Старша група “Вербиченька” 2022/2023 н.р.

02.01.2023 Понеділок

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність

Загадка

«Стало біло навкруги,  я розтрушую сніги,             

Наганяю холоди, воду сковую в льоди.               

В дружбі з дітьми я всіма, здогадались?                

Я … (зима).

  • Яка зараз пора року господарює в нашому краї?
  • Як називається перший зимовий місяць, другий, третій, чому?
  • Зима яка? (сніжна, морозна, холодна, біла, блискуча, срібна, весела…).

Малювання “Зима – чарівниця”

29.12.2022 Четвер

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально – дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

Тема: Просторові відношення : “великий”, “маленький”, “глибокий”, “мілкий”.

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про поняття “високий”, низький”; “великий”, “малий”. вправляти в умінні користуватися поняттями “мілкий”, “глибокий”, вправляти в порядковій та кількісній лічбі, сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги. Виховувати інтерес до занять з математики.

Хід заняття

Дидактична гра “Знайди маленький , а потім великий предмет навколо себе”

Дидактична гра “Порівняй за зростом”

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapistДидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapist

Дидактична гра.,,Великий маленький". - YouTube

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapist

Дидактична гра “Хто де живе?”

28.12.2022 Середа

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: грамота

“Ми з режимом дружимо”

Вивчаємо дні тижня

 

27.12.2022 Вівторок

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

“Математичні стежинки”

Руханка – танок “Передзвін”

26.12.2022 Понеділок

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність “Мандруємо казками”

Малювання (воском) “Зимовий пейзаж”

Руханка – танок “Де ти ходиш, Новий рік?”

23.12.2022 П’ятниця

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: малювання

Малювання “Равлик”

22.12.2022 Четвер

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

“Закріплення знань про цифри”

Дидактична гра “Математичне судоку”

Дидактична гра «На що схожий предмет?»

           

21.12.2022 Середа

Вихователь: Маргарита Соляник

  1. Мовленнєва діяльність: грамота

Завдання № 1

Завдання № 2

2. Художня література 

3. Ліплення “Сніжинка”

20.12.2022 Вівторок

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально-дослідницька діяліяльність: елементрні математичнічні уявлення

Завдання на логічне мислення для дошкільнят

Цікава руханка для малят

19.12.2022 Понеділок

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність + малювання

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

Дидактична гра “Кому різочку, а кому – подарунок”

Малювання – орігамі “Святий Миколай”

16.12.2022 П’ятниця

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: спілкування + малювання

Малювання

Пізнавально-дослідницька діяльність: у світі природи

14.12.2022 Середа

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: грамота

Художня література

Аплікація “Зима”

 

13.12.2022 Вівторок

Виователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність

Мета: ознайомити дітей з традиціями українського народу, пробуджувати пізнавальні інтереси до історії нації, її культури і побуту; виховувати глибокі почуття любові та поваги  до народних звичаїв та традицій, безпосередньо взявши в них участь; сприяти відродженню обрядів нашого народу,розвитку творчих здібностей дітей.

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

Пальчикова гра “Прийшла зима”

12.12.2022 Понеділок

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність + малювання

Цілі та завдання: допомогти дітям усвідомити багатозначність слова “світ”. Продовжувати формувати вміння комунікувати, триматися теми розмови, ставити запитання та давати чіткі відповіді на них. Вправляти дітей у самостійному знаходженні способів розв’язання завдання у взаємодії з однолітками.

  1. Дидактична гра “Знайди предмет відповідного кольору”

2. Дидактична гра “Які бувають ялинки?”

3. МАЛЮВАННЯ “Сніжинка”

09.12.2022 П’ятниця

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність + малювання

  1. Дидактична вправа “Яка зима?”

2. Правила безпечної поведінки взимку!

3. А чому не можна їсти сніг?

4. МАЛЮВАННЯ “Зима – чарівниця”

08.12.2022 Четвер

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

Цікаві завдання!

Фізкультхвилинка “Танці – зінріванці”

 

07.12.2022 Середа

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність “7 ГРУДНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ”

Цілі та завдання: ознайомити дітей із традицією українських жінок носити на голові хустки; виховувати почуття гордості за рідний край; бажання знати і зберігати духовні надбання українського народу.

  1. Читання віршика:

“Гарна, велика країна моя,
Є в ній озера, річки і моря.
Гори високі, степи і ліси —
Скільки багатства, скільки краси”.

2. Розповідь про українську хустку:

“Хустка з давніх-давен була основним та улюбленим головним убором усіх українських жінок. Хустки робили з дуже тонкого полотна і вишивали різнокольоровими нитками. Були хустки завжди білого кольору. Це привертало увагу чужоземців, які мандрували Україною. Адже хустки були білими дуже-дуже давно, а пізніше вони стали барвистими. Коли почали вишивати хустки кольоровими нитками, то найчастіше використовували червоні, сині, зелені, жовті та рожеві кольори. Зрідка використовували чорний колір але тільки разом із червоним. Орнамент або візерунок був колись переважно геометричним. А потім для хусток придумали орнамент із рослин, квітів з листям: троянди, мальви, барвінок. Були зображені і птахи: півень, зозуля, голуб. Орнамент на хустках розміщувався по чотирьох кутках і посередині. Як і колись, так і тепер розміщують по кутках великі фігури, а посередині — дрібненькі. Хустки оберігали, захищали людину від усього лихого, вчили добра, милосердя. Тому хустки були оберегами.”.

Питання для обговорення:

  • Які обереги Ви знаєте? (Віночок, рушник, хліб, сопілка, гребінець, свічка)
  • З якої ж тканини виготовляли хустки? (Льняної, вовняної, шовкової.)

3. Аплікація “Українська хустка”

4. Аудіоказка “Чи буває зима?”

06.12.2022 Вівторок

Вихователь: Маргарита Соляник

Цілі та завдання: формувати діалогічні та монологічні уміння, зокрема, вміння доводити, аргументувати, бути переконливим, вживаючи фрази: “Я думаю, що…”, “Мені здається, що…”, “Я вважаю, що…”. Вправляти в умінні складати речення.

