Матеріально – технічне забезпечення

Матеріально – технічне забезпечення ДНЗ № 4 «Сонечко»

Дошкільний навчальний заклад № 4 «Сонечко» знаходиться у комунальній власності Конотопської міської ради. Заклад збудований за типовим проектом і відповідає затвердженим  технічним нормам і прави-лам, а також санітарно – гігієнічним вимогам.

Загальна площа земельної ділянки складає  – 13000 кв. м., площа приміщення закладу складає – 2415,5 кв.м.

Земельна ділянка закладу знаходиться на території  житлового мікрорайону міста, має огорожу заввишки 2 м. Зелені насадження станов-лять 80% загальної  площі ділянки. В площу зелених насаджень врахо-вуються квітники, газони, фруктові та декоративні дерева, живоплоти, кущі. Територія закладу має зовнішнє електричне освітлення.

Основна будівля дошкільного закладу двоповерхова з груповими,  спальними, роздягальними, туалетними кімнатами, які відповідають сані-тарним вимогам утримання приміщень. Групові приміщення для дітей ран-нього  віку знаходяться на першому поверсі, мають окремі виходи.

Заклад має мережу централізованого постачання води, електропостачання, теплопостачання. Встановлено лічильники для обліку використання води, електроенергії, тепла.  Всі мережі знаходяться в належному стані. Освітлення приміщень відповідає гігієнічним вимогам.

Приміщення харчоблоку розміщено на першому поверсі. Облаштована комора для зберігання овочів і сухих продуктів. Харчоблок забезпечений  необхідним технологічним обладнанням на 100%.  Все обладнання знаходиться в  належному робочому стані.

Приміщення пральні і сушильні розміщені також на першому поверсі в якому відведене місце для прасування. Обладнання пральні та його розміщення відповідає всім вимогам, щодо дотримання вимог з охорони праці під час роботи.

Матеріально-технічна база дошкільного закладу знаходиться у належному    стані.

Дошкільний навчальний заклад № 4 «Сонечко» має:

– музичну залу;

– спортивну залу;

– кімнату краєзнавства;

– народознавчу кімнату «Світлицю»;

– кімнату іграшки;

– екологічну кімнату;

– кімнату психологічного розвантаження;

– кімнату Безпеки життєдіяльності;

– зал засідань;

– медичний кабінет з ізолятором;

-методичний кабінет;

-кабінети завідуючої, завгоспа, кастелянки, психолога;

-кабінети логопеда – 2;

Вільних приміщень в дошкільному закладі немає.

В спортивній та музичній залах закладу створені належні умови для здійснення музичного та фізичного виховання дітей, атрибути та обладнання підібране згідно вікових та санітарно-гігієнічних вимог. Зали оснащені музичними інструментами – піаніно – завдяки якому всі заняття проводяться під музичний супровід. В наявності є аудіо-відео апаратура – магнітофони (як в музичній залі, так і в кожній віковій групі), відеомагнітофон, телевізор та музичний центр в музичній залі.

Інтер’єр музичної зали оформлений відповідно до завдань естетичного виховання та сучасних вимог (кольорова гама, характер освітлення зали, комплектування відповідними меблями, оформлення інтер’єру предметами музично-естетичного напрямку)

У склад групових приміщень входять: ігрова кімната, роздягальня, спальня, умивальна кімната, туалет. Інтер’єр кожної вікової групи відповідає профілю, відрізняється своєю художньою різноманітністю, стилем, використанням різного природного матеріалу, видів тканини, предметів мистецтва. Педагоги використовують в оформленні наочну інформацію, фотомонтаж, стенди, панно, різнопланові композиції, виставки-презентації. В ігрових кімнатах створено відповідне розвивально-ігрове середовище, яке враховує вік дітей і програмові вимоги. Групові кімнати устатковані необхідними дитячими меблями, м’яким інвентарем, які відповідають санітарно-гігієнічним, естетичним вимогам. В роздягальнях всіх вікових груп розміщені фотостенди, інформаційні куточки для батьків, виставки  дитячих робіт, поради психолога тощо. Добірка матеріалів в групах зроблена на основі всіх сучасних вимог щодо навчально-виховної діяльності з дітьми. Оформлення роздягальних кімнат відповідає назві групи, це вже видно  починаючи з вхідних дверей та оформлення шаф.

Виходячи на територію закладу, на кожному кроці відчуваєш красу  природи: милують око чудово доглянуті квітники, рабатки, клумби, декоративні композиції, зелені шати дерев вражають багатством відтінків, в куточку лісу пролягає екологічна стежина, де висаджені лікарські рослини, ростуть декоративні дерева, створений куточок природного водоймища, де є штучне озерце, ростуть рослини водоймищ, виготовлений казковий  місточок.  В куточку українського подвір’я, сівши відпочити на колоду біля розлогої верби, випити прохолодної води з криниці, помилуватись ніжними пахучими мальвами та чорнобривцями і водночас прилучитися до народних скарбів України. Кожна вікова група має  ігровий майданчик з трав’яним покриттям для проведення прогулянок з дітьми. На майданчиках розташовані альтанки, столи та лави для дітей, різноманітні спортивні та ігрові споруди, нетрадиційне ігрове обладнання, виготовлене своїми руками, для забезпечення рухової активності дітей  протягом дня.  Окремо розташований спортивний майданчик – 800 кв. м для занять з фізкультури, який має смугу перешкод, яму з піском, бігову доріжку, доріжку здоров`я.

Вам може бути цікаво...