Правила прийому до закладу

                                                                                    ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                   наказом відділу освіти Конотопської міської

                                                                                   ради від 10.07.2017 року № 392-од «Про порядок

                                                                                   прийому дітей дошкільного віку в дошкільні

                                                                                   навчальні заклади міста»      

 

Порядок прийому дітей дошкільного віку

в дошкільні навчальні заклади міста відділу  освіти міської ради

1.У своїй роботі дошкільні навчальні заклади керуються Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305, листом Міністерства освіти і науки №9-499 від 17.07.2013 «Методичні рекомендації щодо створення уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку», наказами та розпорядженнями Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України, цим порядком та власним Статутом.

         2.Згідно Закону України «Про дошкільну освіту»,  зарахування дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється по досягненні дитиною 2-х років.

         3.Групи в дошкільних навчальних закладах комплектуються за віковими (одновіковими, різновіковими), сімейними (родинними) ознаками.

         4.Наповнюваність груп в дошкільних навчальних закладах регулюється Законом України «Про дошкільну освіту». В разі відсутності вільних місць за потребою громадян, дитина направляється в дошкільний заклад, де є вільні місця (за згодою батьків).

         5.Прийом дітей до дошкільних навчальних закладів здійснює керівник закладу на підставі заяви батьків, медичної довідки про стан здоров’я, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження, паспортних даних одного з батьків, наявності даних про дитину у ЄЕДБО.

         6.Кількість дітей пільгових категорій, визначених законодавством, повинна складати 15% від загальної кількості (наприклад: 4-5 дітей пільгових категорій з 30 дітей).

         7.Прийом дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу здійснюється відділом освіти протягом календарного року на підставі висновку міської психолого-медико-педагогічної комісії.

8.Під час прийому дітей до дошкільного навчального закладу керівник зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють, зі Статутом закладу, іншими документами, що регламентують діяльність закладу.

         9.За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

         10.Відрахування дитини може здійснюватись:

– за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

– на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі;

– у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

  1. Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування не менш як за 10 календарних днів.

         12.Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного навчального закладу.

 

Правила прийому дітей до закладу освіти

  1. Зарахування учнів до закладу освіти здійснюється на безконкурсній основі.
  2. Адміністрація закладу освіти знайомить батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до навчального закладу, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу.
  3. Зарахування учнів до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом його директора.
  4. Для зарахування учня до закладу освіти батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документи:

У заяві батьки або особи, які їх замінюють, мають вказати такі дані:

  • ПІБ, дату народження дитини;
  • ПІБ батьків дитини або осіб, які їх замінюють;
  • адреса місця проживання дитини, її батьків або осіб, які їх замінюють;
  • контактні номери телефонів.

До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років, які за результатами медичного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання.

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ЗАПИСАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

1. Обрати дитячий садок.

2. Відвідати заклад і дізнатись у директора про наявність вільних місць, а також про порядок зарахування дітей.

3. Для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку надати в дитячий садок:

  • заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
  • медичну довідку (відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”) про стан здоров’я   дитини   з  висновком  лікаря, що  дитина  може відвідувати  заклад дошкільної освіти;
  • свідоцтво про народження.

Для  прийому дітей до спеціального закладу дошкільної освіти (групи), а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи, необхідно додатково надати:

  • висновок психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру;
  • направлення місцевого органу управління освітою;
  • індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.

4. Для прийому дітей, батьки яких відмовляються від щеплень, необхідно надати медичну довідку встановленого зразка з висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти. За наявності довідки керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка.

Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002  № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

5. Прийом до дитячого садочка здійснюється керівником  протягом  календарного  року на підставі наданих документів.

6. Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти керівник зобов’язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

Як записати дитину до дитячого садка

Метою створення електронного реєстру є зниження корупції в дошкільних закладах. Питанням щодо розроблення та  впровадження  програми електронної  реєстрації  дітей  займаються місцеві органи управління освітою.

Щоб записатись в електронну чергу до дитячого садка батька, необхідно:

  • заповнити форму у розділі «Мої заявки» на сайті red.isuo.org. Це дає можливість відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги та переглядати інформацію про нормативну наповнюваність, про черги в дошкільні установи, дізнатися всю необхідну інформацію про всі дитячі садки;
  • для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію;
  • подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад;
  • при необхідності, обраний ДНЗ можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості;
  • для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи в дошкільному навчальному закладі з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів або доданим скан-копіям, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

      Відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

1)   за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2)   на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3)   у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами — повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4)   у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

 

ПОЛОЖЕННЯ про заклад дошкільної освіти (Постанова КМУ 27.01.2021 № 86)