  1. Виготовлення листівки для захисників України до Дня Збройних Сил України!

2. Запитання, які мають увімкнути уяву та мислення:

  • Як зробити так, щоб коліна стали вище за підборіддя?
  • Як можна дізнатися, що голодний ти чи хтось інший?
  • Яка каша смачніша: пересолена чи недосолена?

3. Питання для роздумів:

  • Чи розуміють діти поняття “БАЖАННЯ”, “МРІЯ”, “ПРИМХА”?
  • Чи можна “ПРИМХИ” назвати також “БАЖАННЯМ”?
  • Яка різниця між цими словами?

4. Перегляд мультфільму “Квітка – семицвітка” (мовою оригіналу)

  • Оцініть будь ласка бажання дівчинки (мати всі іграшки на світі) – то справжнє бажання чи примха?
  • Які ще бажання дівчинки можна назвати примхами?
  • Чому Ви так думаєте?
  • Хто виконував усі бажання і примхи дівчинки?
  • Який вчинок дівчинки можна вважати справжнім бажанням?
  • Хто, як правило, в реальному житті виконує більшість бажань дітей? Бажання батьків?
  • А хто з Вас може стати виконавцем своїх бажань та бажань своїх рідних?

05.12.2022 Понеділок

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність

Цілі та завдання: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес, бажання брати участь у дослідах. Ознайомити дітей із властивостями природних барвників та способами їх використання для малювання. Спонукати дітей замислитися над тим, що є справи, які краще робити разом, а є такі, що вимагають самостійної роботи.

Мовленнєва діяльність

  1. Гімнастика для очей (для чого потрібно виконувати такі вправи?)

2. Запитання для роздумів:

  • Чи є такі знання, які всім людям треба засвоїти якомога раніше?
  • Чому знання, що стосуються безпеки життєдіяльності, такі важливі?
  • Такі знання діти мають засвоїти для того, щоб стати освіченими людьми!

3. Що це таке?

ГЛОБУС (макет Землі)

КАРТА ВСЕСВІТУ

  • покажіть будь ласка – де знаходиться суходіл та океани?

4. Дітям про Землю!

  • Земля обертається навколо своєї осі (Дослід – взяти ліхтарик і посвітити ним на глобус, який обертається!)

5. Перегляд пізнавального відео:

6. Малювання “Моя планета Земля”

 

 

02.12.2022 П’ятниця

Вихователь: Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: аплікація

Тема: Птахи.

Запропонувати розглянути пташок.

Звернути увагу на будову тіла, покрив, розповісти про особливості пристосування до життя. (На прикладі декількох птахів)

Запропонувати з паперу створити казкового птаха.

Знову звернути увагу на будову тіла, виділити та назвати частини тіла.

Зазначити, що всі частини тіла пташки будуть виготовлені з кіл.

Дидактична гра “Яка зима?”

01.12.2022 Четвер

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

Ігри з логіко- математичного розвитку на закріплення кількісної лічби

Гра на закріплення знань про геометричні фігури

Фізкультхвилинка

29.11.2022 Вівторок

Вихователь: Маргарита Соляник

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

Програмовий зміст:Продовжувати вивчати властивості натурального ряду чисел,вправляти в прямій і зворотній лічбі від 1 до 10.Вчити послідовності чисел в межах 10.Формувати вміння співвідносити число з цифрою,називати сусідів вивчених цифр. Розвивати вміння розрізняти і називати геометричні фігури,з’єднувати з готовими зображеннями,логічне та наочно-образне мислення,зорову пам’ять,сприймання,увагу .Закріпити назви днів тижня.

Хід заняття

Цікаві запитання:

1.Сьогодні середа?

2.Зараз зима?

3.У трикутника  три сторони?

4.У трьох жираф три шиї?

5.Поїзд довгий за автобус?

  1. Молоко рідке?
  2. Пять більше ніж один?

8 . Після ранку настає ніч?

  1. Куш вищий за дерево?
  2. Неділя – вихідний день?

11.У якої геометричної фігури нема кутів?

12.Тиждень має 7 днів?

Вранці ми із добрим ділом

День вітали..(Понеділок)

Ніченька минула скоро,

Трудовий іде..(Вівторок)

За ним спритна, молода

Поспішає..(Середа)

А четвертий день тепер,

Називається..(Четвер)

Діло добре ладиться,

Як настане..(П’ятниця)

Дома скрізь кипить робота,

Як почнеться день..(Субота)

А субота з хлібом – сіллю,

Привела сестру..(Неділю)

Дидактична гра

31.10.2022 Понеділок

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленнєвий розвиток

Тема: «Родини свійських тварин і птахів»

Мета: узагальнити та закріпити знання про свійських тварин та птахів; активізувати словник словами назвами тварин; виховувати допитливість до об’єктів живої природи.

Мовна гра « Хто як говорить?»

Ось вітається вівця. Як вона говорить? («Бе-бе-бе!»)

Вийшла кізонька із хлівця. Як вона говорить? («Ме-ме-ме!»)

Поросятко зі свинею. Як вони говорять? («Хро-хро-хро!»)

Кінь гривастий нас вітає. Як він говорить? («І-го-го!»)

І корівка вслід за ними. Як вона говорить?(«Му-му-му!»)

На подвір’всіх вітати я біжу!

Гра « Опиши тварину»

Розкажіть, як виглядає кішка.

Нам допоможуть картинки-символи. Спочатку дізнаємось, що вони означають.

  1. Як називається тварина?
  2. Велика вона чи маленька?
  3. Яка на дотик?
  4. Які частини тіла у неї є?
  5. Якого вона кольору?
  6. Що ще ти хочеш розповісти про цю тварину?

Складіть розповідь-опис  про  собаку, корову, порося (за цією схемою).

Гра « Назви лагідно»

( Утворення зменшувально-пестливої форми іменника)

Кіт …(котик);                         Коза…(кізочка);

Порося …(поросятко);       Корова…(корівка);

Ягня…(ягнятко);              Теля…(телятко);

Качка…(качечка);           Півень…(півник);

Курка…(курочка).

Гра « Зєднай два слова в одне»

(Утворення складних прикметників : у коровий довгий хвіст- вона довгохвоста і т. д.)

У кролика довгі вуха – (Він який?)….           У кози довгі роги- (Вона яка?)….

У коня довгі ноги- (Він який?)….                   У собаки довга шерсть- (Вона яка?)….

У корів довгі хвости- (Вони які?)….              У кота коротка шерсть- (Він який?)…

 

26.10.2022 Середа

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: грамота

Тема: «Звук [т], [т`]. Літера Тт»

Мета: закріпити знання про звук [т], [т`]; ознайомити з літерою Тт; формувати вміння робити звуко-буквенний аналіз та складовий аналіз слів.

Д.гра «Скажи навпаки»

Назвіть склад зі звуком [т] або [т`], а діти змінюють ці склади навпаки: та – тя, те-тє, ти-ті, ту-тю, ать-ат, ут-уть.

Гра « Найсмачніший  сніданок»

( Назвати всі корисні продукти із звуком [т ], , які треба вживати на сніданок :томати,компот,бутерброд, капуста,салат,картопля,батат,…)

«НА що схожа літера Т?»

Мовна розминка «Скоромовці» ( промовляння скоромовок).

Робота над загадкою;

В зимовий час, студений час

Люблять всі малята нас.

З гірки ми рушаєм в путь,

А на гірку нас везуть.

(САНЧАТА)

– Які слова зі звуками [т], [т’] зустрілися у загадці?

Казка про літеру

Кажуть, колись, у давні часи, літера Т зростала в лісі , як гриб. Від того в неї стовбур, наче в гриба, і капелюшок.

А тепер, коли вона стала літерою, усе залежить від слова, до якого вона потрапить.

Наприклад, зі словом Тигр вона вважає себе трішечки тигром, але коли кажуть: бегемоТ – теж відгукується.

Пригадати назви транспорту і відшукати в них звуки [т],[т’].

25.10.2022 Вівторок

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Пізнавально – дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення

Тема: Просторові відношення : “великий”, “маленький”, “глибокий”, “мілкий”.

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про поняття “високий”, низький”; “великий”, “малий”. вправляти в умінні користуватися поняттями “мілкий”, “глибокий”, вправляти в порядковій та кількісній лічбі, сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги. Виховувати інтерес до занять з математики.

Хід заняття

Психогімнастика “Привітання”

Гра: “Знайди маленький , а потім великий предмет навколо себе”

Гра: “Порівняй за зростом”

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapistДидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapist

Дидактична гра.,,Великий маленький". - YouTube

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapist

Пригадати зміст казки “Лисиця та Журавель”

  • Чи сподобалася вам казочка?
  • Скільки героїв в ній було? Назвіть їх.
  • Чим пригощала Лисичка Журавля?
  • Чи зміг він поїсти? Чому?
  • Чим пригощав Журавель Лисицю? (демонстрація старовинного глиняного глечика). Цей посуд називають глибоким.

Казка "Лисичка та Журавель" - YouTube

  • Чи змогла вона поїсти? Чому? (демонстрація тарілки ). Ця тарілка називається мілка.

Лисичка та журавель

  • Як відреагувала Лисиця на таку гостинність?
  • Чи можна сказати, що вона ввічлива?

24.10.2022 Понеділок

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність/ Малювання

Тема: «Птахи–наші друзі»

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про різних птахів і їх спосіб життя; вчити дітей розглядати пташку, описувати її за допомогою дорослого; формувати інтерес і емоційно-позитивне ставлення до птахів нашої місцевості та до декоративних птахів; розвивати вміння впізнавати птахів за зовнішнім виглядом, забарвленням, голосом; відрізняти птахів від інших тварин; збагачувати та активізувати мову дітей, логічне мислення; зорову пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до птахів, бажання дбати про них у важкий для них період.
Хід заняття:
1. Психогімнастика «Пташка»
Вихователь пропонує дітям перетворитися на пташок та виконати дії за словами віршика.
Птахи крильця розправляють,
Їх до сонця піднімають.
Можна весело літати
І комашок поганяти.
На галявину злетілись,
Там зернят пташки наїлись.
Потім знову полетіли
Та й біля гніздечка сіли.
2. Відгадування загадок

Маленьких хлопчик у сірій кожушинці
По дворах стрибає, зернятка збирає…
(горобчик)

Скрекотуха білобока
Звуть усі її…
(сорока)


Жовтогруді щебетушки,
Мають чорні капелюшки,
Сірі лапки, білі щічки,
Називаються…
(синички)

Вони бувають сизі, білі

Воркують, в парку проживають.
Вважають їх птахами миру,
На щастя в небо випускають.
І линуть в синю голубінь
Птахи чудові – …
(голуби)


– Ось ми відгадали всі загадки про наших пернатих друзів.
3. Д. г. «Знайди тінь »


4. Д. г. «Що спільного та відмінного»
Назвати спільні та відмінні ознаки між птахами.
– Де ми можемо побачити гарних, різноманітних птахів, які в нас не живуть?
– Живуть вони в далеких країнах, але ми також хотіли б на них подивитися.
– І сьогодні один із таких птахів до нас завітав в гості.

Малювання “Снігур та горобчик”

20.10.2022 Четвер

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Пізнавально – дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення + конструювання

Дидактична гра “Геометричні фігури”

Дидактична гра «На що схожий?»

           

Конструювання

Заняття гурка"Виготовлення сердечка в техніці орігамі"

Фізкультхвилинка

18.10.2022 Вівторок

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Логіко-математичний розвиток + Конструювання

Тема: «Склад числа 7. Дні тижня»

Мета: формувати вміння лічити в межах 7;продовжувати вчити склад числа 7; закріпити назви днів тижня.Розвивати увагу, пам’ять.

  

 

 

Пізнавально – дослідницька діяльність: у світі людей

Тема: «Людина починається з добра»

Віршик про добро

Як хочеться, щоби у світі
Панувало лише добро
Щоб кожна пташечка співала
Й приносила усім тепло.
Щоб кожне деревце у лісі
Гойдав легенький вітерець,
А люди, щоб були добріші
Та усміхалися частіше.

Прислів’я про добро?

Добре діло роби сміло.

Світ не без добрих людей.

Добра бажаєш, то добро і роби.

Не одяг прикрашає людину, а добрі справи.

Добро дорожче за золото.

Хто людям добра бажає, той і собі має.

Дидактична гра « Оціни вчинок»

Руханка з Патроном

14.10.2022 П’ятниця

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність

Читання вірша Наталії Козленко “Збройні сили України – слава, гордість, міць країни!”

Мета: дати дітям знання про українську армію, яка захищає територію України, дбає про спокій людей. Формувати поняття про різні роди військ (прикордонники, танкісти, піхота, моряки, льотчики) та їх основне призначення. Ознайомити з видами військового транспорту. Розвивати увагу, мислення. Виховувати почуття гордості за належність до українського народу, повагу до воїнів.

Збройні сили України –

Слава, гордість, міць країни!

Захищають мир, свободу

Служать рідному народу!

Щира шана і подяка

Хлопцям, молодим солдатам,

Що строкову службу чесно

Сприйняли, як борг почесний!

Матері й батьки шановні

Вихованням послідовним

Відчуття патріотизму

І повагу до Вітчизни

У серцях синів зростили –

Вартувати відпустили

Мирну, вільну і єдину

Незалежну Україну!

Тож вшануймо в день святковий

Всіх без винятку військових!

Завдяки їх чесній службі

Живемо у мирі, дружбі!

Адже мир тоді панує,

Коли армія чатує!

Дидактична вправа «Скажи навпаки»

Ненависть – любов;

Зло – добро;

Сльози – усмішка;

Сум – радість;

Біда – щастя.

Графічний диктант по клітинках

Аплікація “Листівка до Дня Захисника України”

13.10.2022 Четвер

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Пізнавально – дослідницька діяльність: математичні уявлення
 Тема: « Подорож по місту Геометричних фігур»

  Д/в «Чарівна стежина»

– Щоб потрапити до міста Геометричних Фігур потрібно пройти ось по цій стежці із геометричних фігур. Скажіть, з яких геометричних фігур викладена стежка. А іти можна лише по зелених трикутниках.

Д/в «Придбайте квиток і займіть своє місце»

– Ось і місто Геометричних Фігур.

Ви готові подорожувати по ньому?

– На чому можна подорожувати?

– Що потрібно, щоб вирушити у подорож?

– Діти, серед великої кількості різних за розміром та кольором геометричних фігур – квитків придбайте квитки, якщо відомо, що квитки – не круги, вони не маленькі за розміром, вони не червоного і не синього кольору.

Д/г «Яка казка заховалась?»

– Ви любите казки? Яка казка улюблена?

– У місті Геометричних фігур теж люблять казки. Але їхні казки заховались у геометричні фігури.

– Давайте разом з вами відгадаємо, які казки люблять геометричні фігури.

Д/г «Квіти з геометричних фігур»                                                                                                                             

 

Пізнавально – дослідницька діяльність: у світі природи

Тема: «Дерева – не лише прикраса землі»

Д/ г «Що, де росте?»

 

Руханка “Якщо ти щасливий”

12.10.2022 Середа

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленнєва діяльність: Грамота

Тема: «Звук [т], [т`]. Літера Тт»

Мета: закріпити знання про звук [т], [т`]; ознайомити з літерою Тт; формувати вміння робити звуко-буквенний аналіз та складовий аналіз слів.

Д.гра «Скажи навпаки»

Назвіть склад зі звуком [т] або [т`], а діти змінюють ці склади навпаки: та – тя, те-тє, ти-ті, ту-тю, ать-ат, ут-уть.

Гра « Найсмачніший  сніданок»

( Назвати всі корисні продукти із звуком [т ], , які треба вживати на сніданок :томати,компот,бутерброд, капуста,салат,картопля,батат,…)

«НА що схожа літера Т?»

Мовна розминка «Скоромовці» ( промовляння скоромовок).

Робота над загадкою;

В зимовий час, студений час

Люблять всі малята нас.

З гірки ми рушаєм в путь,

А на гірку нас везуть.

(САНЧАТА)

– Які слова зі звуками [т], [т’] зустрілися у загадці?

Казка про літеру

Кажуть, колись, у давні часи, літера Т зростала в лісі , як гриб. Від того в неї стовбур, наче в гриба, і капелюшок.

А тепер, коли вона стала літерою, усе залежить від слова, до якого вона потрапить.

Наприклад, зі словом Тигр вона вважає себе трішечки тигром, але коли кажуть: бегемоТ – теж відгукується.

Пригадати назви транспорту і відшукати в них звуки [т],[т’].

Художня література + ліплення

Тема: «Читання вірша Л.Костенко «Усе моє, все зветься Україна»»

Мета: поглибити знання дітей про рідну Батьківщину – Україну, про її державні та національні символи; учити уважно слухати та розуміти зміст твору.

Завдання 1.Прочитати вірш Л.Костенко «Усе моє, все зветься Україна»

Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.

Бесіда за змістом вірша:

  1. Про що написано вірш?
  2. Як авторка описала Батьківщину?
  3. Якою є наша Батьківщина?
  4. Що нам подобається у рідному краю?

Завдання 2. Закріпити знання дітей про національні та державні символи України.

Ліплення

11.10.2022 Вівторок

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Логіко-математичний розвиток + Конструювання

Тема: «Число нуль і цифра 0. Розв’язання задач і прикладів»

Мета: формувати уявлення про число нуль і цифру 0; вправляти у кількісній і порядковій лічбі; закріплювати вміння орієнтуватися у просторі.

Завдання 1.

Ознайомити дітей з числом нуль та цифрою 0

Завдання 2.

Розв’язати приклади:

  • 0+1 =
  • 7+0 =
  • 8-0=

Конструювання

У світі людей: Ігровий тренінг

10.10.2022 Понеділок

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленнєвий розвиток  Тема: «Дерева та кущі»

Мета: узагальнити знання про дерева та кущі; учити визначати основні частини рослин; навчати порівнювати рослини за різними ознаками; вправляти в уміння утворювати іменники в родовому відмінку множини, у вживанні слів ознак; учити правильно будувати речення.

Д.гра «Де, що росте?»

  1. Дидактична гра «Покличемо ласкаво»Запитати у дітей:Як звернемося до мами? (Вихователь допомагає дітям правильно сформувати слова у кличній формі: «Мамочко, матусенько, мамуню, матусю.»)Як ласкаво звернемося до тата? (Таточку, татусю.) Як покличемо лагідно бабусю? (Бабусю, бабусенько.) Як звернемося лагідно до дідуся? (Дідусю, дідусенько.)Як ставляться до тебе твої рідні? (Люблять, піклуються, доглядають, допомагають, жаліють, балують.)А як ви ставитесь до мами, тата, бабусі з дідусем, братиків та сестричок? Що ви робите разом?

Пізнавально – дослідницька діяльність + Малювання “Дива Осені”

 

30.09.2022 П’ятниця

Вихователі: Дарія Ступник, Маргарита Соляник

Мовленеєвий розвиток

Тема:Небо та хмари

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей розрізняти на дотик предмети за описом. Познайомити з кругообігом води у природі та видами хмар. Розвивати тактильні відчуття, уяву, мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід заняття

  1. Повідомлення теми

Дорослий читає загадку про хмаринки:

Мокра вата пропливає

З неба воду проливає

  1. Основна частина
  • Презентація «Кругообіг води у природі» «Види хмар».

Бесіда за побаченим.

  • З чого утворюються хмари?(з води)
  • Що треба для утворення хмар?(сонце, тепло)
  • Чи на однаковій висоті утворюються?(ні)
  • Які бувають хмари?

Вправа «На що схожі?»

На дошці висять хмаринки різної форми. Діти уявляють на що схожі ці хмаринки. Пояснюють чому вони так вважають.

  1. Підведення підсумку
  • З чим можна порівняти хмари? (вата, хутро, сніг…)
  • Чи однакові всі хмари?
  • Що треба робити, щоб хмарки були чистими?(не забруднювати воду)

Заняття: Художня література + малювання

Тема: Слухання вірша Я. Щоголіва “Осінь”

Програмовий зміст:учити дітей емоційно відгукуватися на образний зміст та поетичну форму вірша; учити використовувати художньо-поетичні вирази у своїх відповідях; збагачувати образний словник; формувати вміння виражати емоційний стан голосом, мімікою.

Хід заняття

Гра – релаксація: “Ми – листочки”

(Під музику дитина імітує рухи осінніх листочки)

Сьогодні ми послухаємо вірш про осінь, автор вірша Яків Щоголів

Презентація до уроку літературного читання "Музична поезія" Віталій Заславський, "Осінь така мила" Павло Тичина, , "Вишиває осінь" Олександр Олесь, "Осінь" Яків Щоголів, "Осінній дощ" Анаталій Костецький . 3 клас

Про яку пору року йдеться у вірші?

Яка осінь?

Давай спробуємо намалювати осінні дерева за допомогою листочків, а листячко за допомогою ватних паличок.

29.09.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Дарія Ступник

Заняття: Логіко- мкатематичний розвиток

Тема: Подорож до парку. Поняття: “великий”, “маленький”; “низький”, “високий”.

Програмовий зміст:формувати уявлення дітей про число і цифру; закріплювати вміння розрізняти предмети за величиною; користуватися висловлюваннями високий, низький, великий, малий; викликати зацікавленість у розв’язанні задач шляхом зорового та розумового аналізу фігур по горизонталі; розвивати кмітливість, зосередженість; виховувати уважність, дисциплінованість.

Хід заняття

Перед дітьми з’являються два гномики Ах і Ox.

Фотообои Гномик 1815 купить в Украине | Интернет-магазин Walldeco.uaAVATAN PLUS - Социальный Фоторедактор
– Дітки, подивіться, гномики вирішили змайструвати драбинку. Ох майстрував першу сходинку і використав одну цеглину. Скільки цеглинок
взяв Ох?

Ігри з набором LEGO «6 цеглинок» для 1-го класу

Якою цифрою позначимо число один (1)?
Це один чи одиниця.
1 тонка, пряма, як спиця.
Знайдіть в себе на столі цифру 1, покажіть мені.
– Ах змайстрував другу та третю сходинку і використав ще дві цеглини.

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ГРУ.

Отже, число два ми позначимо цифрою 2, число 3 ми позначимо цифрою 3.
– Чия сходинка вища? Чому? Отже, число 2 більше за число 1 на один, а число 3 більше від числа 2 теж на 1.

Д/г: “Полічи та поклади цифру”

Лічба предметів. Поняття «лівий – правий», «верхній – нижній», «довгий – короткий», «однакової довжини». Обведення і штрихування клітинок.

Д/г: “визнач зріст”

Середні групи 25.05.2020 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №12 “Райдужний” Конотопської міської ради Сумської області

Д/г: “Великий – малий”

Розвиваючі ігри (величина, форма, хто де живе, хто що їсть) - ЗДО Центр ПагінецьЗДО Центр Пагінець

Д/г: “Якої фігури не вистачає?”

Пограй-ка з Карлсоном - презентація з різне

Дистанційне навчання. Середня група В “Ромашка” Вихователі: Сур Ю.Г., Ігнаток С.О. | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №3 “Теремок” Конотопської міської ради Сумської області

Заняття: Ознайомлення з соціумом

Тема: Українська народна іграшка

Програмовий зміст:формувати у дітей уявлення про українську народну іграшку, ознайомлення з гарнчірною лялькою, іграшкою з природного матеріалу; виховувати інтерес до минулого свого народу.

Хід заняття

Дітки, сьогодні нам у дитячий садок привезли нов іграшки. Усі вони дуже красиві, яскраві, різнокольорові. Ось вони у кошику.

ENFANT | Кошик для іграшок Cream Chevron. Ціна, купити Кошик для іграшок Cream Chevron в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові. Кошик для іграшок Cream Chevron: фото, опис, продаж.

– А де беруться іграшки?
Так, їх купують у магазинах, а виготовляють на фабриці.
– I чого зроблені ці іграшки?
А скажіть, будь ласка, чи знаєте ви, якими іграшками гралися ваші батьки?
А ось я вам зараз розповім.
Розповідь.
– Колись, дуже давно, коли ще не було фабрик, де виготовляли дитячі іграшки, їх робили самі батьки. Ті іграшки були зовсім не схожі на сучасні.
Ось вони.

українська народна іграшка - YouTube

НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ ТА ІГРАШКИ - ЗАГАДКИ ХУДОЖНІХ МОВ - Підручник - Мистецтво 1 клас - Л. М. Масол - Генеза 2018

(Діти  розглядають іграшки, зроблені з тканини, ниток, природного матеріалу, глини.)
Гра «Кожній іграшці своє місце»

Українські народні іграшкиЯкі іграшки популярні серед сучасних дітей | ВІКНА. Новини Калуша та Прикарпаття

Переглянути відеоролик: https://youtu.be/w67jvQaRfjo

28.09.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Дарія Ступник

Заняття: Підготовка до навчання грамоти

Тема:”Закріплення знань про слова”

Програмовий зміст:закріплювати знання про слова – назви предмети, слова – назви ознак, слова: назви дій; закріплювати вміння правильно ставити запитання до слів та відповідати на них; практично ознайомити з графічною моделлю слів (у вигляді довгих та королких ліній); продовжувати вчити добирати слова-антоніми; учити писати похилі короткі та довгі лінії між лініями за зразком; виховувати інтерес до занять.

ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент
” Психогімнастика «Лікарі природи»
Добрий день, сонечко! (Піднімають руки вгору, привітатися з сонечком.)
Добрий день, земелько! (Опускають руки вниз, вітаючись із земелькою.)
Добрий день, водичко! (Простягають руки вперед, вітаючись із водичко.)
Добрий день, вітерець! (Ставлять руки до плечей, вітаючись із вітерцем.)
Основна частина
У садах, полях блукає, жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль, жде сестрицю білу в гості.
– Так, це осінь. Яка осінь? (Золота, мокра, похмура, щедра) Що ви зараз
називали? (Слова назви ознак) Які ще існують пори року? Доберіть слова
назви ознак до весни, зими, літа. Яка зима? (Сніжна, біла, холодна, весела) Яка весна? (Тепла, лагідна, зелена, сонячна, привітна) Яке літо? (Гаряче, сонячне,
веселе, яскраве)
Дидактична гра “Добери по три слова до назви кожної пори року”
Дорослий пропонує дітям уважно розглянути сюжетні малюнки, обрати якусь одну пору року та дібрати до неї три слова – назви предметів.
. Весна – бруньки, проліски, струмки.
. Вима – сніжинка, лід, санки.
• Літо – ягоди, сонечко, море.
.• Осінь – дощ, листя, хмари.
– Що ви зараз називали?
Дидактична гра «Перестрибни через осінню калюжку»
Дорослий пропонує дітям перестрибнути через уявну калюжу (синя хустка), але перед тим необхідно дібрати до запропонованого слова слова-антоніми.
Слова: великий – маленький, холодний теплий, широкий вузький, товстий – тонкий, кислий – солодкий, добрий – злий, високий – низький.
Дидактична гра «Збери слова у кошик»
Дорослий пропонує дітям погуляти кімнату та знайти по два предметні малюнки, що заховані. Той, хто знаходить, сідає на килимок та відпочиває. Уважно розгля-нути знайдені малюнки та визначити, на які запитання відповідають слова на цих двох малюнках (хто? що? що можна робити з цими предметами?). Діти відповідають по одному, а після відповіді кладуть малюнки в кошик.

Дидактична гра «Назви потрібне слово»
Дорослий  називає слово та кидає м’яч дитині. Дитина ловить м”яч та називає узагальнювальне слово, до якого належить назване слово дорослим, потім повертає м’яч.
Слива – фрукт, чашка – посуд, айстра- квітка, сорочка- одяг, літак – транспорт.
Дидактична гра «Слова схожі запитання різні»
Дорослий  пропонує дітям визначити, до якої з груп належить певне слово.
Для того щоб визначити, яке слово, необхідно поставити запитання: хто? що?
що робить? який?
• Дим, димовий, димить.
• Гратися, гра, грайливий.
• Дружба, дружити, дружний.
• Хвороба, хворий, хворіти.
Дидактична гра «Слова короткі та довгі»
Якими бувають слова за розміром? (Довгими та короткими) Як ви це можете визначити? (Довгі слова ми вимовляємо довго, а короткі
швидко.) Назвіть довгі слова. (Машинка, конструктор, черепаха, метелик, паровоз.)
Назвіть короткі слова. (М’яч, лев, кінь, кіт.)
– Пригадайте, як з коротких слів можна утворити довше слово?
Пальчикова вправа «Дощик»
Дощику, дощику,
Припусти, припусти
Та на наші капусти,
Відром, цебром,
Відерцем, реберцем!
Подушечки правої (лівої) руки притискають до столу. Навперемінно посту-кують ними по поверхні столу (удаючи гру на піаніно).
Підготовка руки до письма
Написання похилих коротких та довгих ліній між лінійками за зразком.
Вихователь звертає увагу дітей на дотримання інтервалу між лініями.

Заняття: Ознайомлення з соціумом

Тема: День народження В. Сухомлинського

Програмовий зміт: продовжувати знайомити з видатними педагогами, викликати інтерес та повагу до творчості письменника, продовжувати знайомити з творами В. Сухомлинського. Виховувати допитливість, розвивати увагу, уяву, пам’ять.

Хід заняття

До річниці Дня народження Василя Сухомлинського | Хотинська ...Презентація "Спадщина Василя Сухомлинського"

Слухання оповідання : “Смітник”

Про що це оповідання?

Що не правильноо робила Зіна?

Як почувалася Зіна, коли батьки побачили купу сміття під шафою?

Які висновки зробила Зіна?

Чи чинила б ти так, як Зіна? Чому?

Аби ти зустрів Зіну, що б ти їй порадив?

 

27.09.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Дарія Ступник

Заняття : Логіко- математичний розвиток

Тема: Прсторові відношення : “глибокий”, “мілкий”

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про поняття “високий”, низький”; “великий”, “малий”. вправляти в умінні користуватися поняттями “мілкий”, “глибокий”, вправляти в порядковій та кількісній лічбі, сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги. Виховувати інтерес до занять з математики.

Хід заняття

Психогімнастика “Привітання”

Гра: “Знайди маленький , а потім великий предмет навколо себе”

Гра: “Порівняй за зростом”

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapistДидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapist

Дидактична гра.,,Великий маленький". - YouTube

Дидактична гра ” Великий -маленький” – Articles for a practicing speech therapist

Пригадати зміст казки “Лисиця та Журавель”

  • Чи сподобалася вам казочка?
  • Скільки героїв в ній було? Назвіть їх.
  • Чим пригощала Лисичка Журавля?
  • Чи зміг він поїсти? Чому?
  • Чим пригощав Журавель Лисицю? (демонстрація старовинного глиняного глечика). Цей посуд називають глибоким.

Казка "Лисичка та Журавель" - YouTube

  • Чи змогла вона поїсти? Чому? (демонстрація тарілки ). Ця тарілка називається мілка.

Лисичка та журавель

  • Як відреагувала Лисиця на таку гостинність?
  • Чи можна сказати, що вона ввічлива?

Д/г: “Глибокий , мілкий”

Гра «Знайди названі фігури і покажи їх кількість цифрою»
Дидактичні ігри для дітей дошкільного віку ☀

Заняття: Ознайомлення з природнім довкіллям+ малювання

Тема: “Осінь – рідна пора”

Програмовий зміст: удосконалювати уміння складати описові розповіді за картиною; закріпити знання назв птахів, диких тварин, дерев, їх складових частин і функцій; сприяти розвитку пояснювального мовлення;
розвивати уміння правильно вдихати і видихати повітря; стимулювати вживання повних речень; розвивати пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи; формувати вміння логічно мислити;

Хід заняття

Уночі, як вам ще спиться,

Ходить, знаю, чарівниця?
Ходить садом, полем, гаєм,
Все у шати одягас.
Стає гарно навкруги,
В золоті сади, луги.
Одяг хто подарував?
Хто Їх так розмалював?
Золота осінь (картина Левітана) — Вікіпедія

Яка гарна картина. Хто цей художник? Доведи, що це осінь.

(Діти описують картину, одночасно доводячи, що це осінь, називаючи ї ознаки.)
(Дерева одягли нове вбрання – жовті сукні, трава пожовкла, почала сохнути; в садах і парках зів’яли квіти; на городах достигла городина.)
Як називається явище, коли падае листя? (Листопад.)
Дорослий пропонує дітям уявити себе вітром і з різною силою подмухати на листочки.
(Діти дмухають на листочки, намагаючись Їх здути зі стола.)
А якщо капає вода? (Водоспад.) А якщо падає сніг? (Снігопад.)
Явище, коли падають зорі, називають… (зорепад).
Але Осінь так поспішала, що не встигла домалювати свою картину.
Давайте з вами порадимося, що ще можна домалювати. Допоможуть нам
чарівні листочки..
Дорослий звертає увагу дітей на осінні листочки.
Ці листочки не прості, ці листочки чарівні.
Осінь їх подарувала, завдання приготувала.
Дидактична гра «Склади дерево з частин»

Осіннє дерево кліпарт. Безкоштовне завантаження. | Creazilla

Намалювати осіннє дерево разом з дітьми:

Малюємо осінь різними техніками – Класна робота

26.09.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователь: Дарія Ступник

Заняття: Мовленнєвий розвиток

Програмовий зміст:розвинути знання про ознаки  осені, явища характерні для цього періоду. Уточнити і поглибити знання про явище листопад, підготовку листяних дерев до зими, використовуючи для цього оповідання Василя Сухомлинського «Осінь принесла золоті стрічки» .Розвивати вміння узгоджувати іменники з прикметниками, використовувати в мовленні слова зі зменшувально-пестливими суфіксами,  дрібну та загальну моторику.  Розвивати в грі – емпатії  «Ми листочки» вміння передавати настрій, емоції, свої враження. Виховувати любов і повагу до природи рідного краю, вміння милуватися красою дерев восени.

Хід заняття

Діти, добрий день починається з гарного настрою, веселої усмішки, корисних справ. Так усміхніться один одному, побажайте один одному доброго дня. І я вам бажаю приємного дня, цікавого, вдалого.

  • Яка пора року ?
  •  Яка осінь? (гарна, барвиста, наче царівна, золота)

Осінь… Дивовижна пора. Скількох поетів надихнула вона, скільки художників написали її портрет, скільки музик тужило по ній. І ми сьогодні щось незвичайне побачимо в ній.  Допоможуть нам загадки:

Гарне дерево міцне,

Листя різбляне, рясне,

А на гілочках крилатих

Буде жолудів багато. (Дуб)

Впав колючим боком,

Глянув карим оком. (Каштан)

Біла кора, тоненькі віти,

Що це, відгадайте, діти?

Осінь дає нам листочок з завданням, а на ньому щось надруковано «Золоті стрічки».

Давайте відкриємо ось цю скриньку і роздивимось, що в ній.

Скринька | Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття | Коломия Івано-Франківська область УкраїнаРепсова стрічка 4 см темно оранжева бобіна 18 м: продаж, ціна у Києві. Текстильні аксесуари від "Академия Рукоделия" - 1171953262

  • Що це? (стрічки)
  • Які вони за кольором? Завдовжки? Завширшки? Де можна побачити такі стрічки? ( в косах у дівчаток)
  • А чи бачили ви коли-небудь «золоті» стрічки на деревах?

Ось послухайте, як про це розповідає Василь Сухомлинський в оповіданні «Осінь принесла золоті стрічки».

1 janv. 1918 - Василий Александрович Сухомлинский (La bande de temps)

Читання оповідання.

Ростуть над ставком дві  берези. Стрункі, високі, білокорі. Опустили берези зелені коси. Віє вітер, розчісує їх. Тихо шелестять листям берези. То вони про щось розмовляють.

Однієї ночі стало холодно. На траві заблищали кристалики льоду. Прийшла до беріз осінь. Принесла їм золоті стрічки. Вплели берези стрічки в зелені коси. Зійшло сонце. Розтопило кристалики льоду. Подивилося сонце на берези й не впізнало їх – у зелених косах золоті стрічки. Сміється сонечко, а берези сумують.

  • Що за золоті стрічки принесла осінь берізкам? (жовте листя)
  • Чому сонечко сміялось? (милувалося їх красою)
  • Що вам сподобалось у цьому оповіданні? ( воно красиве, поетичне, добре, невелике)

Отже, діти, В. Сухомлинський в своїх оповіданнях показує нам красу рідного краю, про, як ось ці берізки ніби то звичайні, але такі дорогі його серцю – дарують свою красу, зачаровують нею в таку незвичайну осінню пору.

Яке оповідання ми сьогодні читали?

про що воно?

Хто написав оповідання?

Заняття: “Ознайомлення з соціумом + аплікація”

Тема: “Щедрість – окраса людини”

Програмовий зміст:зміст: вчити дітей вживати слова вітання та подяки, відповідати на запитання  повним реченням; розвивати дрібну моторику рук через синтез руху, розвивати увагу, пам’ять; виховувати високі моральні вчинки та проявляти співчуття як одне до одного так і до дорослих, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість; формувати уявлення дітей про важливість толерантної взаємодії.

Хід заняття

Сердце в руках. | Премиум векторы

Перед нами сердечко доброти, передамо його один одному і скажемо комплімент.

чи приємно говорити один одному компліменти? Ти щедрий.

Як ти гадаєш кого можна назвати щедрим?

Послухай оповідання про джадібних ведмежат.

Чи гарно бути жадібним? А щедрим?

Давай з тобо. виготовимо сердечко щедрості, яке бути жити в нашому домі.

Заняття гурка"Виготовлення сердечка в техніці орігамі"

23.09.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Дарія Ступник

Тема : Геометричні фігури – наші друзі.

Мета: закріпити назви геометричних фігур, кольори.  Розвивати логічне мислення , уважність уміння аналізувати порівнювати , робити висновки. Виховувати спостережливість та старанність у роботі з індивідуальними картинками.

Дидактична гра «На що схожий?»

           

      

Фізкультхвилинка

 Дидактична гра «Назви кольори»

          

       

     

 

 

 

22.09.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Дарія Ступник

Мовленнєвий розвиток

Тема: Осінь чарівниця

Пальчикова гімнастика

Малювання “Осіннє дерево”

 

 

21.09.2022 СЕРЕДА

Вихователі: Дарія Ступник 

Заняття. Ознайомлення з соціумом

Тема: «Птахи–наші друзі»

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про різних птахів і їх спосіб життя; вчити дітей розглядати пташку, описувати її за допомогою дорослого; формувати інтерес і емоційно-позитивне ставлення до птахів нашої місцевості та до декоративних птахів; розвивати вміння впізнавати птахів за зовнішнім виглядом, забарвленням, голосом; відрізняти птахів від інших тварин; збагачувати та активізувати мову дітей, логічне мислення; зорову пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до птахів, бажання дбати про них у важкий для них період.
Хід заняття:
1. Психогімнастика «Пташка»
Вихователь пропонує дітям перетворитися на пташок та виконати дії за словами віршика.
Птахи крильця розправляють,
Їх до сонця піднімають.
Можна весело літати
І комашок поганяти.
На галявину злетілись,
Там зернят пташки наїлись.
Потім знову полетіли
Та й біля гніздечка сіли.
2. Відгадування загадок

Маленьких хлопчик у сірій кожушинці
По дворах стрибає, зернятка збирає…
(горобчик)

Скрекотуха білобока
Звуть усі її…
(сорока)


Жовтогруді щебетушки,
Мають чорні капелюшки,
Сірі лапки, білі щічки,
Називаються…
(синички)

Вони бувають сизі, білі

Воркують, в парку проживають.
Вважають їх птахами миру,
На щастя в небо випускають.
І линуть в синю голубінь
Птахи чудові – …
(голуби)


– Ось ми відгадали всі загадки про наших пернатих друзів.
3. Д. г. «Знайди тінь »


4. Д. г. «Що спільного та відмінного»
Назвати спільні та відмінні ознаки між птахами.
– Де ми можемо побачити гарних, різноманітних птахів, які в нас не живуть?
– Живуть вони в далеких країнах, але ми також хотіли б на них подивитися.
– І сьогодні один із таких птахів до нас завітав в гості.
5. Відгадування загадки про папугу
Як веселка кольоровий,
Має здібності до мови.
Слово птаху лиш скажіть,
Він його повторить вмить.
6. Д. г. «Познайомимося з пташкою»
– Діти, давайте познайомимося з пташечкою, яка сьогодні завітала до нас.
– Ми зараз уважно роздивимося нашого Папугу Кешу.
– Подумайте і скажіть, як на вашу думку потрібно поводитися з цією пташкою та доглядати за нею. (відповіді дітей).
7. Д. г. «Хто як говорить та рухається»
Імітація рухів та звуконаслідування птахів.
8. Підсумок
– Про яких птахів ми сьогодні говорили?
– Чому ми повинні допомагати птахам та піклуватися про них?
Малята, потрібно любити та оберігати птахів і пам’ятайте, птахи та тварини наші молодші браття та друзі.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *