета: Розвивати вміння уважно слухати оповідання, відповідати на запитання. Виховувати бережне відношення до тварин та птахів.

Хід заняття

Читання оповідання В.Сухомлинського  «Як котові соромно стало»

Про кого розповідаеєтьсяв оповіданні ?

Що робив котик?

Що робили горобчики ?

Чому котику стало соромно?

Дидактична гра « Знайди зайве»

 2.04.2020  Четвер

Вихователь: Заярна А. В.

Заняття № 1 Ознайомлення з природнім довкілля

Тема «Фрукти та Овочі»

Хід заняття
– Діти а хто  до нас прийшов в гості ?.

  • Що це вони нам принесли?

– Так це наші друзі. Діти подивіться, вони незвичайні, Зайчик щось приготував нам у конверті. Давайте подивмося в конверті. Це  загадки!

Відгадайте загадки

Кругле, рум’яне
Я росту на гілці
Люблять мене дорослі
І маленькі дітки.
(Яблуко)

Яскравий, солодкий, налитої
Весь в обкладинці налитої!
Не з цукеркової фабрики
З далекої Африки.
(Апельсин)

Він великий, як футбольний м’яч,
Якщо спілий – всі задоволені.
Так він приємний на смак!
Що це за куля?(Кавун)

Сто одежинок
І всі без застібок.
(Капуста)

І зелен, і густ на
Грядці виріс кущ.
Покопай трошки
Під кущем ….
(Картопля)

6.Сидить дід, у сто шуб одягнений,
Хто його роздягає,
Той сльози проливає.
(Цибуля)

– Молодці дітки. Всі загадки відгадали.

– Молодці! А тепер пограємо в гру.

Пальчикова гра:
Ми січемо капусту, рубаємо,
Ми морквину тремо, тремо,
А тепер посолимо і поїмо.

Дидактична гра « Овочі та фрукти»

– Перед вами стоїть кошик та тарілка. Вам треба буде в кошик Зайчика покласти овочі, а в тарілку Їжачка фрукти.

Заняття № 2 Малювання

Тема: «Ваза для квітів».
Мета: викликати у дітей радісний настрій від створення подарунків для батьків; учити малят малювати фарбами за допомогою патичка, охайно набирати фарбу та ритмічно ставити крапки, правильно тримати патичок; закріплювати знання основних кольорів; розвивати творчість, зосередженість під час малювання; виховувати старанність, а також бажання порадувати і здивувати інших, зокрема батьків, своїми виробами.
Хід заняття

  01.04.2020 Середа

Вихователь:Заярна А.В.

Заняття №1 Конструювання

Тема: «Парканчик для собачки».

Мета: вчити будувати парканчик з цеглинок за зразком вихователя,  використовувати виріб у грі, розвивати вміння орієнтуватися у просторі, виховувати бажання допомагати один одному.

Матеріал: будівельні цеглинки.

Хід заняття

Сюрпризний момент.

(З’являється песик і розповідає, що біля будинку де він живе немає парканчика і він боїться сам без котика гуляти, тому просить діток допомогти йому побудувати його).

Розгляд цеглинок.

Подивіться, дітки перед вами лежить будівельний матеріал, це цеглинки,  давайте розглянемо їх. Подивіться, у цеглинки є широка сторона і є вузька, довга і коротка. Подивіться які гарні цеглинки, вони всі різного кольору (назвати колір цеглинок)

Дидактична гра “Назви тварину,і скажи як вона кричить”

Дидактична гра “Допоможи мамам знайти своїх дитинчат”

Вівторок 31.03.20

Вихователі: Соляник М.С., Назаренко В.І.
1. Ознайомлення з соціумом “Посуд (глибока, мілка тарілка)”
Мета: розширювати та збагачувати знання дітей про предмети посуду, їх призначення, функції, закріпити правила сервірування столу, удосконалити знання про глибокі та мілкі тарілки (що для чого потрібно), виховувати навички правильної поведінки за столом під час прийому їжі.

2. Мовленнєвий розвиток “Весняні квіти”
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з представниками рослинного світу рідного краю – весняними квітами, дати знання про весняні квіти, їх назви, складові, учити уважно розглядати, розвивати пізнавальну активність, спостережливісь, виховувати дбайливе ставлення до рослин

Д/ гра “Посади метелика на квітку”
Мета: розвивати дрібну моторику рук, мислення, закріпити назви кольорів

Пальчикова гра “Гімнастика для пальчиків”

30.03.2020 Понеділок

Вихователі: Назаренко В.І., Соляник М.С.

1. Сенсорний розвиток “Добери пелюстки до квітки”
Мета: продовжувати фіксувати увагу на формі предметів, зіставляти форму предметів за зразком, закріпити знання кольорів, поняття “великий-маленький”, розвивати увагу на пам’ять, спостережливісь

2. Ліплення “Листочки на деревах”
Мета: ознайомити з характерними особливостями дерев (на них з’являються листочки, навесні – зелені), виховувати любов до природи, удосконалювати знання про властивості пластиліну, вправляти в ліпленні прийомом розкручування круговими рухами долоні (відщипування, скочування, натискання), розвивати кмітливість, мислення

Д/ гра “Пальчик, пальчик, де ти був?”

27.03.2020 П’ятниця

Вихователі: Назаренко В.І., Соляник М.С.

Художня література “Читання вірша “Сорока – ворона”
Діти імітують помішування кашки в долоньці:
Сорока-ворона
Дітям кашу варила.
(Перебирають пальчики від мізинчика, згинаючи їх в кулачок).
Тому дала, тому дала, тому дала, тому дала,
(беруться за великий пальчик, трясуть),
А тому не дала
Бо він ледар: дров не рубав,
Печі не палив, каші не варив,
Діток гулять не водив – іди собі геть!
(Легенько смикають за пальчик).

Д / гра “Навчимо ляльку черуритися”
Мета: вчити дітей користуватися дзеркалом, гребінцем, рушником, розвивати активність, виховувати охайність

Читання вірша “Чепуруха”

26.03.2020 Четвер

Вихователі: Назаренко В.І., Соляник М.С.

1. Ознайомлення з природним довкіллям “Хто в будиночку живе?”
Мета: формувати елементарні уявлення про тісний взаємозв’язок в природі, розвивати увагу, спостережливісь, удосконалювати знання дітей про те, де живуть тварини, виховувати дбайливе ставлення до природи.

2. Малювання ” Намисто для лисички”
Мета: розвивати дрібну моторику рук, мовленнєву активність, увагу, закріпити назви кольорів, поняття “один-багато”, вміння малювати пальчиками, вмочуючи їх у фарбу

Дослідницько – експериментальна діяльність “Для чого рослинам потрібна водичка?”
Мета: ознайомити дітей з тим, що вода потрібна не лише людям, а й рослинам, роз’яснити дітям, для чого рослинам потрібна водичка, виховувати дбайливе ставлення до рослин

25.04.2020 Середа

Вихователі: Назаренко В.І., Соляник М.С.

Конструювання “Стіл і стілець для ляльки”
Мета: розвивати дрібну моторику, удосконалювати зорову увагу, підтримувати інтерес до ігрової конструктивної творчості (складання кубиків один на одний), виховувати прагнення бути акуратним

Вивчення вірша “З кубиків будую дім”
З кубиків будую дім,
Лялька буде жити в нім.
Стіл зроблю, диван і ліжко,
Рівно викладу доріжку.

Д/ гра “Мавпочка”
Мета: навчити дитину повторювати рухи, які показує дорослий, розвивати увагу, спостережливісь, координацію рухів

24.03.2020 Вівторок

1. Мовленнєвий розвиток “Моя сім’я”
Мета: дати уявлення про сім’ю, її склад, вправляти дітей вживати слова, якими позначають батьків, рідних дорослих та дітей, розповідати про свою родину за фотографіями.

2. Ознайомлення з соціумом “Розгляд картини “Мама миє посуд”
Мета: виховувати поважне ставлення та любов до всіх членів родини, бажання допомагати рідним, приносити їм радість, розвивати увагу, мислення, мовлення.

Пальчикова гра “Моя сім’я”
Мета: вправляти в умінні правильно називати всіх членів родини, розвивати пам’ять, мовлення, моторику рук

Д/ гра “Склади букет мамі”
Мета: закріпити з дітьми назви квітів, вміти знаходити квіти в букеті, навчити дітей викладати заготовки квітів на площині

Вихователь: Назаренко В.І., Соляник М.С.

23.03.2020 Понеділок

1. Сенсорний розвиток “В гості до ляльки Олена”
Мета: закріпити знання дітей про посуд, основні кольори, вчити підбирати предмети за кольором, розуміти, що різні предмети можуть бути однакового кольору, розвивати увагу, мислення, формувати інтерес до сервірування столу.

2. Аплікація “Сукня для мами”
Мета: збагачувати знання дітей про предмети одягу, викликати бажання гратися з готовими заготовками з паперу, удосконалювати вміння дітей наносити пензликом клей на заготовку (вдома можна скористатися клеєм-олівцем), прикладати до аркуша паперу, притискати рукою, закріпити назви кольорів, геометричних фігур.

Д/ гра “Парні картинки”
Мета: вчити дітей знаходити однакові предмети, відрізняти їх від інших.

Д/ гра “Вивчаємо частини тіла”
Мета: розвивати вміння визначати частини тіла і показувати їх.

Вихователь: Назаренко В.І., Соляник М.С.

20.03.2020 П’ятниця

1.Художня література “Читання вірша про весну”
Мета: закріпити знання про пори року, розширити уявлення про характерні ознаки весни, розвивати увагу, фантазію, вчити дітей слухати віршовані твори

Співання пісні “Квіточки весняні”
“Є у мене, є у мене квіточки весняні
Подарую, подарую я ці квіти мамі (2 р.)
І скажу я їй на вушко ніжно і тихенько
Я люблю тебе, матуся, люба моя ненька (2 р.)”

Д/ гра “Зашнуруємо чобіток”
Мета: розвивати дрібну моторику рук, орієнтування в просторі, увагу, мислення, формувати вміння нанизувати предмети відповідно до завдання, закріпити кольори

Вихователь: Назаренко В.І., Соляник М.С.

19.03.2020 Четвер

1.Малювання “Пролісок”
Мета: формувати у дітей навички малювання квітів способом примакування (фарби та ватні палички), збагачувати уявлення про квіти-проліски, розвивати естетичні почуття, виховувати дбайливе ставлення до природи.

 

2.Ознайомлення з природним довкіллям “Спостереження за весняним лісом”
Мета: удосконалювати уміння спостерігати за при природою навесні, ознайомити дітей з тваринним світом лісу, закріпити назви диких тварин, розкрити взаємозалежність між людиною та природою

Д/ гра “Промінчики для сонечка”
Мета: закріпити кольори, навчити прикладати Промінчики до сонечка, розвивати орієнтування на площині.

Д/ гра “Склади пірамідки”
Мета: вправляти в умінні складати предмети за величиною (від більшого до меншого), закріпити поняття “великий-маленький), назви кольорів, розвивати увагу, мислення, моторику рук.

Вихователь: Назаренко В.І., Соляник М.С.

 

18.03.2020 Середа

1. Конструювання “Чарівна вежа”
Мета: вправляти дітей в побудові конструкції – вежі з цеглинок (кубики, трикутники), формувати уміння обирати необхідні деталі будівельного матеріалу, орієнтуватися у величинах.

2.Ліплення “Зернятка для пташок”
Мета: формувати вміння відщипувати від великого шматка пластиліну маленькі шматочки, скачувати круговими рухами долонь, надаючи форму кружечка, фіксувати увагу на величині, кількості, кольорі.

Д/г ” Склади з частин ціле
Мета: вправляти в умінні складати з частин ціле, розвивати увагу, дрібну моторику рук

Д/г “Підбери колір”
Мета: закріпити назви кольорів, вчити співвідносити предмети за кольором, розвивати сенсорні здібності дітей.

Вихователь: Назаренко В.І., Соляник М.С.

17.03.2020 Вівторок

 

1. Мовленнєвий розвиток “Вітаємо пташок навесні”
Мета: вчити дітей називати та розрізняти перелітних птахів, порівнювати їх будову, розмір, колір (ластівка, лелека, жайворонок)

 

2. Ознайомлення з соціумом ” Одягнемо ляльку Олю на прогулянку”
Мета: закріпити знання дітей про назви предметів (сезонного) одягу, закріпити знання дітей про послідовність одягання.

Вихователь: Назаренко В.І., Соляник М.С.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *