Старша група “Веселка”

26.08.2022 П’ятниця

Вихователь: Наталія Руденко

1.Мовленнєва діяльність + художня література

Тема: Лікарські рослини для здоров’я та сили дитини
Мета: 
поглиблювати знання дітей про лікарські рослини; формувати теоритичні та практичні навики про себе, як людину; розкривати значення лікарських рослин, виховувати бережне ставлення до власного здоров’я.
                                  Хід заняття


1 Читання вірша про лікарські рослини М.Томенко «Тарасик теж попрацював»
– Рве Маринка у торбинку
Подорожник, материнку.
Петрик, Оля і Дем’янко
Рвуть у кошик валер’янку
Клава, Толя і Сергій
Рвуть ромашки й деревій.
А Тарасик на дубочку
Рве штанці свої й сорочку.
-Як одним словом назвати рослини, які діти збирають?(лікарські)
-Як пояснити слова «будуть ліки для аптеки?
-Які лікувальні властивості мають звіробій, м’ята, ромашка?
2 Гра «Обери лікарську рослину»
( я називаю рослину – а ви повинні знайти та показати)

3 Відгадування загадок про лікарські рослини

Листячко довгасте з жилками-нитками
Можеш ти прикласти до своєї рани.
Вздовж доріг, стежинок я люблю рости,
Скрізь мене побачиш, де крокуєш ти.
(Подорожник)

***
«Любить-не любить», – ворожать дівчата.
Та не для цього мене треба рвати.
Протизапальну маю я дію.
Звуся … і сонцю радію.
(ромашка)

***
У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду.
(Калина)

Дуже скромна і тендітна,
Серед квітів непримітна.
Та якщо в руці пом’яти,
То умить впізнаєш… (м’яту).

***
Квітка пишна, квітка гожа,
На троянду трішки схожа.
На кущах вона зростає.
Хто із вас цю квітку знає?
(Шипшина)

***
Серед квітів справжня баба –
В жовтій хусточці… (кульбаба).

Читання оповідання Є.Шморгун « Рослина дивовижної сили»

Із глибини трьох тисячоліть докотилося до нас відлуння Троянської війни, повивши ореолом легендарності ім’я незрівнянної Єлени, через яку десять років лилася кров троянців і ахеїв.
Єлена була дочкою Зевса і Леди, перед її красою блідла навіть краса олімпійських богинь. Усі правителі Греції домагалися її руки, але вона обрала собі в чоловіки хороброго Менелая.
Та Єлену підступно викрав Паріс, син троянського царя. Це і призвело до війни, а потім і до загибелі славного міста, стіни якого, за переказом, зводили самі боги.


Під час війни Єлена, як про те повідала славнозвісна Гомерова «Іліада», сиділа в обложеній Трої і
…ткала пурпуровий, на нім бойові гаптувала
    змагання
    Поміж троян конеборних і міднохітонних ахеїв,великий, подвійний
    Плащ
    Що від Ареєвих рук перетерпіли стільки за неї.

Ну й, звичайно, гірко плакала. І сльози її, впавши на землю, спалахували золотом і перетворювалися на квіти. Згодом на честь першої красуні стародавнього світу ці квіти й дістали назву «інуля геленіум», де перше слово походить від грецької й означає «очищати». Виходить, «очищення Єлени».
Правда, міф про гарячі сльози Єлени вчених не влаштовує от вони й сперечаються. Одні пов’язують назву рослини не з ім’ям Єлени, а зі словом «геліос», тобто «сонце». І, логічно, мають рацію. Бо форма суцвіття цієї рослини і забарвлення квітки справді дуже нагадують наше золотосяйне світило.
Інші виводять назву від грецького слова «гелос» — тобто, «болото», «заливний луг», «заплава». І теж мають рацію. Бо ослина любить рости по берегах річок і на вологих луках.
Люди здавна запримітили цю богатирського зросту рослину, Спробували лікувати нею деякі хвороби — допомогло. От і врахували її до своїх зелених друзів. Особливо гідно оцінили її лікувальні властивості наші предки слов’яни і назвали рослину дев’ятисилом. Вона, мовляв, може вилікувати від дев’яти недугів.
Ось як мовиться про рослину в одному з давніх травників:
«Трава дев’ятисил, росте кущиками, висока, корінь товстий… А росте трава в городах по низинах. Хто ж її зварить з хлібом і часником, та полином і п’є по півложки натщесерце, усяку нечисть з середини вижене».
У російській мові й досі побутують назви «дев’ятисил» і «дев’ясил», а на Україні рослина стала називатися дивосилом. Бо справді дивну цілющу силу відкрила в ній народна медицина. А ще більшу силу доточила їй людська фантазія.
… — Чи не пошукати нам дивосилу? — пропоную Іванові Михайловичу. — Зараз якраз він має цвісти.
— Минулися ті часи, — одказує Носаль, — коли дивосил у нас можна було шукати. Нині хіба що десь напитати пощастигь: бабусі з дідусями на городах вирощують. Отож тепер дивосил якось і незручно називати дикою рослиною…
І ми поїхали. Тролейбусом. Аж у кінець сусідньої вулиці.


Довідавшись, хто ми, хазяйка невеличкого затишного особнячка повела нас углиб городу, де на могутніх стеблах сяяли золоті сонечка.
— Бачите? Ціла грядка наросла. Раніше чоловік дивосилом лікувався, а тепер поправився, здоров’я нівроку стало. Та зілля бережу, хай водиться. Буває хтось попросить — поділюся…
— А ваші сусіди не пересаджують його на свої городи? — цікавиться Носаль.
Хазяйка розводить руками:
— На жаль… Це ж не помідори. Та й мало знають про зілля. А воно он яке вдатне, справжній дивосил!..
І поки ми оглядаємо грядку, хазяйка нам розповідає. Видалася балакучою, а легенду ту ми чули вперше.
Давним-давно одному чоловікові ворожка наворожила, що він помре, якщо доторкнеться до свого сина. Той любив одинака, проте й життям дорожив. Тому повелів відвезти сина у далекі краї, щоб не збулося оте ворожчине пророкування. Лише гінці зрідка доносили вістку про нього.
Минули роки. Одного разу батько одержав звістку, що син ходив на війну, був там порубаний-постріляний і зараз лежить недужий, з дня на день смерті дожидає.
Запечалився батько. Найняв найкращих лікарів і послав їх рятувати свого безталанного одинака. Проте нічим лікарі зарадити не змогли.
Тоді старий батько сам полинув до сина, сльозами обмив його рани. І сталося диво: рани затяглися і син одужав. Щасливий батько обнімав його, пригортав і не міг натішитися, зовсім забувши про слова ворожки.
Та словам тим належало збутися. І батька не стало. Проте він не помер, а перетворився на дивосил. І відтоді люди лікуються цим зіллям.
…Слухаємо легенду і мимоволі закрадається думка: мабуть, задаремне люди назвали цю рослину «дивосилом». Надто вже багато дивного вони пов’язували з нею. І навіть зовсім фантастичне, таке, що нічогісінько спільного з правдою немає. А все цілющу силу цієї рослини, пояснення якої темні люди не могли знайти. Вважали навіть, що дивосил допомагає боротися з нечистою силою, і з цією метою його листям обкурювали , хліви, щоб вона там не заводилася. А ще жінки курники ним обкурювали, щоб птиця добре неслася. Тільки треба було збити потай, удосвіта, аби ніхто не бачив, бо якщо підслідить хтось, то дивосилова дія щезне. Ото й виходило: добре несуться кури, то подіяв дивосил, а ні, то, мабуть, хтось підгледів.
У цілющу силу цієї рослини вірили надзвичайно. Вважали, що дивосил діяв навіть на віддалі, тому розвішували його скрізь, де утримували худобу. І він, як гадали, мав оберігати її від усякої моровиці…
Слухаємо легенду…
А жовті сонечка лагідно тепляться на грядці. Звичайні так квіти-сонечка. І якось навіть не здається, що це цвіте рослина яка береже в собі диво-силу.

2. Ознайомлення з соціумом + аплікація

«Спів пташиний літо дарує»

Мета: Розширити і поглибити знання дітей про природні процеси, що відбуваються навесні, про перелітних птахів, що повертаються з вирію. Дати поняття про користь, яку приносять птахи природі й людям; виховувати прихильне, дбайливе ставлення до них; учити дітей помічати красу природи, розуміти її; сприяти розвитку екологічно доцільної поведінки малят.

 Хід заняття

Птахи – вірні наші помічники, захисники лісів, полів садів. Їй можна побачити і почути скрізь, бо вони частина природи, без них краса була б неповторною. Тому їі треба берегти й охороняти, про них треба піклуватися, допомогати у скрутні часи. Зима – найскладніший період у житті. Не так холод, як голод дуже дошкуляє зимуючим птахам. – Що ми робили, щоб птахам взимку було краще жити?  (Робили і вивішували годівнички, чіпляли шматочок сала для синичок.)
Та ось пригріло сонечко. До нас починають прилітати птахи із вирію, які теж потребують нашої допомоги та захисту.

Так одним із перших птахів до рідного краю прилітають шпаки. У нього дуже привабливий вигляд. Вони дуже рухливі, жваві, непосидючі. Шпак – птах співучий, він навіть уміє співати на різні голоси. Люди споруджують для шпаків спеціальне житло – дерев’яні шпаківні. Навесні та влітку шпаки нищать багато шкідливих комах.

Більшість лелек селяться біля житла і вважаються священними птахами, які дарують щастя. Лелека в’є своє гніздо на хаті, або великих деревах, що ростуть на подвір’ї чи в саду. З давніх – давен існує повір’я, що лелеки гніздяться лише біля осель добрих людей. Цих птахів інколи називають: бусел, бузько, лесик, чорногуз. Найсмачніша їжа для лелек це жаби, гадюки, вужі

Ластівка – перелітна пташка. Ластівка маленька, гарна і велика трудівниця. Вона носить в дзьобику болото і вибудовує своє гніздо біля вікон чи під дахом будинків. Ластівка дуже швидко літає і на льоту ловить різні комашки. Є така прикмета: ластівка літає низико над водою чекай дощу.

Зозуля гнізда не будує, яйця відкладає в інші гнізда. Але вона дуже корисна, бо з’їдає за годину до 100 волохатих гусениць.

Творча гра: «Складемо чистомовку»

Лі – лі – лі – це звичайно… (журавлі).

Ки – ки – ки – це сірі… (шпаки)

Довгоногі, теж на – ки – ну, звичайно… (лелеки)

Ще одна пташка на – ки – працьовиті… (ластівки)

Гра: «Продовж прислів’я»

Де багато пташок, там…(немає комашок).

Де лелека водиться…(там щастя родиться)

Зруйнуй гніздо пташине, не буде в тебе… (родини)

Зозуля стала кувати – … (морозу не бувати).

Скільки пташок – стільки й… (пісеньок)

Де лелека не літає, … (а весну додому повертає)

Отже, діти , птахи наші друзі і їх потрібно охороняти, скажіть мені, щоб ви зробили, якби побачили:

–  Пташеня, яке випало з гнізда;

– Хлопчика, який руйнує пташине гніздо;

– Хлопчика з рогаткою в руках;

– Пташку, яка сіла до вас на підвіконня.

Аплікація « Пташка»

  

25.08.2022 Четвер

Вихователь: Наталія Руденко

  1. Мовленнєвий розвиток

Тема: Бджілка – комаха трудівниця

Мета Викликати інтерес до навколишнього світу. Розширювати у дітей знання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду бджоли, життєвих проявах, їх відмінності від інших комах . Корегувати увагу,  пам’ять. Виховувати дбайливе ставлення до комах.

Хід заняття

Ця комаха велика трудівниця. Усе літо літає луками, полями, збирає солодкий нектар, з якого потім робить мед. Хто ж це? Правильно, це бджілка. Щоб зібрати багато квіткового нектару, їй потрібні помічники. А сьогодні ви виконаєте всі завдання для бджілки, цим ви допоможете зібрати багато нектару для смачного меду.

  1. Завдання «Знайди тінь комах».
  2.  

2.Завдання «Назви всіх комах українською  мовою».

  1. Закріпити вимову звука «Ж»
  2. 4. Завдання “Де живуть комахи” (назвати якомога більше пркладів)
  3. Прочитайте оповідання В.Сухомлинського «Як бджілка знаходить квітку конвалії»

2. Логіко-математичний розвиток

Тема заняття. Число 10. Ознайомлення з поняттям «десяток».

Мета: закріпити уявлення про число 10, учити визначати склад числа з двох менших, ознайомити з поняттям «десяток», розвивати довільну пам’ять.

Хід заняття

Нагадати дітям зміст казки Альфа Прьойсена “Козеня, яке вміло лічити до десяти”

Жило собі маленьке Козеня, яке навчилося лічити до десяти, якось підійшло воно до великої калюжі, стало над нею як укопане і довго дивилося на себе у воді.

А тепер послухай, що було далі.

– Один! – сказало Козеня.

Це почуло Теля, яке гуляло поблизу й скубло травичку.

– Що це ти робиш? – спитало Теля.

– Я сам себе полічив, – відповіло Козеня. – Хочеш, я й тебе полічу?

– Якщо мені не болітиме, то полічи, – сказало Теля.

– 3овсім не болітиме. Тільки ти не ворушись, і тоді я зможу тебе полічити.

– Ні, я боюся, і моя мама, мабуть, не дозволить, – промовило Теля, задкуючи.

Але Козеня не відступалося і сказало:

– Я – це один, ти – це два. Один, два!

– Ма-а-мо! – заревло Теля і почало плакати.

Враз до нього підбігла корова із дзвіночком на шиї.

– Ти чого ревеш? – спитала Корова.

– Козеня мене полічило! – поскаржилося Теля.

– А що це таке? – спитала Корова.

– Я вмію лічити до десяти. Ось послухайте: один – це я, два – це Теля, три – це Корова. Один, два, три!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – заревло Теля.

Коли Корова це зрозуміла, вона дуже розсердилася.

– Я тобі покажу, як знущатися з мого Телятка та з мене! Ану, Телятку, даймо йому духу!

І Корова з Телям кинулися до Козеняти. Козеня перелякалось, підскочило, як ужалене, і подалось геть по моріжку. А Корова й Теля за ним.

Недалеко на пасовиську стояв Бичок. Він колупав рогами землю и підкидав угору кущики трави. Теля й Корова протупотіли повз нього.

– Чого ви женетеся за цим малесеньким Козеням? – спитав Бичок.

– Бо воно нас полічило!

– Але ми його спіймаемо! – сказала Корова.

– Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок. Один, два, три, чотири! – сказало Козеня.

– Ой, воно вже й тебе полічило! – захлипало Теля.

– Ну, це йому так не минеться! – заревів Бичок і разом з усіма кинувся доганяти Козеня.

Обабіч дороги походжав Кінь і скуб травичку. Побачивши тварин, які мчали як очманілі, він закричав:

– Куди це ви біжите?

– Женемося за Козеням, – відповіла Корова.

– Воно нас полічило, – запхикало Теля.

– А йому ніхто не дав такого права! – проревів Бичок.

– А як же воно це робить? – спитав Кінь.

– Дуже просто, – сказало Козеня.– Ось як! Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, а п’ять – це Кінь. Один, два, три, чотири, п’ять!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – сказало Теля.

– Ах ти ж, козино отака! Ну, постривай же! – заіржав Кінь і собі кинувся слідом за Козеням.

У загороді спокійно спала велика Свиня. Від тупоту вона підхопилася.

– Куди це вас усіх несе? – спитала Свиня.

– Ми женемося за Козеням, – відповіла Корова.

– Воно нас полічило, – жалібно заревло Теля.

– А йому ніхто не давав такого права, – проревів Бичок.

– Але ми йому покажемо! – заіржав Кінь.

– А як же це воно полічило? – спитала Свиня.

– Дуже просто! – вигукнуло Козеня. – Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, п’ять – це Кінь, шість – це Свиня. Один, два, три, чотири, п’ять, шість!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – схлипнуло Теля.

– Ну, нехай начуваеться! – сказала Свиня. Вона підрила писком загороду й подалася слідом за всіма.

Вони мчали прожогом навмання і добігли до річки.

А біля причалу стояв невеликий вітрильник. На борту вітрильника вони побачили Кота, Пса, Вівцю і Півня. Кіт був кок на вітрильнику, Вівця – юнга, Півень – капітан, а Пес – лоцман.

– Стійте! – закричав Півень, побачивши тварин, які мчали наосліп.

Але вже було пізно. Козеня відштовхнулось копитами від причалу і… скочило на борт вітрильника. А за ним – і всі тварини. Вітрильник гойданувся, ковзнув по воді, і його понесло на найглибше місце.

Тоді Півень перелякався.

– Рятуйте! – закричав він. – Вітрильник тоне! Усі затремтіли від страху. А Півень знов закричав:

– Хто з вас уміе лічити?

– Я вмію! – сказало Козеня.

– Ану полічи усіх нас швидше! Вітрильник може витримати тільки десятьох пасажирів.

– Швидше лічи, швидше! – загукали всі тварини.

І Козеня почало лічити:

– Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, п’ять – це Кінь, шість – це Свиня, сім – це Кіт, вісім – це Пес, дев’ять – це Вівця і десять – це Півень. Один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять, десять!

– Ура Козеняті, ура! – закричали всі.

Вони перепливли річку і вийшли на берег.

А Козеня відтоді так і лишилося на вітрильнику. Воно тепер працюе контролером. І щоразу, коли Півень перевозить тварин на той берег, Козеня стоїть на причалі і лічить пасажирів.

– яких тварин лічило козеня?

– хто був першим? Другим?

– скільки всього було тварин?

– хто був за Свинею, перед Биком, між Собакою і Півнем?

– позначте кожну тварину відповідною цифрою

– хто залишився?

–  за допомогою яких знаків можна записати число 10?

Продемонструємо поєднання двох цифр і утворення числа 10 – 1і 0

Порахуємо від 1 до 10 та від 10 до 1. (пряма та зворотня лічба)

Дидактична гра «Склад числа» ( назвати всі варіанти утворення числа 10)

Робота з лічильними паличками

– відлічіть десять паличок і скріпіть їх резинкою

– скільки паличок у пучку?

-таку кількість можна назвати «десяток»

-зробіть ще один десяток

– скільки у вас десятків?

– як назвемо число із трьох десятків?

Порівняємо записи чисел 10,20,30, чим вони схожі?

3. Конструювання

«Будівельники» (будування споруд з об’ємних геометричних фігур дитячого конструктора).

 

24.08.2022 Середа

Вихователь: Наталія Руденко

Мовленнєва діяльність + ознайомлення з соціумом

“Сторінками енциклопедії”

      

Дидактична гра: “Одягни українця та українку”.

     

Українські народні музичні інструменти.

  

22.08.2022 Понеділок

Вихователь: Наталія Руденко

1.Заняття. Підготовка до навчання грамоти

Тема:«Довгі та короткі слова. Склад. Поділ слів на склади»

  

Дидактична гра “Поміркуйте”

  

Повторіть і вивчіть

Ра-ра-ра – висока гора;
Ра-ра-ра – глибока нора;
Ра-ра-ра – починається гра;
Ро-ро-ро – нове перо;
Ро-ро-ро – ми взяли відро;
Ру-ру-ру – продовжуємо гру;
Ру-ру-ру – мале кенгуру;
Ри-ри-ри – на небі хмари;
Ре-ре-ре – широке в нас море;
Ре-ре-ре – Дмитро книжку береже.

2. Ознайомлення з природним довкіллям

Тема:Переказ оповідання «Лісовий голосок» Г.Скребицького.

Послухайте історію про зустріч хлопчика з лісовим птахом.
     У літній день я гуляв в березовому лісі. Раптом почув лісовий голосок: «Ку-ку, ку-ку.» Я чув зозулю багато разів, але ніколи не бачив. Мені здавалося, що вона товстенька, головата, схожа на сову. Дивлюся, летить птах, хвіст довгий, сама сіра, тільки груди в темних рябеньких цяточках. Мабуть яструбок. Сів на сучок, та як закричить: «Ку-ку, ку-ку.» Зозуля! Значить, вона не на сову, а на яструба схожа.

Бесіда за змістом
– Де гуляв автор в літній день? (У літній день він гуляв у лісі)
– Що він почув? (Він почув голосок: ку-ку, ку-ку)
– Якою йому здавалася зозуля? (Зозуля йому здавалася товстою, головатою, начебто сова)
– Опишіть птаха, якого він побачив. (Хвіст довгий, сама сіра, тільки груди в темних рябеньких цяточках)
– На кого схожа зозуля? (Зозуля схожа на яструба)

Дидактична гра «Назви пташеня»
У качки – каченя, а у зозулі – … (зозуленя), у сови – …,у яструба – у горобця – в гусака -… тощо.

19.08.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток

Тема: «Родини свійських тварин та птахів»

Мета: закріплювати знання дітей про свійських тварин та птахів; активізувати словник словами назвами дитинчат тварин, назвами житла тварин.

Завдання 1. Д.гра «Хто де живе?»

  • Кури живуть у…(курнику)
  • Корови живуть у …(корівнику)
  • Коні живуть у …(конюшні)
  • Свині живуть у …(свинарнику)
  • Вівці живуть у …(вівчарні)

Завдання 2. Склади розповідь.

  

  • Хто це?
  • Що є у тварини чи пташці?
  • Що вміє робити?

Завдання 3. Відшукай малят

Заняття 2: Ознайомлення з соціумом

Тема: «Розповідання української народної казки «Золота пшениця»»

Мета: ознайомити дітей з українською народною казкою; учити уважно слухати казку, запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій.

Читання казки «Золота пшениця»

Жили собі чоловік та жінка, і було в них багато дітей. І такі були бідні, що нічого не мали. Робив у сім’ї один батько, він по наймах ходив, дітям на хліб заробляв.

Один раз ішов чоловік на роботу лісом і побачив під дубом старого діда. Лежить той, ледь губами ворушить.

— Чи не знайдеться в тебе, чоловіче, хоч ковтка води? — промовив.

У чоловіка в торбі були скибка хліба і бутилка з квасом. Він все і віддав. Дід з’їв хліб, напився квасу і каже:

— Долги треба віддавати. Я привезу тобі додому чувал золота.

Чоловік тільки посміхнувся на ті слова і пішов далі. Цілий день робив, як віл. Увечері, заморений, голодний, як собака, повернувся додому. Тільки двері в хату причинив, чує, що знадвору хтось кричить:

— Долги повертати треба! Забирай, чоловіче, чувал золота!

Чоловік, жінка і діти вискочили з хати, дивляться, а посеред їхнього двору здоровий чувал лежить. Рядом нікого нема.

Здогадався чоловік, хто це зробив. Розказав він про старого діда жінці й дітям. І почали всі розказувать наввипередки, як вони розбагатіють.

Жінка каже:

— Купимо хату.

Старший син сказав:

— І пасіку з бджолами.

Йому дуже меду хотілося. Дочки просили багато одежі, всякого печеного поїсти. Притягли чувал у хату. Розкрили, а там замість золота — зерно! Жінка в крик, діти плачуть. Так чоловіка допекли, що він серед ночі, голодний, кинув чувал собі на плечі і пішов з дому. Відійшов недалеко від хати, розсипав ту пшеницю по сторонах. Та й пішов у найми.

Цілий рік чоловік не приходив додому. Жінка з дітьми ледь з голоду не померли. Тільки на другий рік він повернувся додому. Підходить до хати, бачить — пшениця його виросла і стала, як ліс. На кожному стеблі був великий важкий колос, аж похилений. Колоски блищать на сонці.

Чоловік пойняв, про яке золото говорив дід. Він дуже зрадів. Погукав жінку, дітей. Ті прибігли і побачили золоті колоски. Радіють всі.

Скосили вони ту пшеницю, змолотили. Багато було мішків із зерном. І стали вони кожен рік сіяти пшеницю і збирати добрий урожай. А скоро і розбагатіли.

Бесіда за змістом:

  • Про кого ця казка?
  • Якою була та родина?
  • Про, що мріяв чоловік?
  • Чи сталося так як гадалося чоловікові?
  • Чому мішок пшениці був кращим, а ніж мішок золота?
  • Чого навчає ця казака?

Дидактичні ігри

 

18.08.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: «Екологія в картинках»

Мета: продовжувати вчити  розрізняти об’єкти і явища природи; удосконалити знання про те, що живі об’єкти ростуть, живляться і розмножуються; розширити знання про роль у природі та для людини таких  явищ як: дощ,  вітер, сонце, продовжувати вчити  розрізняти об’єкти і явища природи;  ознайомити із значенням вітру в житті людини: переносить хмари по небу, а сильний вітер ламає будівлі; сонце потрібне для росту рослин,  воно зігріває землю;  дати уявлення про те, що для лісових мешканців отруйні  гриби є ліками;  закріпити знання хто ким харчується, що бджоли збирають нектар і запилюють рослини; формувати уміння дітей щодо природо доцільної поведінки; закріплювати знання про те, що людина є частиною природи; формувати знання про зимуючих птахів,перелітають ближче до житла людини, де можна знайти корм; продовжити навчати правильно користуватися ножицями, використовувати раціональні прийоми симетричного вирізання з паперу; розвивати мислення, увагу, уяву,  пам’ять, логічне мислення, вміння робити  висновки, виховувати бажання турбуватися про природу, не завдавати їй шкоди, бути відповідальним, спонукати до привітного привітання

Хід заняття

  • Діти, здається нам на електронну пошту прийшов лист.
  • Та чомусь він не відкривається. Як ви думаєте, чому?
  • Мабуть тому, що ми не сказали чарівні слова. Давайте їх скажемо, і спробуємо знову відкрити лист.

                                     Д/гра «Чарівні слова»

(Діти називають слова «Будь ласка», «Спасибі», «Доброго ранку» і т.д.)

Цей лист нам написав Дмитрик из мультика « Фіксики «

Доброго дня, діти. Мене звати Дмитрик. Ми з татом ходили нещодавно до лісу. Там ми побачили жахливу картину

Звернення № 6179

Усюди  брудно, сміття, засмучені тварини, вирубані дерева. Я запитав у тата: «Хто це зробив?». Тато сказав, що це роблять люди, які не люблять природу і не розуміють, що шкодять насамперед собі. «Як це?» – запитав я у тата. Він відповів, що відповіді я знайду у цій книзі. Вона називається «Екологія в картинках»

Ви мені  допоможете прочитати цю книгу, бо самому мені не справитись?

  • Почнемо читати?

1 сторінка. «Об’єкти живої природи і явища природи»

Д/вправа «Об’єкти і явища природи»

Урок. Нежива і жива природа.

Ось у нас є картки  на столі. Оберіть з них ті, які є живою природою.  Поясніть вибір.

Д/гра «Що буде, якщо…»

Погляньте на картинки і  скажіть, якими можуть бути наслідки подій.

Діти не загасили вогнище в лісі.

Діти підгодовують тварин.

Люди розкидали сміття у лісі.

Звернення № 6179

Люди зробили годівнички для пташок.

Театралізоване свято «Пташина їдальня»

Діти голосно слухають музику

Діти саджають дерева.

саджанці саджати діти дерево | Бровари - Маєш право знати

Заняття 2: Логіко-математичний розвиток

Тема: «Число 1-10.Розв’язування задач. Орієнтування у часі»

Мета: продовжувати вчити дітей лічити у межах 10; учити прямої та оберненої лічби; навчатися орієнтуватися у часі.

Завдання 1.  Порахуйте числа у числовому ряді. Назвіть «сусідів» кожного числа. Яке число на одиницю більше, менше? Полічіть в оберненому порядку.

Завдання 2. Розв’яжіть логічні задачі

  • Якщо гусак стоїть на двох ногах, то він важить 4 кг. Скільки буде важити гусак, якщо він стоїть на одній нозі?
  • Жили-були три дівчинки: Таня, Оленка і Даша. Таня була вища за Оленку, Оленка вища за Дашу. Хто з дівчаток найвищий, а хто найнижчий?

Завдання 3.

Завдання 4. Які стрілки за розміром? (Велика і маленька)

Маленька стрілка показує «котра година», велика стрілка – «скільки хвилин». Ознайомтесь з годинником. Скільки показує годинник часу?

17.08.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: «Космічна подорож»

Мета: формувати у дітей позитивне ставлення до навколишнього світу; збагачувати уявлення та знання про космос, планету Земля, її супутник Місяць, планети Сонячної системи; ознайомити з сузір’ям, як сім’єю зірок.

Завдання 1. Прочитати казку

Незвичний зоряний світ або казка про Полярну зірку та її подруг

З давніх-давен на небі жила сила-силенна маленьких яскравих зірочок, які були чи не найпрекраснішими створіннями на цілому світі. Їхні сяючі шати були справжньою нагодою для гордості, адже вони приваблювали навіть людей – дивних створінь, що жили на одній із планет. Чому дивних? Та тому, що зіркам ніяк не вдавалося збагнути їхній спосіб життя: вони вічно кудись поспішали, навіть не знаючи дороги, наражаючи себе на небезпеку заблукати, рідко думали про те, яким насправді є світ та в чому полягає їх призначення. Клопоти, клопоти і клопоти. Так і минало їхнє життя на одній із наймальовничіших планет Всесвіту.
Маленьким яскравим зіркам було дуже дивно, як же так можна жити, адже вони, на противагу людям, ніколи нікуди не поспішали, жили розмірено та постійно думали про високе – сенс життя, небесну гармонію та неймовірну красу Всесвіту. Понад усе вони цікавилися і захоплювалися незвичними законами, що керували їхнім світом, що називався Космосом. У ньому з неймовірною швидкістю пролітали комети, метеорити та цілі системи планет, при цьому їхні маршрути, що називалися орбітами, були настільки точними та гармонійними, що вони не зіштовхувалися один з одним. У цьому і полягала небесна гармонія – надзвичайно продумана система правил і законів, яких чітко дотримувалися усі небесні тіла.
У вільний від роздумів час зірочки тішилися своїм вбранням, співали зоряних пісень та навіть водили зоряний танок. Щоправда, він дуже відрізнявся від того, що під танцем розуміли люди. Причина цього проста – зірочкам заборонялося пересуватися з місця на місце, тому їхній рух був надзвичайно обмеженим. Маленьких красунь це дивувало, однак вони ніколи не обурювалися і не протестували, розуміючи, що це одне із правил небесної гармонії. Взагалі, звичка обурюватись теж притаманна лише людям.


Одного разу під час таких розваг Полярна зірка – найяскравіша зірочка на небосхилі почала розмірковувати про людей:
– Дивіться, вони знову заблукали.
– Хто? – перепитала одна з її подруг.
– Та моряки ж! Попливли не в ту сторону. Ну як же так можна вирушати в дорогу, зовсім не розуміючись на сторонах світу?
– Дійсно, – підхопила її розмову інша небесна красуня, – ось і чумаки заблукали. Довго ж їм доведеться шукати сіль, якщо взагалі знайдуть.
– А якщо й знайдуть, то дорогою додому знову заблукають, – дзвінко засміялась Полярна зірка і раптом замовкла. Їй здалося, що неправильно насміхатися з людей, які живуть так далеко внизу. Добре їм, зіркам. З висоти справді все чудово видно. Але чи так же легко жити без дороговказів?
Полярна зірка була не тільки найяскравішою, а ще й дуже доброю та розумною. Тому вона вмить придумала цікаву ідею:
– А що, якщо ми станемо дороговказами для людей? Будемо вказувати їм шлях. Нам же все одно не можна віддалятися одна від одної, тому людям легко буде запам’ятати окремі наші групки та орієнтуватися в просторі. А для кращого розуміння ми зараз швидко намалюємо карту зоряного неба.
– Чудова ідея! – підтримала Полярну зірку одна з її найближчих сусідок. – А я ще пропоную й назви нашим групкам придумати. Наприклад, Міцар, Мірак та їх подруги мені дуже схожі на ведмедицю. Чому б їм так і не назватись?
– Хм, а ви мені схожі на мале ведмежатко! – засміялась Міцар.


– Велика і Мала Ведмедиця! – підсумувала Полярна зірка, – як на мене, чудово звучить. Казка про Полярну зірку і Малу Ведмедицю – чудова назва для нової цікавенної історії.
– Полярна зірко, може будеш потім фантазувати про свої пригоди, а зараз завершимо розпочате? – перервала її роздуми Міцар.
– Так, звісно! Потрібно намалювати карту, що допомагатиме людям.
Ось так і утворилися на зоряному небі окремі сузір’я і з давніх пір люди звикли орієнтуватися по них. Тому, якщо ти чогось не знаєш, не забувай час від часу підіймати голову до неба. Маленькі яскраві красуні завжди готові прийти на допомогу.

Завдання 2. Відповісти на питання

  1. Як називається планета, на якій ми живемо?
    2. Як називається найближча до нас зірка?
    3. Які сузір’я ви знаєте?
    4. Хто був першим космонавтом?

5.Яка  сама маленька планета Сонячної системи?

  1. А яка – найбільша ?

Дидактичні ігри

Д.гра «Знайди тінь»

Заняття 2: Ознайомлення з соціумом

Тема: «У зоопарку»

Мета: формувати знання дітей про різноманітний живий світ природи у довкіллі, через ознайомлення з ними у зоопарку; розширювати знання про різноманітність тварин у зоопарку та умови їх життя.

Запропонувати дітям уявну подорож до зоопарку

Запропонувати відгадати загадки про мешканців зоопарку

Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю.

Став високий я на зріст,

Замість носа в мене хвіст (Слон).

Така велика, довгошия,

І вища за найвищу шафу,

Така розумна і красива

У зоопарку є … (Жирафа).

Пазуристий він, гривастий,

Як збирається напасти,

Рявкне – Ох, і лютий рев,

Відгадали? Так, це … (Лев).

На дереві грається,

Вгору піднімається,

На хвості гойдається,

І зветься це малятко

Веселе … (Мавпенятко).

Він такий смугастий,

Він такий кликастий,

Як роззявить пащу: Г-р-р!

Називають звіра … (Тигр).

Розповісти дітям про зоопарк

Зоопарк – це таке місце, де багато різних тварин. Це ціле місто зі своїми вулицями і будинками. Кожен будинок пристосований для певного мешканця. До зоопарку приходять відвідувачі, вони розглядають звірів, можуть довго спостерігати за ними. У зоопарку звірі живуть у клітках. Люди піклуються про них, доглядають за ними, чистять їх будиночки – клітини, що годують.

– Як розміщують тварин у зоопарку, щоб вони не завдали шкоди один одному?

– Навіщо клітки тваринам?

– Хто може заходити до кліток?

– Як доглядають працівники зоопарку з а тваринами?

– Чи безпечна ця робота? Чому?

Дидактична гра

 

16.08.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Логіко-математичний розвиток

Тема «Число нуль і цифра 0. Розв’язування задач і прикладів»

 Розв’яжи приклади

Назви сусідів

Заняття 2:Ознайомлення з соціумом

Тема: «Подорож у світ професій»

Мета: розширювати уявлення дітей про працю людей різних професій; вправляти в умінні закінчувати речення, використовуючи слова і словосполучення, що співвідносяться з певною професією людини; розвивати уміння дотримуватись правил рольових взаємовідносин; виховувати повагу до людей праці, бажання працювати.

Відгадай загадки

Хто це смачно варить борщ
І компот готує?
Каші з жару дістає,
І дітей частує? (Кухар)

Що у кого заболить,
Зразу кажуть: «Ай, болить!»
Їм спішить на допомогу добрий лікар… (Айболить)

Модну зачіску він зробить
І волосся підстреже. (Перукар)

Як назвати всі ці слова одним словом?  Що таке професія?

Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?» 

  • Лікар

  • Вчитель

  • Швея

Дидактична гра «Хто що робить» Називіть представника професії, а дитина називає дії, які він виконує.

  • Кухар.( Варить борщ, ріже овочі, робить салат…)
  • Лікар.( Слухає хворого, дивиться горло, виписує ліки…)
  • Перукар.( Стриже, робить зачіски, фарбує волосся…)
  • Швачка.( Шиє одяг, пришиває ґудзики…)

 «Ким працюють твої батьки?»

Скласти розповідь про професію батьків.

Дидактичні ігри

Назви та розкажи про мешканців лісу

15.08.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1:Підготовка до навчання грамоти

Тема:  Звуки [б], [б’] та буква Бб на початку слова. Лексична тема “

Мета: уточнити поняття про звук і букву б; розвивати фонематичне сприймання; формувати навички префіксального словотворення; збагачувати словниковий запас.

Хід заняття

Слухання вірша.

Послухайте вірш двічі і запам’ятайте слова із звуком, який часто повторюється.

Б’є в бокастий барабан Билом буковим баран.

А в барвистий бубонець Б’є білястий баранець.

Барабанять барани – Барабанщики вони.

Т. Коломієць

Який звук стоїть на початку майже всіх слів у віршику?                                                                                   Характеристика звука [б]: приголосний, дзвінкий, губний, проривний, твердий і пом’якшений. Читання таблиці складів. Складання слів за таблицею

Ба – баран, барабан, базар, басейн, банан.

Бу – буква, буквар, будинок, булка, буханка, бульдозер.

Бо – борода, босий, бочка, болото.

Бе – береза, бесіда, бегемот, бензин, берег.

Би – бик, бинт, бити.

Послухати вірш двічі, виділити слова зі звуком [б], потім – із [б’].

Будинок білий біля річки З балконами на кожен бік Будують братик і сестричка,

Бо в них і тато – будівник!

Заняття 2: Ознайомлення з соціумом

Тема. Комахи 

Дослідницька робота.

  • Розгляньте комаху. Знайдіть голівку, грудку, черевце, вусики, очі. Порахуйте кількість ніг у комах.

Усі комахи мають шість ніг. Це головна ознака комах.

-Подивіться на малюнок павука, скільки ніг у нього?

– Можна його назвати комахою? (Ні, павук – це не комаха ,бо комахи мають по 6 ніжок)

Існує  близько мільйона різних видів комах. Вони живуть у світі усюди за виключенням морських глибин.

Велику роль у житті комах відіграють вуса. У комаря-дзвонця вони пухнасті; у мухи вусики короткі, як ниточка; вони є й у коника, а їх довжина – у декілька раз більша за тіло.

КОМАР

  

Багато комах погано бачать, а у деяких і зовсім не має очей.  Але у бабки наприклад, очі займають майже всю голову, і кожне око складається з безлічі малесеньких оченят. В усі сторони дивиться бабка і, не повертаючи голову, ловить здобич своїми довгими ногами. Придивіться, як переливаються на сонці крила бабки, яке у неї струнке тіло, які великі яскраві очі. Живляться бабки мошками, комарами, мухами, яких ловлять у повітрі. Швидко літати і ловити здобич їм допомагають довгі й сильні крила. Бабок потрібно оберігати. Вони поїдають комарів і мошок, що дошкуляють людям.

БАБКА

 

Розгляньте малюнок. На ньому зображений метелик, що відкладає яйця, з яких виходить зовсім не схожа на дорослу комаху личинка гусінь.

Доросла гусінь перетворюється на малорухливу лялечку. Лялечки перебувають у середині коконів будь-якої форми. Гусінь більшості метеликів живиться різними частинами рослин. Згодом із кокона лялечки вилетить чудовий метелик.

Люди придумали про метеликів багато казок і легенд. В одній казці йдеться про те, що метелики – це квіти, які ожили і зірвалися зі стеблини. За цю красу люди дали метеликам гарні імена: лимонниця, адмірал, махаон, павиче око.

  

12.08.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток

Тема: «Птахи міста»

Мета: закріплювати знання дітей про птахів у своїй місцевості; розрізняти птахів за зовнішніми ознаками та звичками; учити вживати іменники в родовому відмінку множини; утворювати від звуконаслідувальних слів дієслова.

Загадки про птахів:

* * *
Привітала нас піснями із весною
І живе з нами під стріхою одною.
(Ластівка)

* * *
Маленький хлопчик у сірій свитинці
По дворах стрибає, крихти збирає.
(Горобець)

* * *
Ось хатина, в ній – Співак
Як цю пташку звати…
(Шпак)

* * *
Стрекотуха білобока
Звуть усі її …
(Сорока)

Не лікар, а дерева лікує.
З дерева лунає звук:
Хто там стукає: тук-тук?
(Дятел)

Д.гра «Відгадай та опиши пташку»

Д.гра « Хто, де живе»

Д.гра «Великі і малі»

– у сороки –сороченята

– у ворони – воронята

– у голуба – голуб’ята

– у горобця – горобенята

– у ластівки – ластів’ята

– Чиї малята – вороненята? ( Вороненята – пташенята ворони)

Заняття 2: Ознайомлення з соціумом

Тема: Бджілка – комаха трудівниця

Мета Викликати інтерес до навколишнього світу. Розширювати у дітей знання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду бджоли, життєвих проявах, їх відмінності від інших комах . Корегувати увагу,  пам’ять. Виховувати дбайливе ставлення до комах.

Хід заняття

Ця комаха велика трудівниця. Усе літо літає луками, полями, збирає солодкий нектар, з якого потім робить мед. Хто ж це? Правильно, це бджілка. Щоб зібрати багато квіткового нектару, їй потрібні помічники. А сьогодні ви виконаєте всі завдання для бджілки, цим ви допоможете зібрати багато нектару для смачного меду.

  1. Завдання «Знайди тінь комах».

2.Завдання «Назви всіх комах українською  мовою».

  1. Закріпити вимову звука «Ж»
  2. 4. Завдання “Де живуть комахи” (назвати якомога більше пркладів)
  3. Прочитайте оповідання В.Сухомлинського «Як бджілка знаходить квітку конвалії»

11.08.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток

Тема: «Моя улюблена казка»

Мета: Покращувати у дітей навички комунікативного мовлення , учити дітей передавати свій психічний стан, продовжувати вчити дітей складати описові розповіді, включати у розповідь  епітети, порівняння, прислів’я та приказки, характеризувати персонажів казок. Закріпити вміння дітей ділити слова на склади. Розвивати уяву, креативні здібності. Виховувати любов до усної народної творчості .

Бесіда:

  • Які ви знаєте українські народні казки?
  • Яких героїв-звірят українських казок ви можете назвати? (Діти називають, будують повні речення).
  • А в яких казках ми зустрічаємо Зайчика, Лисичку, Вовчика, Кабана, Ведмедика?
  • Зайчик зустрічається в казці “Колобок”, “Рукавичка”, “Заєць та Їжак”.
  • Лисичка теж присутня в казці “Колобок”, “Рукавичка”, “Пан Коцький”, “Лисичка-Сестричка та Вовк Панібрат”, “Лисичка-суддя”. (Інші варіанти відповідей дітей)
  • Кого ми не зустрічаємо в казках, якого героя-звірятка ?
  • А я чомусь не пригадую білочки.
  • Так діти, білочки в казках справді немає. Давайте ми з вами спробуємо самі придумати казочку, і щоб головним героєм у ній була Білочка.

Складання казки по Білочку (описово-сюжетної розповіді)

Це не жарти: що робити та чого не робити, коли ви зустріли білочку ...

  • Діти, як завжди починається казка?
  • Жили-були собі…
  • От і наша казка почнеться словами : Жила-була собі на світі Білочка…
  • Яка вона була? (Руденька, пухнаста, жвава, привітна, весела)
  • Одного прекрасного дня вона прокинулася дуже щасливою, веселою, побачила, що все навколо неї теж якесь незвичайне. Чому? (Бо в неї був день народження).
  • Наша Білочка вирішила влаштувати свято, спекти святковий торт і запросити гостей.
  • Першим до Білочки на день народження прийшов… (Діти називають кожен свою відповідь)
  • Тоді прийшли її друзі…. (Варіанти відповідей дітей)
  • Привітали друзі Білочку, подарували їй щедрі дари, а вона пішла на кухню, щоб узяти торт, який вона спекла, засвітити свічки… Дивиться – а торта нема!
  • Дітки, де ж подівся торт? Хто міг забрати торт у Білочки?
  • Я вважаю, що торт забрав Ведмедик, бо він любить солодощі.
  • А я вважаю….(Діти добирають свої варіанти)

Заняття 2: Логіко-математичний розвиток

Тема: «Ознайомлення із грошовими одиницями. Розв’язування задач»

Мета: ознайомити з українськими грошовими одиницями; вправляти у складанні та розв’язуванні задач; виховувати уважність.

Завдання 1. Розглянути грошові купюри України

Завдання 2. Д.гра «Що можна купити за гроші, а що ні?

 

Завдання 3. Розв’язування задач та прикладів

   

10.08.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток

Тема заняття: Різнобарвний світ квітів та комах

Мета :  формувати уявлення про квіти та комах, вправляти у вживанні слів-ознак, стимулювати вживання речень з однорідними членами, а також сполучником «а», збагачувати словниковий запас словами-синонімами.

                                 Хід заняття

На лісовій галявині ростуть квіти, впізнайте їх:

Навесні я розцвітаю синім цвітом серед гаю,

Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку….( пролісок)

Розкажіть про пролісок, на що він схожий?

Стала на поляні в жовтім сарафані,

Підросте, всміхнеться, для вітрів вбереться

В платтячко біленьке, пишне та легеньке…..(кульбаба)

Розкажіть про неї.

Що нагадує вам ця квітка?

Яка весняна квіточка дуже схожа на кульбабку?

Лист зелений і міцний, сніг для нього не страшний,

А коли весну стрічає, сині очі розкриває…..(барвінок)

Що у нього є?

Де ще ростуть квіти?

Коли з’являються перші квіти?

Дидактична гра «Порівняй»

– у тюльпана високе стебельце, а у проліска низьке;

– кульбаба росте в лузі, а тюльпан у саду;

– пролісок схожий на небо, а кульбаба на сонечко.

Дидактична гра «Хто звідки?»

– це тюльпан, він росте в саду. Тюльпан – садовий;

– це пролісок…..

– це кульбаба…..

Як ви гадаєте, хто радіє цим квітам?

Чому бджоли радіють квіточкам?

Яка бджола, як ще про неї можна сказати?

Хто ще радіє квітам?

Як ласкаво можна сказати про метелика, який він?

Що є у метелика, на що він схожий?

Дидактична гра «Закінчи речення.»

– квіти потрібні для того, щоб…….

Як одним словом можна назвати кульбабу, тюльпан, пролісок, барвінок?

Хто радіє квітам?

Заняття 2. Ознайомлення з соціумом

Тема. «Твої друзі: чистота та охайність»

 Мета: продовжити роботу по формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку; закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; вміти  критично оцінювати ситуацію; розвивати пізнавальну активність молодших школярів: забезпечити позитивну атмосферу в колективі  для досягнення спільних цілей; виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я близьких; акуратність.

Хід заняття

  • Як ви гадаєте, чи на збереження здоров’я людини впливає чистота та охайність?
  • Чи потрібно дотримуватися правил особистої гігієни?

Розгляд плакату «Миємо руки правильно».

  • Добре намочіть руки.
  • Обов’язково користуйтесь милом.
  • Намилюйте руки з обох боків.
  • Ополоснути руки чистою водою.
  • Витріть руки насухо рушником.                                                                                                                        
  •  Щоб не хворіти, бути міцним, бадьорим, завжди мати гарний настрій, треба щоденно дбати про своє здоровя і у цьому тобі допоможуть:
    • Фізичні вправи та цікавий відппочинок;
    • Корисне харчування;

09.08.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1:Логіко – математичний розвиток

Тема:Цікава подорож.

Мета:Закріпити вміння дітей називати числа від одного до десяти,вчити дітей розв’язувати приклади і задачі на збільшення і зменшення числа на одиницю.Удосконалювати вміння дітей вимірювати довжину за допомогою умовної мірки,розвивати логічне мислення і увагу.

                                              Хід заняття

1)Дидактична гра:”Вмій рахувати від одного до десяти і в зворотньому напрямку.

2)Дидактична гра:”Склад числа”

3)Виконай завдання на склад числа.

4)Розв’яжи приклади.

5) Дидактична гра:”Геометричні фігури”( Закріпити назву геометричних фігур.)

Заняття 2. Ознайомлення з соціумом

Тема:  «Де живе добро?»
Мета: вчити цінувати добрі вчинки людей;  розвивати здатність дітей помічати емоційний стан оточуючих людей; виховувати бачити хороші та погані вчинки у діях інших людей або персонажів у художній діяльності.

Хід заняття:

Читання вірша « Саме так!»
Якщо хтось невтішно плаче,
Якщо очі повні сліз,
Неуважний, хто не бачить
Сум в очах, вологий ніс…
Тут не можна зволікати,
А спокійно підійти
І тихенько запитати:
«Чим тобі допомогти?»
Саме так зробити треба ­–
Не ховатись від біди.
У підтримці є потреба.
Хто ж то плаче?
Підійди!

–  Про що вірш?
–  Що таке доброта?
–  Ви можете назвати себе добрими людьми?
–  Як ми можемо зрозуміти, що хтось потребує нашої допомоги?
–  Хіба завжди так?
  Розповідь вихователя
Доброта – це привітне, дружнє ставлення до всіх оточуючих, це посмішка, яку ви даруєте іншим, це добрі слова та гарні вчинки. Добра людина завжди помітна всім, вона випромінює світло душі прямо як сонечко, зігріває нас своїми промінчиками.
–Діти, чи знаєте ви, як розпізнати хорошу справу і  як погану? Давайте ми це перевіримо.
 Гра « Розпізнай де добре, де погано»
Мета: вчити дітей аналізувати вчинки людей; висловлювати свою думку.
Хід гри: якщо гарний вчинок, діти плещуть в долоньки, якщо поганий, тупотять ногами.
– Допомогають бабусі накрити на стіл
– Руйнують мурашник
– Поливають квіти
– Сміються над дівчинкою, яка потрапила до калюжі
– Діляться з хлопчиком своїми іграшками
– Тягають дівчинку за косички
– Будують шпаківню
– Викидають обгортку від цукерки на тротуар
– Годують білочок горішками

Розгляд ілюстрацій “Добрі та погані звички”

 Вправа « Пригадай свої справи »
Діти, пригадайте свої добрі справи та розкажіть про них. Що ви відчуваєте, коли робите добрі справи?

Малювання « Квітка – добра»

08.08.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1:Підготовка до навчання грамоти

Тема: Звук п, п’. Літера Пп

Мета : закріпити знання про звуки п, п’, ознайомити з літерою Пп, формувати навички звукового аналізу та синтезу слів, читання складів, розвивати мислення, фонематичний слух.

                                                                    Хід заняття:

Дидактична гра «Хто де мешкає»?( в одному будиночку живуть слова з твердим приголосним (п), а в іншому слова з м’яким (п’),  діти придумують слова і «розселяють» їх по будиночках).

Загадка: Скрізь, неначе крокодил,

Встромить ніс-насос.

І якщо почує пил,-

Всмокче……(пилосос)

З якого звука починається починається слово-відгадка?

Який це звук?

Викладіть слово-відгадку звуковими фішками.

Скільки в цьому слові звуків?

Скільки голосних, приголосних?

Поплескайте стільки разів, скільки складів у цьому слові.

Придумайте слова зі звуками п, п’)

Дидактична гра «Скажи навпаки».( н-д: па-пя, пе-пє…..)

Склади речення зі словом: пилосос, визнач кількість слів у реченні.

Гарні хлопці – молодці

Закопали два стовпці.

Третій їм допомагав-

Перекладину поклав.

Втіха нашій дітворі:

Буква П вже у дворі.

  

На що схожа буква П?

 

Дидактична гра «Плутанина».(у словах переплутані літери, орієнтуючись на цифри пропоную прочитати слова)

2 3 1       2 3 1     3 1 2

У п с      и л п     н п а

6.Підготовка руки до письма. Штриховка літери Д

  

Заняття 2.Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: Бджілка – комаха трудівниця

Мета Викликати інтерес до навколишнього світу. Розширювати у дітей знання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду бджоли, життєвих проявах, їх відмінності від інших комах . Корегувати увагу,  пам’ять. Виховувати дбайливе ставлення до комах.

Хід заняття

Ця комаха велика трудівниця. Усе літо літає луками, полями, збирає солодкий нектар, з якого потім робить мед. Хто ж це? Правильно, це бджілка. Щоб зібрати багато квіткового нектару, їй потрібні помічники. А сьогодні ви виконаєте всі завдання для бджілки, цим ви допоможете зібрати багато нектару для смачного меду.

  1. Завдання «Знайди тінь комах».

2.Завдання «Назви всіх комах українською  мовою».

  1. Закріпити вимову звука «Ж»
  2. 4. Завдання “Де живуть комахи” (назвати якомога більше пркладів)
  3. Прочитайте оповідання В.Сухомлинського «Як бджілка знаходить квітку конвалії»

05.08.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток 

Тема: «Читання вірша М. Вінграновського «Що робить сонце уночі?» та казки І.Калинця «Про те, як Зірка стала на землі Айстрою»»

Мета:  поглибити знання дітей про нашу планету та інші планети; ознайомити зі змістом художніх творів; учити уважно слухати художні твори та аналізувати їх.

Прочитати вірш

Микола Вінграновський – Що робить сонце уночі…

Що робить сонце уночі,
Коли у лісу на плечі
Тоненька зіронька сидить, —
Що робить сонце? Сонце спить.
Що робить місяць по ночах,
Коли земля йому в очах,
Земля, ромашка і вода, —
Тоді він сонце вигляда.
Що роблять сонце й місяць вдвох,
Коли в снігах біліє мох,
На сіножать сніги сніжать
І снігурі в снігу лежать?
Тоді їм холодно обом
З нашим собакою й котом,
З них кожен холодно сія,
І літа ждуть вони, як я.

Бесіда за змістом:

  • Про які небесні планети – світила йдеться у вірші?
  • Що роблять Місяць і Сонце на думку автора вірша?
  • Що правда, а що вигадка у вірші?

Прочитати казку:

ПРО ТЕ, ЯК ЗІРКА СТАЛА НА ЗЕМЛІ АЙСТРОЮ

Нашою мовою Айстра – Зірка. Подекуди квітку так і називають: не Айстрою, а Зірочкою. Багато квіток подібні до небесних зірок: їх пелюстки розходяться урізнобіч, як промінці, від золотої серединки. Але чому тільки Айстру ще називають Зірочкою? А було так. Дивилася Сумна Зірка з неба на Землю і заздрила усім тим, що сходять, проростають, буяють, квітнуть і пахнуть на зеленій Землі. «Як там гарно, – думала Сумна Зірка. – Шумлять гаї, струменять річки, щебечуть пташки, ваблять усіма кольорами квіти! А тут холодно, сумно, зірка від зірки далеко. Тільки радості, як князенко Місяць пройде по небі». Нудьгувала Сумна Зірка, а врешті надумала попроситися у свого князенка Місяця на Землю. Вислухав Місяць і мовить:

– От коли я стану Місяцем Серпнем, тоді я багато зірок відпускаю на Землю. Та застерігаю тебе: по дорозі до Землі не одна Зірка згорить, не долетівши, інші впадуть на дно моря, а ще інші з розгону глибоко вгрузнуть у землю – і їх там ніхто не побачить. А коли навіть відкопають, то вони вже не блискучі зірочки, а темні камінці, які люди ховають за скло у музеях і називають метеоритами. Нелегка дорога до Землі. І ще невідомо, як прийме гостей Земля.

– А мені хочеться там рости і цвісти, – виповіла свою мрію Сумна Зірка. – І не самітною, а вкупі з іншими квітами. І щоб їх було густо-прегусто!

– Гаразд. Чекай мене Серпневого, – відповів князенко Місяць.

Відтоді не спускала Сумна Зірка очей із свого князенка. Кілька разів він мінявся – ставав молодиком: вузьким серпочком ріжками догори. Але на запитання Сумної Зірки відповідав:

– Ще не час. Бо я тепер Травень, а не Серпень (або Червень, або Липень).

А дівчата тим часом на зеленій Землі сплітали вінки і співали:

  • От коли б ще до вікна впала зіронька яка. А яка? А така, яку небі, пломінка!

– Тепер мій серпок означає, що починається Серпень. У цьому місяці я дозволяю усім охочим зіркам дістатися до Землі. Як долетиш до неї, то станеш квіткою. Земля прийме тебе не надто глибоко, саме так, щоб одні твої промінці стали корінцями, а інші – стеблом і листям. Щасливої дороги, моя Сумна Зірко!

Багато зірок мчало серпневої ночі разом із Сумною Зіркою до Землі. Невеличкі згоріли не долетівши, інші шубовснули в річки і моря (і там, певно, стали морськими зірками). Сумна Зірка зарилася в м’яку грядку, а на ранок зазеленіла.

А дівчинка прийшла у свій квітник і тільки сплеснула в долоні:

– Звідкіль ця рослина? Вже кінець літа, вже всі квіти відцвітають, а вона тільки буде зав’язувати пуп’янок. Це, може, пізня осіння квітка?

І справді, Сумна Зірка, яку прозвали на Землі Айстрою, осіння квітка. Вона не лякається холоду, бо високо в небі було ще холодніше. Живе вона у товаристві таких же квітів – густо-прегусто їх. Та чи стало веселіше у гурті? У квітнику? Ой, ні. Вона була Сумною Зіркою, а тепер вона — Сумна Квітка. І дивиться вона із журбою в осіннє далеке небо. І, можливо, прагне знову зблиснути справжньою зіркою, тільки про це мовчить.

Я не бачив, щоб із айстр плели вінки: їх плетуть навесні або влітку з веселих квіток.

Але я чув, як співали дівчатка:

Упадь, Зірко, з неба –

Там тебе тут треба.

Будеш на Землі

Зірка на стеблі.

Будеш в квітнику

В айстринім вінку!

 

Бесіда за змістом казки

 

– Про що ця казка? Чому Сумна Зірка хотіла потрапити на землю? Що пообіцяв Місяць Зірці? Куди впали зірки? Чим стала Сумна Зірка? Як ви вважаєте, це правда чи вигадка? Чому?

04.08.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток 

Тема: «Моя улюблена казка»

Мета: Покращувати у дітей навички комунікативного мовлення , учити дітей передавати свій психічний стан, продовжувати вчити дітей складати описові розповіді, включати у розповідь  епітети, порівняння, прислів’я та приказки, характеризувати персонажів казок. Закріпити вміння дітей ділити слова на склади. Розвивати уяву, креативні здібності. Виховувати любов до усної народної творчості .

Бесіда:

  • Які ви знаєте українські народні казки?
  • Яких героїв-звірят українських казок ви можете назвати? (Діти називають, будують повні речення).
  • А в яких казках ми зустрічаємо Зайчика, Лисичку, Вовчика, Кабана, Ведмедика?
  • Зайчик зустрічається в казці “Колобок”, “Рукавичка”, “Заєць та Їжак”.
  • Лисичка теж присутня в казці “Колобок”, “Рукавичка”, “Пан Коцький”, “Лисичка-Сестричка та Вовк Панібрат”, “Лисичка-суддя”. (Інші варіанти відповідей дітей)
  • Кого ми не зустрічаємо в казках, якого героя-звірятка ?
  • А я чомусь не пригадую білочки.
  • Так діти, білочки в казках справді немає. Давайте ми з вами спробуємо самі придумати казочку, і щоб головним героєм у ній була Білочка.

Складання казки по Білочку (описово-сюжетної розповіді)

Це не жарти: що робити та чого не робити, коли ви зустріли білочку ...

  • Діти, як завжди починається казка?
  • Жили-були собі…
  • От і наша казка почнеться словами : Жила-була собі на світі Білочка…
  • Яка вона була? (Руденька, пухнаста, жвава, привітна, весела)
  • Одного прекрасного дня вона прокинулася дуже щасливою, веселою, побачила, що все навколо неї теж якесь незвичайне. Чому? (Бо в неї був день народження).
  • Наша Білочка вирішила влаштувати свято, спекти святковий торт і запросити гостей.
  • Першим до Білочки на день народження прийшов… (Діти називають кожен свою відповідь)
  • Тоді прийшли її друзі…. (Варіанти відповідей дітей)
  • Привітали друзі Білочку, подарували їй щедрі дари, а вона пішла на кухню, щоб узяти торт, який вона спекла, засвітити свічки… Дивиться – а торта нема!
  • Дітки, де ж подівся торт? Хто міг забрати торт у Білочки?
  • Я вважаю, що торт забрав Ведмедик, бо він любить солодощі.
  • А я вважаю….(Діти добирають свої варіанти)

Заняття 2: Логіко-математичний розвиток

Тема: «В гості до лісових звірят»

Мета:  вправляти в умінні складати та розв’язувати задачі; закріплювати назви геометричних фігур; виховувати уважність та інтерес до математики.

                                  Хід заняття

Задачі з математики

1)Цуценя після прогулянки біля ставка,згадав кого він бачив. Скільки птахів зустріло цуценя?

2) Сестра і брат отримали по 4 цукерки. Сестра з’їла 2 цукерки,а брат 3 цукерки. У кого залишилоася більше цукерок?

Вікторина

– Скільки всього є місяців у році?

-Скільки очей у людини?

-Скільки вогнів у світлофора?

– Скільки всього  пір року? Назвіть їх.

– Скільки хвостів у Зайчика?

– Що приходить після Зими?

-Який зараз місяць?

-Який наступний, попередній?

– У якої геометричної фігури немає кутів?

– Яка пора року приходить після весни? –

– Скільки ніг у людини?

– А у тварини?

Розв’язати приклади

Гра   « Хто знає, той далі називає»

–         Скільки днів має тиждень?

– Скільки днів вихідних?

– Скільки днів робочих? Яких більше?      -Назвіть вихідні дні, робочі.

– Що допомагає нам визначити, який сьогодні день? (календар)

 «Рахуй та фантазуй»  це цифри у вигляді тваринок, дерев, птахів, комах, монстриків, з різними текстурами.

  

03.08.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1: Мовленнєвий розвиток

Тема:  « Якщо ти – пасажир »

Мета: ознайомити дітей з правилами користування громадським транспортом; вчити дітей дотримуватися правил поведінки у ньому; ви­ховувати шанобливе ставлення до інших.

Хід заняття

  • До нас в гості завітав трамвайчик.

Він просить відгадати загадку.

Я залишив тихий двір.

Я підхожу до трамвая,

В нього квапливо я сідаю –

І тепер я ….. ( пасажир)

Відгадування загадок про громадський транспорт

  • Від села і до села,
    Де дорога пролягла,
    Перевозить дім людей –
    І дорослих, і дітей.(Автобус)
  • Вгору ріжки підіймає

І в дорогу вирушає.

Їздить тільки у містах,

В будні дні і по святах. (Тролейбус)

  • В червонім будиночку повно людей.
    Ти теж, певно, бачив будиночок цей.
    По рейках сталевих будиночок мчить.
    – Увага! Я їду! – дзвінок дзеленчить. (Трамвай)
  • Під землею – дивне місто:
    Все в огнях, як у намисті.
    В нім будинки не стоять,
    По залізних рейках мчать.(Метро)

Бесіда « Про пасажирів та правила для них»

  • У яких випадках ми перетворюємося з пішоходів на пасажирів ?
  • Кого можна назвати пасажиром ?
  • Як ви гадаєте чи існують правила поведінки для пасажирів транспорту?
  • Пасажири транспорту здебільшого для нас знайомі чи вони не знайомі нам?

Гра – роздум « Котик, зайчик і трамвайчик»

Ситуація 1. «На зупинці»

Ось прийшли Котик і Зайчик на зупинку, стали трамвая чекати. Котик стояв спокійно і терпляче чекав, коли ж під’їде трамвай. А Зайчик вирішив погратися — він бігав, стрибав по зупинці, щось викрикував зустрічним перехожим. Потім Зайчику вкрай набридло чекати на зупинці, і він вибіг на рейки, мовляв, звідти краще все видно.

Хто з героїв порушив правила очікування громадського транспорту?

Ситуація 2. «Правила посадки і висадки»

Аж ось і трамвай підійшов. Зайчик став чекати, доки вийдуть з дверей пасажири, спочатку пропустив уперед старенького дідуся з ціпком, пасажирів з маленькими дітьми, а потім і сам зайшов спокійно. А Котик відразу став поспішати швидше зайти до салону: штовхався, квапився і щось незадоволено бурчав.

Чия поведінка була неправильною? Як треба поводитися, коли заходиш у салон громадського транспорту?

Ситуація 3. «Сплата за проїзд»

Коли друзі вже опинилися у трамваї, Котик одразу придбав у кондуктора проїзного квитка, а Зайчик вирішив проїхати, не сплативши за проїзд. Він забився в куточок і присів, щоб його не побачили. Хто повівся правильно, а хто — ні?

Ситуація 4. «Водій та пасажири»

Зрештою Зайчику довелося все-таки придбати проїзного квитка, бо кондуктор виявилася суворою. Зайчик, зітхнувши, сів на вільне сидіння і їхав мовчки, дивлячись у віконце, щоб не проґавити потрібну зупинку. А Котикові вже набридло сидіти. Він пробрався до водія і завів із ним розмову. Чомусь водієві таке не сподобалося.

Як ви гадаєте, хто з героїв повівся в цьому випадку правильно?

Ситуація 5. «Трамвай зупиняється»

Ось Зайчик та Котик доїхали до парку розваг. Вийшли із трамваю. Тут Котик і каже: «Слід якнайшвидше залишити проїжджу частину». А Зайчик йому: «Зачекай, не поспішай». Хто із товаришів мав рацію?

Заняття 2.Ознайомлення з соціумом

Тема: «Весна крокує містом разом з нами»

Мета: закріпити знання дітей про характерні ознаки весни; розвивати уяву, увагу та пам’ять.

Завдання 1. Відгадайте загадки

***

Де вона проходить –

Там травиця сходить,

Квіти розцвітають,

Солов’ї співають. (Весна)

***

Тільки сонечко пригріло –

І розтанув килим білий.

Клен радіє: певно, зна –

В гості йде до нас … (Весна)

Завдання 2.

Завдання 3.

Завдання 4.

Дидактичні ігри

 

 

02.08.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Логіко-математичний розвиток

Тема: «Пригоди Колобка »

Мета: продовжувати вчити дітей оперувати цифрами, розв’язувати логічні задачі, визначати суміжні числа; закріплювати знання дітей про геометричні фігури, дні тижня; формувати вміння орієнтуватися у просторі; виховувати інтерес до математики.

                                          Хід заняття

На чому люди подорожують?

Які види транспорту ви знаєте?

  • Який ви знаєте наземний транспорт?
  • Дидактична гра «Я – маленький будівельник»

Перед вами геометричні фігури. Зараз ми побудуємо з них потяг і вирушимо на ньому на пошуки Колобка. З яких фігур ми побудуємо потяг?

Зупинка 1 – Логічна (задачі).

От і перша зупинка – Логічна, перед нами чарівні двері. А що це на них?

Так. Нам треба відкрити їх за допомогою ключиків. Але спершу потрібно розв’язати задачі, давши правильну відповідь, ми зможемо знайти той ключ, який співпадає з нашим розв’язком і тоді зможемо відкрити двері. Тому будьте дуже уважні, адже якщо ми зробимо помилку, ключ не підійде і ми не зможемо подорожувати далі. Отож, слухайте!

  1. Три руді лисиці,

Грались на травиці.

З них одна сховалась,

Скільки їх зосталось? (2)

2  Купила в крамниці сестричка,

Сім метрів шовкової стрічки.

Три мені віддала,

А скільки ж собі узяла? (4)

3.Вісім спілих грушок

На гілочці годайдались,

Три грушки з’їв Павлуша,

То скільки груш зосталось? (5)

Молодці, діти! На цій зупинці ви вико­нали всі завдання. Подорож наша триває. Чи не хоті­ли б ви подорожувати далі на повітряному транспор­ті? Який повітряний транспорт ви знаєте?

Дидактична гра «Я – маленький будівельник»

Побудуємо зараз літак і вирушимо на ньому до наступної зупинки на пошуки Колобка. З яких гео­метричних фігур ми побудуємо літака?

Летимо далі. Завели мотор і оченятами прослідкуємо на карті маршрут нашого літака – гімнастика для очей

       Зупинка 2 – Сусідня

     Дидактична гра «Будиночки з цифрами» (Додаток 4)

Вихователь: На цій зупинці ми з вами зустріли не звичайні, а цифрові будиночки. В них мешкають цифри, які зовсім не знають своїх сусідів. Допоможемо цифрам?

 

Молодці, діти! І на цій зупинці ви вико­нали всі завдання. Подорож наша триває. Чи не хоті­ли б ви подорожувати далі на водному транспор­ті? Який водний транспорт ви знаєте?

Дидактична гра «Я – маленький будівельник»

Побудуємо зараз корабель і вирушимо на ньому до наступної зупинки. З яких гео­метричних фігур ми його побудуємо? (Відповіді дітей.)

Зупинка 3 – Тижнева (дні тижня)

На цій зупинці треба показати на скільки добре ми знаємо дні тижня. Будьте уважні!

Вранці ми із добрим ділом

День вітали..(Понеділок)

Ніченька минула скоро,

Трудовий іде..(Вівторок)

За ним спритна, молода

Поспішає..(Середа)

А четвертий день тепер,

Називається..(Четвер)

Діло добре ладиться,

Як настане..(П’ятниця)

Дома скрізь кипить робота,

Як почнеться день..(Субота)

А субота з хлібом – сіллю,

Привела сестру..(Неділю)

Заняття № 2 Ознайомлення з соціумом

Тема: «Подорож Україною»

Мета: збагачувати  знання  дітей  про  Україну, рідний  край, державну  символіку, народні  звичаї  та  традиції. Поповнювати  духовний  світ  дітей  новими  враженнями. Розвивати  музичні  здібності,  артистичні  вміння  та  навички, мовлення, образну  пам’ять, мислення. Сприяти  формуванню  національної  свідомості. Розвивати творчу ініціативу,фантазію під час аплікації,самостійно працювати з пазлами. Виховувати  почуття  любові, поваги та  гордості   до  Батьківщини, рідного  краю, шанобливе  ставлення  до своєї  нації, родини, народних  звичаїв  та  традицій.

Хід заняття.

– Ну ось і засяяли ваші оченята. Ми всі друзі, разом ми одна сім’я! Кожен із нас живе у своїй родині серед близьких і дорогих людей! Тато, мама і ви діти-це родина. Від любові до своїх рідних починається велика любов до свого народу, до своєї землі. Сьогодні ми з вами поведемо розмову про найдорожче серцю кожної людини – Батьківщину. Про її солов’їну мову, чарівну природу, народні звичаї та легенди.

– А в якій країні ми живемо?

Україна – це наша земля, наш рідний край. Вона в усьому, що навколо нас: у сонці, місяці й зорях, у кожному камінчику, у кожній рослині.

Україна – це червона калина біля хати, рушник, вишитий бабусиними руками.

Україна – це наша Батьківщина.

Кожна людина пишається своєю рідною землею.

Велика наша земля. А чи можемо ми бачити її всю відразу? Можна, якщо піднімемося високо-високо в небо, вище літу птахів, то там на висоті нам відкриється вся українська земля: високі Карпати, гори, безкрайні степи, великий могутній Дніпро, зелені ліси.

 

І ось на такій великій землі живе багато українців. Хто в горах, хто біля лісу, хто в степах. Всі відрізняються між собою: одягом, співають різні пісні, але всі люди, у якому б куточку нашої Батьківщини не жили, люблять Україну.

–          Для того, щоб більш узнати про Україну, я запрошую вас у чарівну подорож. Ви готові?  Тоді вперед. Наша  подорож чудова, то і рухатись ми будемо на незвичайному транспорті, ми поїдемо на каруселях.

Зупинка: «Державна».

–          Діти. Погляньте на карту нашої Батьківщини. Скажіть,яка держава зображена на цій мапі?

–          Так,правильно. Україна – велика самостійна країна. В Україні багато великих і менших міст, селищ.

–          Яке місто найбільше та найголовніше?Чому?

–       Так, це Київ. Місто Київ-одне з найбільших і найкрасивіших міст ,воно розташоване на берегах найбільшої річки України. Яку вона має назву?Дніпро

Дидактична гра: «Складемо розповідь про Київ»

–          (Вихователь починає, діти продовжують речення)

–          Кожна країна має свою…(столицю).

–          Столиця України – місто?…(Київ).

–          Київ розташований на берегах річки?…(Дніпро).

–          Місто назвали на честь старшого брата?…(Кия).

Так молодці.

–          Усі ми любимо та шануємо свою державу. Україна могутня.

–          Якими словами ми можемо називати   Україну?(мила,славна,чарівна,співуча,багата,квітуча).

–           Як називають людей, які живуть в Україні?

–          Як називається наше місто в якому ми з вами живемо?

–         У кожної країни є свої державні символи, і в нашій Україні також. Давайте пригадаємо їх. Погляньте на український куточок і назвіть державні символи. (Прапор, Герб, Гімн).

29.07.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Мовленнєвий розвиток

Тема: «Ми- маленькі українці»

Мета: активізувати словник по темі, закріплювати поняття  «батьківщина»; «місто»; вправляти в підборі відповідного поняття, вираженого прикметником;   вправляти у відплескуванні слів по кількості складів;

відпрацьовувати українську лексику по темі;

                                                Хід заняття

-Що таке Батьківщина?

-Як називають жителів  України?

-Дівчинка – українка.

-Хлопчик – українець.

-У якому місті ми живемо?

-Як називається вулиця, на якій ви живете?

У кожної країни є свій прапор. Прапор – це державний символ, він є у кожної держави; це для усіх – ознака сили, це для усіх – ознака слави. У нас жовто – блакитний прапор:

-блакитний колір – небо, жовтий колір – жито

«Який, яка?»

  • Яка Україна? Величезна, красива, кохана, рідна
  • Який Бахмут? Чистий, красивий, коханий, зелений
  • Який прапор?Прапор – жовто – блакитний

Вивчення віршу за мнемотаблицею:

Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Я вас вітаю, я вас люблю,
Бо живемо ми в одному краю.

Заняття № 2 Ознайомлення з соціумом

Тема: «Моя сім’я. Моя родина. Рід»

                                     Хід заняття

Загадка:

Рідна мама і татусь,

І бабуся, і дідусь,

Братик, я й сестра моя

Це усе одна … (сім’я)

Родина — це ті люди, що знаходяться в родинних стосунках по предках, бабусях і дідусях: тітки, дядьки, їхні діти, племінники, двоюрідні сестри, брати і т. д. Вони родичі — близькі і далекі, але це вже родина. Родина йде корінням у давнину, тому треба вивчати свій рід і знати з якого ти роду-племені. Для цього у родинах складають дерево роду.

Послухате віршик

— Запитати хочу я, що то є таке сім’я?

Ти секретів не держи! Що таке сім’я, скажи!

— Сім осіб! Сім власних Я! Це і є одна сім’я!

Це батьки і діти їх, якщо дім єднає всіх.

— Як живуть разом усі і бабусі, й дідусі?

А коли нема дітей, що тоді? Нема сімей?

— І дідусі, й бабусі до сім’ї належать всі,

Коли разом всі живуть. Їх тоді сім’єю звуть.

— Ну, а що таке рідня? Я запитую щодня.

Розібрать не можу я, де родина, де сім’я?

— То ж запам’ятай, дружок, що рідня — це той зв’язок,

Що від предків наших йде і по крові рід веде.

— Дядечки й тітки усі, двоюрідні дідусі,

Їх жінки й чоловіки ще й племінники меткі.

— Рід історію веде, з глибини віків іде.

Родовід свій ти вивчай, древо роду пам’ятай!

Логічна гра «Кого як назвемо?»

Ким доводиться Вам мамина мама? ( Бабусею)

Хто для вас батько Вашого тата? (Дідусь)

Ким доводяться вам інші діти ваших батьків? (Братика і сестричками)

Хто для вас сестра вашої мами? (Тітка)

Брат вашої мами? (Дядько)

Познайомити дітей з прислів’ями про родину

В сім’ї і каша густіша.

У сім’ї, де немає злагоди, добра не буває.

В сім’ю, де лад, щастя дорогу не забуває.

В хорошій сім’ї хороші діти ростуть.

Скрізь добре, але вдома краще.

Де мир та лад, там і Божа благодать.

Дівоче смиренье дорожче намиста

28.07.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1. Логіко-математичний розвиток

Тема. «В гості до лісових звірят»

Мета:  вправляти в умінні складати та розв’язувати задачі; закріплювати назви геометричних фігур; виховувати уважність та інтерес до математики.

                                  Хід заняття

Задачі з математики

1)Цуценя після прогулянки біля ставка,згадав кого він бачив. Скільки птахів зустріло цуценя?

2) Сестра і брат отримали по 4 цукерки. Сестра з’їла 2 цукерки,а брат 3 цукерки. У кого залишилоася більше цукерок?

Вікторина

– Скільки всього є місяців у році?

-Скільки очей у людини?

-Скільки вогнів у світлофора?

– Скільки всього  пір року? Назвіть їх.

– Скільки хвостів у Зайчика?

– Що приходить після Зими?

-Який зараз місяць?

-Який наступний, попередній?

– У якої геометричної фігури немає кутів?

– Яка пора року приходить після весни? –

– Скільки ніг у людини?

– А у тварини?

Розв’язати приклади

Гра   « Хто знає, той далі називає»

–         Скільки днів має тиждень?

– Скільки днів вихідних?

– Скільки днів робочих? Яких більше?      -Назвіть вихідні дні, робочі.

– Що допомагає нам визначити, який сьогодні день? (календар)

 «Рахуй та фантазуй»  це цифри у вигляді тваринок, дерев, птахів, комах, монстриків, з різними текстурами.

  

Заняття 2. Мовленнєвий розвиток

 Тема:«Що ми знаємо про Україну».

Хід заняття

Як називається наша країна?Як називається столиця?

В якому місті ви живете?Яка ваша країна?

Який у вас національний одяг?

2.Читання вірша: «Хто ти є?»

Подорожній стрінув хлопчика малого,

Та й прикликав він його, й сказав до нього:

– Хлопчику, скажи мені, що ти за людина?

– Українець, пане мій! – мовила дитина.

– А хто ж тобі це сказав? – став той знов питати.

– Сам я знаю, пане мій, бо навчивсь читати,

Перш читав я, хто ми є.

– Та хто ж? – той питає,

– Українці, пане мій! – Лесь відповідає.

– Українці? – А чому? Я хотів би знати!

– Як хочете, пане знать, мушу вам сказати:

– Уродився українцем, син я України,

Українською говорю і молюсь щоднини.

Українською в забаві з дітьми розмовляю,

Українців тата, брата, сестру й маму маю.

Ось чому я українець! – Лесь відповідає.

– Українець з крові й кості, це  з нас кожен знає.

Я сказав би ще вам більше, але, вибачайте,

Я тепер біжу в садочок, з Богом! – Прощавайте!

(Богдан Федчук)

3.Запитання до вірша:

Чому хлопчик сказав, що він українець?

 Кого називають українцями?

А серед вас є українці?

– Згадайте, як хлопчик казав у вірші: українець – це той хто народився і живе в Україні.

 А де народилися і живете ви?

Зверніть увагу: українцем буде і той, хто має батьків українців. Не перестає бути українцем і той, хто переїжджає жити в іншу країну, але розмовляє українською і не забуває про свою Батьківщину.

4.Дидактича гра «Впізнай українські краєвиди»

( гори, море, луг, ліс, річка, )

   

ожна держава відрізняється символами – це прапор, герб,та національна пісня – гімн.

– Які кольори? А що означають?

Вірш

Синьо-жовтий прапор маємо,

Синє небо, жовте жито,

Прапор свій оберігаємо,

Він святиня – знають діти.

А що означає малий герб – тризуб?

 – Написано ВОЛЯ. Український народ завжди прагнув бути самостійним, незалежним, вільним.

Вірш

Наш Герб – тризуб,

Це воля, слава, сила,

Наш Герб – тризуб,

Неволя нас косила,

Тами зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню несем,

Ми людям!

 А як називається національна пісня України? – Гімн.

Вірш

Слова палкі, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі,

Для кожного села, містечка, міста,

Це клич один з мільйона голосів.

 А де виконується Гімн? – на спортивних змаганнях, урочистих подіях, в парламенті.

А як треба слухати гімн? – стоячи.

27.07.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1. Мовленнєвий розвиток

Тема. «Різноманітний світ професій»

1.Загадки.

Хто це смачно варить борщ
І компот готує?
Каші з жару дістає,
І дітей частує? (Кухар)

Що у кого заболить,
Зразу кажуть: «Ай, болить!»
Їм спішить на допомогу добрий лікар… (Айболить)

Модну зачіску він зробить
І волосся підстреже. (Перукар)

2.Бесіда з дітьми.

  • Як назвати всі ці слова одним словом? (Професії)
  • Що таке професія?( Професія це робота, яку людина для себе обрала; улюблена справа)

3.Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?» 

На картинках зображенні люди різних  професій та набір різних інструментів, предметів для кожної професії. Дібрати тільки ті предмети, які потрібні їм  для роботи.

4.Дидактична гра «Хто що робить.»

 Батьки називають представника професії, а діти називають дії, які він виконує.

  • Кухар.( Варить борщ, ріже овочі, робить салат…)
  • Лікар.( Слухає хворого, дивиться горло, виписує ліки…)
  • Перукар.( Стриже, робить зачіски, фарбує волосся…)
  • Швачка.( Шиє одяг, пришиває ґудзики…)
  • Дидактична вправа « Де я був»

 ( Дітям потрібно його продовжити.)

  • Я бачив печиво, цукерки – де я був ? (Я був…)
  • Я бачив ножиці, гребінець, фен …
  • Я бачив білий халат, ліки…

Заняття 2. Ознайомлення з соціумом

Тема :Яким не треба бути

Мета: заняття: збагачувати знання про характер людини, людські якості – чесноти та вади, виховувати культуру людських взаємин.

                        Хід заняття

Хто із діточок тут добрий,

Чемний, чесний та хоробрий?

Вправо-вліво подивіться

Одне одному всміхніться.

Рівно сіли – раз, два, три!

Знову час настав для гри.

Як ви гадаєте, вчинки, поведінка людини залежать від її характеру?

Читання оповідання А. Потапової «Моє».

– як ви гадаєте чи добре Миколка поводився в дитсадку?

– чи сподобалося б вам спілкуватися, гратися з таким хлопчиком?

– які риси характеру Миколки вам не подобаються?

– який випадок змусив хлопчика змінитися на краще?

– чого навчає нас ця історія?

Гра-роздум «Характер героїв казок» ( баба Яга, Котигорошко, Незнайко, колобок, пан Коцький)

Дидактична гра «Якості, що нам потрібні» ( щедрість, жадібність,  чемність, боягузтво, ввічливість, лінь, старанність, байдужість), якщо дитина вважає, що така якість потрібна, плескає в долоні.

26.07.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1. Ознайомлення з соціумом

Тема. «Твої друзі: чистота та охайність»

 Мета: продовжити роботу по формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку; закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; вміти  критично оцінювати ситуацію; розвивати пізнавальну активність молодших школярів: забезпечити позитивну атмосферу в колективі  для досягнення спільних цілей; виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я близьких; акуратність.

Хід заняття

  • Як ви гадаєте, чи на збереження здоров’я людини впливає чистота та охайність?
  • Чи потрібно дотримуватися правил особистої гігієни?

Розгляд плакату «Миємо руки правильно».

  • Добре намочіть руки.
  • Обов’язково користуйтесь милом.
  • Намилюйте руки з обох боків.
  • Ополоснути руки чистою водою.
  • Витріть руки насухо рушником.                                                                                                                        
  •  Щоб не хворіти, бути міцним, бадьорим, завжди мати гарний настрій, треба щоденно дбати про своє здоровя і у цьому тобі допоможуть:
    • Фізичні вправи та цікавий відппочинок;
    • Корисне харчування;
    • Чистота та охайність.

Заняття 2. Логіко-математичний розвиток.

Тема: Математичні цікавинки

                                       Хід заняття

Загадки

  1. Щороку дідусь має 4 імені? Що це за дідусь? (рік). Назвіть імена? (Весна, літо, зима, осінь).
  2. Нас сім братів, роками однакові, а іменами різні? Хто ми? (Дні тижня). Назвіть їх.
  3. Дванадцять братів, один за одним ходять? (Місяці). Якій порі року відповідає цей місяць?

4.Що не можна повернути? (Час). Так швидко летить, що й на ракеті не наздоженеш? Як вимірюється час? (секундах, хвилинах, годинах, днях, місяцях, роках).

Задачі

1.В кошик білка горіхи збирала

П ять вже поклала

Та здалося їй мало

Швидко руденька ще три дістала

Скільки горіхів у білочки стало?

  1. По дорозі зайчик біг,

Ніс сім яблук на  пиріг,

Два упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

3.Йшов з садочка на горбок

Весь в колючках їжачок,

На голках шість яблук ніс

Та одненьке не доніс,

Бо його згубив в траві,

Скільки яблук доніс їжак?

4.Із села, що на галявці

Несли моркву сірі зайці

Сім морквин – це є немало

Три поїли, скільки осталось?

5.На березі виросло 5 яблук, а на ялинці –  лише 2. Скільки всього яблук виросло? (жодного). Чому?

 

Д/гра «Будівельники» (будування споруд з об’ємних геометричних фігур дитячого конструктора).

 

25.07.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1. Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: «Природа твій друг,коли ти добре знаєш її»

Мета: Ознайомити дітей із небезпечними природними об’єктами. Вчити правила безпечної поведінки і в природі. Дати знання про безпечне перебування на сонці, правила поведінки з комахами та бездомними тваринами. Виховувати допитливість , інтерес до природи.

                                                 Хід заняття

Читання вірша Г.Демченко «Хто Юрасика вкусив?»

Хто Юрасика вкусив?

Проти сонечка квітник-
тут Юрась гуляти звик,
Зазирав у квітку кожну:
– Чи тебе понюхать моджна?
– Нюхай,нюхай,та гляди,
щоб не скоїлось біди,-
шелестить увесь квітник.
Раптом наш Юрась у крик:
– Ой,ой,ой! –біжить щосили,
мамо,квітка укусила.-
Мама каже: – Укусити
аж ніяк не можуть квіти.
Хто ж,тоді, – Юрась питає, –
укусив мене?  Не знаю.

Чи не можете,малята, ви Юрасеві сказати хто його вкусив?

  • Дидактична гра«Природа навколо нас».
  • Робота з коректурною таблицею «Птахи та комахи».                                                            
    • Складання правил «Безпечна поведінка з комахами»

    Не розмахуйте руками, якщо поруч з вами літає бджола або оса, не намагайтеся її зловити. Бджоли і оси дуже боляче жалять. Спокійно перейдіть на інше місце.
    Не чіпайте мурашники і не наступайте на них. Мурахи боляче кусаються, захищаючи своє житло.
    Якщо вас вкусила оса або бджола, негайно повідомте про це.
    Не чешіть місце укусу, від цього може утворитися рана.

    Читання оповідання «Чому мухи потирають лабку об лапку?» А. Лікум                      

  • Напевно багато хто бачив, як муха сидить десь відкрито і, не побоюючись людини, яка поблизу, потирає собі лапки. Чому вона так робить?Відомо, що багато комах, що літають, здатні повзати по вертикальних і абсолютно гладких поверхнях. Ті ж мухи не падають зі стелі та стін, з дзеркал і вікон. Немов гравітація на них не впливає. Правда, після мух на предметах залишаються коричневі сліди, інформує Ukr.Media.
  • Просто їх лапи покриті мікронними волосками. Вони виділяють липковату таку рідину типу клею. Клей за своїм хімічним складом дуже нагадує не що інше, як жир. І він їм дозволяє спокійно сидіти скрізь, без загрози падіння.Але у цього клею, який рятує мух, є і недолік. Він дуже швидко покривається пилом і брудниться. При цьому клей втрачає свої чудові якості. І щоб не бути беззахисними, мухи старанно займаються чищенням лапок, потираючи їх. Дотримуються, так би мовити, гігієни тіла.Крім цілей пересування, комахи також використовують лапки, щоб визначити, що це за предмет, на який вони сіли. Вчені кажуть, що на лапах мух є особливі рецептори, причому досить сильні, які допомагають комахам без помилки визначати їстівний цей предмет чи ні. Так мухи в природі і виживають.

 Заняття 2.Підготовка  до навчання грамоти

Тема. «Звуки [д], [д’]. Літера Д д»

Мета: закріплювати знання дітей про звуки  [д], [д’]; ознайомити з літерою  Д д; формувати навички звуко-буквенного аналізу слів, читання складів слів; розвивати фонематичний слух, сприйняття, увагу память, мислення, мовлення; вправляти в умінні орієнтуватися в просторі на сторінці зошита, виховувати самостійність та інтерес до занять.

Матеріал: фішки для звукового аналізу, предметні малюнки, картки з літерами, складами, словами, індивідуальні картки по підготовці руки до письма.

Хід заняття.

1.Д/гра «Добери риму» (слова схожі за звучанням)

Сашко – Мишко, Роман – Богдан, Оля – Коля- Толя.

2.Знайомство з звуком  [д], [д’] та літерою  Д д.

3.Гра «Пригадай слова зі звуками [д], [д’]»

4.Вивчити чистомовку.

5.Звуковий аналіз слів.

  

Ознайомлення з літерою  Д д.

На що схожа нова літера?

 

Читання складів та слів з новою буквою.

 

Читання складів та слів з новою буквою.

  

15.07.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1. Художня література

Тема: «Читання оповідання М. Носова «Фантазери»

                                                 Хід заняття

Ви любите фантазувати?

А навіщо, як ви думаєте, люди фантазують?

Читання оповідання М. Носова «Фантазери»

Мишко і Стасик сиділи в садку на лавочці й розмовляли. Тільки вони розмовляли не просто, як інші хлопці, а розповідали один одному різні небилиці, ніби побилися об заклад, хто кого перебреше.

– Скільки тобі років? – питає Мишко.

– Дев’яносто п’ять. А тобі?

– А мені сто сорок. Знаєш, – каже Мишко, – раніше я був великий-великий, як дядько Боря, а потім став маленький.

– А я, – каже Стасик, – спочатку був маленький, а потім виріс великий, а потім знову став маленький, а тепер знову скоро буду великим.

– А я, коли був великий, всю річку міг перепливти, – каже Мишко.

– У! А я море міг перепливти!

– Подумаєш – море! Я океан перепливав!

– А я літати вмів!

– Ану, полети!

– Зараз не можу: розучився.

– А я якось купався в морі, – каже Мишко, – і на мене напала акула. Я її бац кулаком, а вона мене хап за голову – і відкусила.

– Брешеш!

– Ні, правда!

– Чому ж ти не помер?

– А навіщо мені помирати? Я виплив на берег і пішов додому.

– Без голови?

– Звичайно, без голови. Навіщо мені голова?

– Як же ти йшов без голови?

– Так і йшов. Наче без голови ходити не можна.

– Чому ж ти тепер з головою?

– Інша виросла.

“Гарно придумав!” – позаздрив Стасик. Йому хотілося збрехати краще за Мишка.

– Ну, це що! – сказав він. – От я раз був в Африці, і мене там крокодил з’їв.

– Оце так збрехав! – засміявся Мишко.

– Зовсім ні.

– Чому ж ти живий?

– Адже він мене потім виплюнув.

Мишко замислився. Йому хотілося перебрехати Стасика. Він думав, думав, нарешті каже:

– Одного разу я йшов по вулиці. Навколо трамваї, автомобілі, вантажівки…

– Знаю, знаю! – закричав Стасик. – Зараз розкажеш, як тебе трамвай переїхав. Ти вже брехав про це.

– Нічого подібного. Я не про це.

– Ну, гаразд. Бреши далі.

– От я йду, нікого не чіпаю. Раптом назустріч автобус. Я його не помітив, наступив ногою – раз! – та геть його розчавив.

– Ха-ха-ха! Оце брехня!

– А от і не брехня!

– Як же ти міг розчавити автобус?

– Так він же зовсім маленький був, іграшковий. Його хлопчик на мотузочці тягнув.

– Ну, це не дивно, – сказав Стасик. – А я якось на Місяць літав.

– Овва, куди махнув! – засміявся Мишко.

– Не віриш? Чесне слово!

– На чому ж ти літав?

– На ракеті. На чому ж іще на Місяць літають? Наче сам не знаєш!

– Що ж ти там на Місяці бачив?

– Ну, що… – зам’явся Стасик. – Що я там бачив? Нічого й не бачив.

– Ха-ха-ха! – засміявся Мишко. – А говорить, на Місяць літав!

– Звичайно, літав.

– Чому ж нічого не бачив?

– А темно було. Я ж вночі літав. Уві сні. Сів на ракету і як полечу в космічний простір. У-у-у! А потім полечу назад… Летів, летів, а потім геп об землю… ну і прокинувся…

– А-а, – протягнув Мишко. – Так би одразу й казав. Я ж не знав, що ти – уві сні.

Тут прийшов сусідський Ігор і сів поруч на лавочці. Він слухав, слухав Мишка і Стасика, потім каже:

– Ото вже брешуть! І вам не соромно?

– А чого ж соромно? Ми ж нікого не дуримо, – сказав Стасик. – Просто вигадуємо, ніби розповідаємо казки.

– Казки! – презирливо пирхнув Ігор. – Знайшли заняття!

– А ти думаєш, легко вигадувати!

– Чого простіше!

– Ну, вигадай що-небудь.

– Зараз… – сказав Ігор. – Будь ласка.

Мишко і Стасик зраділи і приготувалися слухати.

– Зараз, – повторив Ігор. – Е-е-е… гм… кхм… е-е-е…

– Ну, що ти все “е” та “е”!

– Зараз! Дайте подумати.

– Ну, думай, думай!

– Е-е-е, – знову сказав Ігор і подивився на небо. – Зараз, зараз… е-е-е…

– Ну, чого ж ти не вигадуєш? Говорив – чого простіше!

– Зараз… Ось! Якось я дражнив собаку, а вона мене хап за ногу і вкусила. Ось навіть шрам залишився.

– Ну і що ж ти тут вигадав? – запитав Стасик.

– Нічого. Як було, так і розповів.

– А казав – вигадувати майстер!

– Я майстер, та не такий, як ви. От ви все брешете, та все марно, а я вчора збрехав, мені від цього користь.

– Яка користь?

– А ось. Вчора ввечері мама і тато пішли, а ми з Ірою залишилися вдома. Іра лягла спати, а я заліз у буфет і з’їв півбанки варення. Потім думаю: як би мене не насварили. Взяв Ірі губи варенням намазав. Мама прийшла: “Хто варення з’їв?” Я кажу: “Іра”. Мама подивилася, а в неї всі губи у варенні. Сьогодні вранці їй від мами дісталося, а мені мама ще варення дала. От і користь.

– Значить, через тебе іншого покарали, а ти й радий! – сказав Мишко.

– А тобі що?

– Мені нічого. А от ти цей… як це називається … Брехун! От!

– Самі ви брехуни!

– Іди! Не хочемо з тобою на лавочці сидіти.

– Я й сам не стану з вами сидіти.

Ігор встав і пішов. Мишко і Стасик теж пішли додому. По дорозі їм стрілася ятка з морозивом. Вони зупинилися, стали порпатися в кишенях і лічити, скільки у них грошей. В обох набралося тільки на одну порцію морозива.

– Купимо порцію і розділимо навпіл, – запропонував Мишко.

Продавщиця дала їм морозиво на паличці.

– Ходімо додому, – каже Мишко, – розріжемо ножем, щоб було рівно.

– Ходімо.

На сходах вони зустріли Іру. Очі в неї були заплакані.

– А ти чого ревіла? – питає Мишко.

– Мене мама гуляти не пускала.

– Через що?

– Через варення. А я його й не їла. Це Ігор на мене наговорив. Мабуть, сам з’їв, а на мене звалив.

– Звичайно, Ігор з’їв. Він сам хвалився нам. Ти не плач. Підемо, я тобі свої півпорції морозива дам, – сказав Мишко.

– І я тобі свої півпорції віддам, ось тільки покуштую разочок і віддам, – пообіцяв Стасик.

– А хіба ви самі не хочете?

– Не хочемо. Ми вже по десять порцій з’їли сьогодні, – сказав Стасик.

– Давайте краще це морозиво на трьох розділимо, – запропонувала Іра.

– Правильно! – сказав Стасик. – А то в тебе заболить горло, якщо ти сама всю порцію з’їси.

Пішли вони додому, розділили морозиво на три частини.

– Смачна річ! – сказав Мишко. – Я дуже люблю морозиво. Колись я з’їв ціле відро морозива.

– Ну, ти все вигадуєш! – засміялася Іра. – Хто тобі повірить, що ти з’їв відро морозива!

– Так, адже воно зовсім маленьке було, відерце! Таке паперове, не більше за склянку…

Питання по тексту:

  1. Вам сподобався цей розповідь Н. Носова?
  2. Як він називається?
  3. А чому, як ви думаєте, розповідь називається «Фантазери»?
  4. Кого з героїв можна сміливо назвати фантазерами, чому?
  5. Хіба всі хлопчики розповідали вигадані історії?
  6. А чим історія Ігоря відрізнялася від історій Ведмедики і Стасика?
  7. Яку історію він їм розповів?

8.Чому хлопці не захотіли дружити з Ігорем?

9.Як можна відрізнити брехню від фантазії?

Заняття 2.Ознайомлення з соціумом

 Тема: «Моя сім’я. Моя родина. Рід»

                                     Хід заняття

Загадка:

Рідна мама і татусь,

І бабуся, і дідусь,

Братик, я й сестра моя

Це усе одна … (сім’я)

Родина — це ті люди, що знаходяться в родинних стосунках по предках, бабусях і дідусях: тітки, дядьки, їхні діти, племінники, двоюрідні сестри, брати і т. д. Вони родичі — близькі і далекі, але це вже родина. Родина йде корінням у давнину, тому треба вивчати свій рід і знати з якого ти роду-племені. Для цього у родинах складають дерево роду.

Послухате віршик

— Запитати хочу я, що то є таке сім’я?

Ти секретів не держи! Що таке сім’я, скажи!

— Сім осіб! Сім власних Я! Це і є одна сім’я!

Це батьки і діти їх, якщо дім єднає всіх.

— Як живуть разом усі і бабусі, й дідусі?

А коли нема дітей, що тоді? Нема сімей?

— І дідусі, й бабусі до сім’ї належать всі,

Коли разом всі живуть. Їх тоді сім’єю звуть.

— Ну, а що таке рідня? Я запитую щодня.

Розібрать не можу я, де родина, де сім’я?

— То ж запам’ятай, дружок, що рідня — це той зв’язок,

Що від предків наших йде і по крові рід веде.

— Дядечки й тітки усі, двоюрідні дідусі,

Їх жінки й чоловіки ще й племінники меткі.

— Рід історію веде, з глибини віків іде.

Родовід свій ти вивчай, древо роду пам’ятай!

Логічна гра «Кого як назвемо?»

Ким доводиться Вам мамина мама? ( Бабусею)

Хто для вас батько Вашого тата? (Дідусь)

Ким доводяться вам інші діти ваших батьків? (Братика і сестричками)

Хто для вас сестра вашої мами? (Тітка)

Брат вашої мами? (Дядько)

Познайомити дітей з прислів’ями про родину

В сім’ї і каша густіша.

У сім’ї, де немає злагоди, добра не буває.

В сім’ю, де лад, щастя дорогу не забуває.

В хорошій сім’ї хороші діти ростуть.

Скрізь добре, але вдома краще.

Де мир та лад, там і Божа благодать.

Дівоче смиренье дорожче намиста

 

14.07.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1.Логіко-математичний розвиток.

Тема: Число 10. Ознайомлення з поняттям «десяток».

Мета заняття: закріпити уявлення про число 10, учити визначати склад числа з двох менших, ознайомити з поняттям «десяток», розвивати довільну пам’ять.

                                         Хід заняття

Читання  казки А. Прайана «Козеня, яке вміє лічити до десяти».

Козеня, яке вміло лічити до десяти

Жило собі маленьке Козеня, яке навчилося лічити до десяти, якось підійшло воно до великої калюжі, стало над нею як укопане і довго дивилося на себе у воді.

А тепер послухай, що було далі.

– Один! – сказало Козеня.

Це почуло Теля, яке гуляло поблизу й скубло травичку.

– Що це ти робиш? – спитало Теля.

– Я сам себе полічив, – відповіло Козеня. – Хочеш, я й тебе полічу?

– Якщо мені не болітиме, то полічи, – сказало Теля.

– 3овсім не болітиме. Тільки ти не ворушись, і тоді я зможу тебе полічити.

– Ні, я боюся, і моя мама, мабуть, не дозволить, – промовило Теля, задкуючи.

Але Козеня не відступалося і сказало:

– Я – це один, ти – це два. Один, два!

– Ма-а-мо! – заревло Теля і почало плакати.

Враз до нього підбігла корова із дзвіночком на шиї.

– Ти чого ревеш? – спитала Корова.

– Козеня мене полічило! – поскаржилося Теля.

– А що це таке? – спитала Корова.

– Я вмію лічити до десяти. Ось послухайте: один – це я, два – це Теля, три – це Корова. Один, два, три!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – заревло Теля.

Коли Корова це зрозуміла, вона дуже розсердилася.

– Я тобі покажу, як знущатися з мого Телятка та з мене! Ану, Телятку, даймо йому духу!

І Корова з Телям кинулися до Козеняти. Козеня перелякалось, підскочило, як ужалене, і подалось геть по моріжку. А Корова й Теля за ним.

Недалеко на пасовиську стояв Бичок. Він колупав рогами землю и підкидав угору кущики трави. Теля й Корова протупотіли повз нього.

– Чого ви женетеся за цим малесеньким Козеням? – спитав Бичок.

– Бо воно нас полічило!

– Але ми його спіймаемо! – сказала Корова.

– Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок. Один, два, три, чотири! – сказало Козеня.

– Ой, воно вже й тебе полічило! – захлипало Теля.

– Ну, це йому так не минеться! – заревів Бичок і разом з усіма кинувся доганяти Козеня.

Обабіч дороги походжав Кінь і скуб травичку. Побачивши тварин, які мчали як очманілі, він закричав:

– Куди це ви біжите?

– Женемося за Козеням, – відповіла Корова.

– Воно нас полічило, – запхикало Теля.

– А йому ніхто не дав такого права! – проревів Бичок.

– А як же воно це робить? – спитав Кінь.

– Дуже просто, – сказало Козеня.– Ось як! Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, а п’ять – це Кінь. Один, два, три, чотири, п’ять!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – сказало Теля.

– Ах ти ж, козино отака! Ну, постривай же! – заіржав Кінь і собі кинувся слідом за Козеням.

У загороді спокійно спала велика Свиня. Від тупоту вона підхопилася.

– Куди це вас усіх несе? – спитала Свиня.

– Ми женемося за Козеням, – відповіла Корова.

– Воно нас полічило, – жалібно заревло Теля.

– А йому ніхто не давав такого права, – проревів Бичок.

– Але ми йому покажемо! – заіржав Кінь.

– А як же це воно полічило? – спитала Свиня.

– Дуже просто! – вигукнуло Козеня. – Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, п’ять – це Кінь, шість – це Свиня. Один, два, три, чотири, п’ять, шість!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – схлипнуло Теля.

– Ну, нехай начуваеться! – сказала Свиня. Вона підрила писком загороду й подалася слідом за всіма.

Вони мчали прожогом навмання і добігли до річки.

А біля причалу стояв невеликий вітрильник. На борту вітрильника вони побачили Кота, Пса, Вівцю і Півня. Кіт був кок на вітрильнику, Вівця – юнга, Півень – капітан, а Пес – лоцман.

– Стійте! – закричав Півень, побачивши тварин, які мчали наосліп.

Але вже було пізно. Козеня відштовхнулось копитами від причалу і… скочило на борт вітрильника. А за ним – і всі тварини. Вітрильник гойданувся, ковзнув по воді, і його понесло на найглибше місце.

Тоді Півень перелякався.

– Рятуйте! – закричав він. – Вітрильник тоне! Усі затремтіли від страху. А Півень знов закричав:

– Хто з вас уміе лічити?

– Я вмію! – сказало Козеня.

– Ану полічи усіх нас швидше! Вітрильник може витримати тільки десятьох пасажирів.

– Швидше лічи, швидше! – загукали всі тварини.

І Козеня почало лічити:

– Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, п’ять – це Кінь, шість – це Свиня, сім – це Кіт, вісім – це Пес, дев’ять – це Вівця і десять – це Півень. Один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять, десять!

– Ура Козеняті, ура! – закричали всі.

Вони перепливли річку і вийшли на берег.

А Козеня відтоді так і лишилося на вітрильнику. Воно тепер працюе контролером. І щоразу, коли Півень перевозить тварин на той берег, Козеня стоїть на причалі і лічить пасажирів.

– яких тварин лічило козеня?

– хто був першим? Другим?

– скільки всього було тварин?

– хто був за Свинею, перед Биком, між Собакою і Півнем?

– позначте кожну тварину відповідною цифрою

– хто залишився?

за допомогою яких знаків можна записати число 10?

Продемонструємо поєднання двох цифр і утворення числа 10 – 1і 0

Порахуємо від 1 до 10 та від 10 до 1.

Дидактична гра «Склад числа» ( назвати всі варіанти утворення числа 10)

Робота з лічильними паличками

– відлічіть десять паличок і скріпіть їх резинкою

– скільки паличок у пучку?

-таку кількість можна назвати «десяток»

-зробіть ще один десяток

– скільки у вас десятків?

– як назвемо число із трьох десятків?

Порівняємо записи чисел 10,20,30, чим вони схожі?

– що означає перша цифра в запису кожного числа? ( кількість десятків)

Якими двома цифрами позначається число 10?

Назвіть число, що складається з двох десятків.

Заняття 2. Мовленнєвий розвиток

Тема. Різноманітний світ професій.

1.Загадки.

Хто це смачно варить борщ
І компот готує?
Каші з жару дістає,
І дітей частує? (Кухар)

Що у кого заболить,
Зразу кажуть: «Ай, болить!»
Їм спішить на допомогу добрий лікар… (Айболить)

Модну зачіску він зробить
І волосся підстреже. (Перукар)

2.Бесіда з дітьми.

  • Як назвати всі ці слова одним словом? (Професії)
  • Що таке професія?( Професія це робота, яку людина для себе обрала; улюблена справа)

3.Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?» 

На картинках зображенні люди різних  професій та набір різних інструментів, предметів для кожної професії. Дібрати тільки ті предмети, які потрібні їм  для роботи.

4.Дидактична гра «Хто що робить.»

 Батьки називають представника професії, а діти називають дії, які він виконує.

  • Кухар.( Варить борщ, ріже овочі, робить салат…)
  • Лікар.( Слухає хворого, дивиться горло, виписує ліки…)
  • Перукар.( Стриже, робить зачіски, фарбує волосся…)
  • Швачка.( Шиє одяг, пришиває ґудзики…)
  • Дидактична вправа « Де я був»

 ( Дітям потрібно його продовжити.)

  • Я бачив печиво, цукерки – де я був ? (Я був…)
  • Я бачив ножиці, гребінець, фен …
  • Я бачив білий халат, ліки…

13.07.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1.Ознайомлення з соціумом.

Тема: Бджілка – комаха трудівниця

Мета Викликати інтерес до навколишнього світу. Розширювати у дітей знання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду бджоли, життєвих проявах, їх відмінності від інших комах . Корегувати увагу,  пам’ять. Виховувати дбайливе ставлення до комах.

Хід заняття

Ця комаха велика трудівниця. Усе літо літає луками, полями, збирає солодкий нектар, з якого потім робить мед. Хто ж це? Правильно, це бджілка. Щоб зібрати багато квіткового нектару, їй потрібні помічники. А сьогодні ви виконаєте всі завдання для бджілки, цим ви допоможете зібрати багато нектару для смачного меду.

  1. Завдання «Знайди тінь комах».

2.Завдання «Назви всіх комах українською  мовою».

  1. Закріпити вимову звука «Ж»
  2. 4. Завдання “Де живуть комахи” (назвати якомога більше пркладів)
  3. Прочитайте оповідання В.Сухомлинського «Як бджілка знаходить квітку конвалії»

Заняття 2. Мовленнєвий розвиток

Тема : Різнобарвний світ квітів та комах

Мета :  формувати уявлення про квіти та комах, вправляти у вживанні слів-ознак, стимулювати вживання речень з однорідними членами, а також сполучником «а», збагачувати словниковий запас словами-синонімами.

                                 Хід заняття

На лісовій галявині ростуть квіти, впізнайте їх:

Навесні я розцвітаю синім цвітом серед гаю,

Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку….( пролісок)

Розкажіть про пролісок, на що він схожий?

Стала на поляні в жовтім сарафані,

Підросте, всміхнеться, для вітрів вбереться

В платтячко біленьке, пишне та легеньке…..(кульбаба)

Розкажіть про неї.

Що нагадує вам ця квітка?

Яка весняна квіточка дуже схожа на кульбабку?

Лист зелений і міцний, сніг для нього не страшний,

А коли весну стрічає, сині очі розкриває…..(барвінок)

Що у нього є?

Де ще ростуть квіти?

Коли з’являються перші квіти?

Дидактична гра «Порівняй»

– у тюльпана високе стебельце, а у проліска низьке;

– кульбаба росте в лузі, а тюльпан у саду;

– пролісок схожий на небо, а кульбаба на сонечко.

Дидактична гра «Хто звідки?»

– це тюльпан, він росте в саду. Тюльпан – садовий;

– це пролісок…..

– це кульбаба…..

Як ви гадаєте, хто радіє цим квітам?

Чому бджоли радіють квіточкам?

Яка бджола, як ще про неї можна сказати?

Хто ще радіє квітам?

Як ласкаво можна сказати про метелика, який він?

Що є у метелика, на що він схожий?

Дидактична гра «Закінчи речення.»

– квіти потрібні для того, щоб…….

Як одним словом можна назвати кульбабу, тюльпан, пролісок, барвінок?

Хто радіє квітам?

12.07.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття 1.Логіко-математичний розвиток.

Тема: “Математичні цікавинки”

                                       Хід заняття

Загадки

  1. Щороку дідусь має 4 імені? Що це за дідусь? (рік). Назвіть імена? (Весна, літо, зима, осінь).
  2. Нас сім братів, роками однакові, а іменами різні? Хто ми? (Дні тижня). Назвіть їх.
  3. Дванадцять братів, один за одним ходять? (Місяці). Якій порі року відповідає цей місяць?

4.Що не можна повернути? (Час). Так швидко летить, що й на ракеті не наздоженеш? Як вимірюється час? (секундах, хвилинах, годинах, днях, місяцях, роках).

Задачі

1.В кошик білка горіхи збирала

П ять вже поклала

Та здалося їй мало

Швидко руденька ще три дістала

Скільки горіхів у білочки стало?

  1. По дорозі зайчик біг,

Ніс сім яблук на  пиріг,

Два упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

3.Йшов з садочка на горбок

Весь в колючках їжачок,

На голках шість яблук ніс

Та одненьке не доніс,

Бо його згубив в траві,

Скільки яблук доніс їжак?

4.Із села, що на галявці

Несли моркву сірі зайці

Сім морквин – це є немало

Три поїли, скільки осталось?

5.На березі виросло 5 яблук, а на ялинці –  лише 2. Скільки всього яблук виросло? (жодного). Чому?

 

Д/гра «Будівельники» (будування споруд з об’ємних геометричних фігур дитячого конструктора).

 

Заняття 2. Ознайомлення з соціумом 

Тема. «У світі паперу»

Мета:Поглибити знання дітей про властивості паперу,ознайомити дітей з процесом виготовлення паперу, розвивати інтерес до навколишнього світу, виробляти вміння робити висновки в ході проведення кожного досліду,закріпити знання про використання паперу в житті людини,розвивати увагу, уяву, мислення, пам’ять, спостережливість, уміння висловлювати думку, відповідати на запитання, збагачувати словниковий запас,виховувати бережне ставлення до дерев, паперу, речей виготовлених з них.

Хід заняття:

І. Вступна частина

Вітання в колі друзів. Педагог пропонує стати всім в коло і взяти один одного за руки. Хай це коло стане «колом добрих друзів».

Сюрпризний момент: посилка з “Нової пошти”.

Вихователь: Роздивимось, що ж у цій посилці знаходиться? (діти дістають і називають різні предмети: паперовий стаканчик, серветка, газета, журнал, конверт, камінь, глиняна дощечка, кора берези т.п.).

Діти, а знаєте ви, з чого виготовлені всі ці предмети?

Як ви гадаєте, чому в цій посилці камінь, глиняна дощечка та кора дерева?

II. Основна частина

Вихователь: До виникнення паперу люди писали на різноманітних предметах.

Камінь – на ньому висікали інформацію.Як ви вважаєте, чи зручно було людям ?

Люди використовували глиняні дощечки, але це також було не зручно. Глиняна дощечка може розбитися.

Писали на бересті (кори берези).Кору спочатку здирали з дерева, потім сушили й писали.

Відео ролик “Як до нас папір прийшов”.

Вихователь: З початку древні Єгиптяни навчилися робити схожий матеріал на папір, з розплющених стебел папіросу. Тому слово «Папір» походить від єгипетського слова «папірус». А згодом через 2 років тому Давньому Китаї навчилися робити папір з бамбука та дубу (кори) шовковистого дерева. Паперову масу заливали водою, умішували в форму та висушували, одержуючи готовий аркуш грубого паперу. Отже, папір – матеріал зі спресованих рослинних волокон. Його використовують для різних цілей: для писання, друкування книжок і газет, а також для упаковування, для формування інтер’єрів (шпалери, абажуру) паперові фільтри запобігають забрудненню двигуна; спеціальний папір використовують у промисловості для витирання рідини.Але не тільки з рідини виробляють папір. Наприклад вищі сорти паперу для друкування банкнот (грошей) і важливих документів роблять з, бавовняного та з лляного ганчір’я. Такий папір виходить дуже гладенький і міцний.

Вихователь: Зверніть увагу, у вас на тарілочках лежать шматочки паперу.

Погладьте їх, якими вони є на дотик? Зімніть папір. Легко мнеться? Спробуймо повільно розірвати. Скажіть, будь ласка, чи важко розірвати папір? Чи можна розірвати так, щоб лінія розриву була рівною? Якою є ця лінія?Чи не хотіли б ви більше дізнатися про папір, його властивості?

Вихователь: Я запрошую вас до своєї мінілабораторії.

А допоможе нам у дослідженнях цікава казочка.

Вихователь: В одному пташиному дворі жило маленьке каченя Чомусик. Воно все вже обстежило у своєму дворі, все перевірило і йому дуже захотілося дізнатися, а що там за парканом, побачити щось нове, незнайоме. І ось одного разу вранці коли ще всі спали, сонечко тільки почало виходити, каченяті вдалося вийти за паркан. Перше, що воно побачило – був ставок, в якому було багато незнайомих квітів, які почали розкривати свої пелюстки.. Це – були лілії і їх красу ми з вами зараз побачимо.

Дослід 1.

Діти опускають зроблені заздалегідь квіти на воду.

  • Чому квіти розкрили свої пелюстки? Відповідь дітей.

Висновок Папір вбирає воду, промокає, стає важким.

Вихователь: Каченя побачило, що через ставок можна перебігти, не замочуючи лапок. Це був місточок. Давайте і ми зробимо місток.

Дослід 2.

Поставимо дві склянки, на них смужки паперу, а тепер покладемо кубик.(він падає)

А тепер поставимо таку саму смужку, але складену «гармошкою». Чи падає кубик? (ні)

Чому кубик не падає? (Відповідь дітей)

Висновок: Смужку паперу можна зміцнити, якщо її скласти гармошкою.

Вихователь: Наш Чомусик. ходив навколо ставка і побачив, що на поверхні води то з’являються, то зникають якісь маленькі істоти. Це були рибки, які то випливали на поверхню води, то знову занурювалися у неї.

Дослід 3.

Давайте і ми з вами спробуємо опустити в наш ставок предмети з зрізних матеріалів. Що ми бачимо? Відповідь дітей.

Висновок: Залізні предмети тонуть, вони важчі за воду, а паперові легші й вода їх утримує на поверхні.

Фізкультхвилинка «Паперовий оркестр» (гра дітей на папері, як на музичному інструменті)

Вихователь: Аж раптом в небі з’являються чорні хмарки й закрили сонечко. Пішов теплий літній дощ, наше каченя заховалося в очереті. Але дощик швидко минув. А на небі з’явилися кольорові смужки. Це була….Веселка. Спробуємо її відтворити?

Дослід 4.

Беремо смужку паперового рушника. Фломастером ставимо крапочки різного кольору і занурюємо її в склянку з водою. Що ви бачите? Відповідь дітей

Висновок: Вода підіймається по смужці вверх та скрашує папір.

Вихователь: Після побаченого в каченяти піднявся настрій і воно вирішило поплавати. Вода в ставку була чиста і Чомусик побачив своє зображення в воді. Де ще можна побачити своє зображення? У дзеркалі

Дослід 5.

Беремо аркуш паперу й ховаємо руку чи будь-який предмет під папір. Руку видно? (Ні) Просочуємо цей аркуш паперу олією.

Ховаємо руку чи предмет знову. Ми її бачимо? Чому? Відповідь дітей

Висновок: Якщо просочити папір жиром – він втратить колір і стане майже прозорим.

Намалюй дерево

III. Заключна частина

Вихователь: Ось і підходить до кінця наше заняття. Тепер подумайте, чого ви дізнались на цьому занятті? Згадаймо, які властивості паперу (легкий, може бути різного кольору, форми, легко рветься, мнеться, розмочується у воді, тонкий, міцний, шорсткий).

Діти, ви задоволені? Ми з вами молодці!

А зараз ми закриваємо свою лабораторію до наступних дослідів та експериментів, на яких ми з вами з цього сміття створимо новий папір.

 

11.07.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема: «Цікавинки про пернатих»

Мета:Продовжувати формувати знання дітей про розмаїття пташиного царства, про особливості існування та харчування птахів. Спонукати дітей до пізнання всього нового. Виховувати дбайливе ставлення до пернатих друзів.

 

                                  Хід заняття

Прочитайте дитині вірш Д. Павличка «Птиця».

Тріпоче серце спійманої птиці.

В руках моїх не чує доброти.

– Я дам тобі водиці і пшениці.

Моя пташино, тільки не тремти!

  • Хіба потоки загубили воду,
  • Хіба в полях уже зерна нема?
  • Пусти мене, мій хлопче, на свободу.
  • І все, що треба, я знайду сама.
  • – Я ж лагідно тебе тримаю, пташко,
  • В своїх руках, легеньких, як вітрець.
  • Хіба неволя це? Хіба це важко –
  • Від мене взяти кілька зеренець?
  • – Пусти мене! Мені, дитино мила,
  • Дорожча воля, ніж зерно твоє!
  • Страшна, хоч навіть лагідна, та сила,
  • Яка розкрити крилець не дає.

Що хотів зробити хлопчик? Про що просила його птиця? Що для пташки найдорожче?

Яких пташок ти знаєш? Яку користь вони приносять? Як ти допомагав їм  взимку?

 Запропонуйте дитині помандрувати світом пернатих. Розкажіть, що птахи є хижі, які живляться комахами, рибами, жабами, мишами (чайки, сови, чаплі, ластівки); рослиноїдні (щиглики, чижі, шишкарі); всеїдні (граки, сороки, горобці).

Серед птахів є карлики і велетні. Найбільший у світі птах – африканський страус, найменша пташка  – колібрі. На Україні найбільшою є дрофа, а найменшим – корольок червоноголовий.

Африканський страус     

Колібрі

Дрофа

Корольок червоноголовий

Птахи – турботливі батьки. Вони турбуються про пташенят: годують їх, захищають від ворогів, вчать літати. Пташенята покидають гніздо тоді, коли навчаться самостійно літати і добувати їжу.  Не турбується про потомство лише зозуля. Вона не будує гнізда, а свої яйця підкладає в гнізда інших птахів. Ця пташка спокутує свою вину тим, що їсть волохату гусінь, яку не їсть жоден птах.

Пернаті приносять величезну користь. За гніздовий період сім’я синиць може очистити від шкідників 40 яблунь. Ластівка за рік з’їдає цілий кузов вантажівки комах. Синичка за день може знищити стільки комах, скільки важить сама.  Сова за літо з’їдає до 1000 польових мишей. Грак, гуляючи по полю, з’їдає 400 личинок хруща за день.

Д/ гра «Впізнай птаха за його співом»

Кар – кар –рр (ворона)

Чи – чи – ку (синиця)

Ку – ку, ку – ку (зозуля)

Угу – угу (сова)

Чек – чек (сорока)

Гу – гу, гу – гу (голуб)

Д/ гра «Скажу пернатим спасибі за…»

Заняття № 2 Підготовка  до навчання грамоти

Тема. «Звуки [д], [д’]. Літера Д д»

Мета: закріплювати знання дітей про звуки  [д], [д’]; ознайомити з літерою  Д д; формувати навички звуко-буквенного аналізу слів, читання складів слів; розвивати фонематичний слух, сприйняття, увагу память, мислення, мовлення; вправляти в умінні орієнтуватися в просторі на сторінці зошита, виховувати самостійність та інтерес до занять.

Матеріал: фішки для звукового аналізу, предметні малюнки, картки з літерами, складами, словами, індивідуальні картки по підготовці руки до письма.

Хід заняття. 1.Д/гра «Добери риму» (слова схожі за звучанням)

Сашко – Мишко, Роман – Богдан, Оля – Коля- Толя.

2.Знайомство з звуком  [д], [д’] та літерою  Д д.

3.Гра «Пригадай слова зі звуками [д], [д’]»

4.Вивчити чистомовку.

5.Звуковий аналіз слів.

  

Ознайомлення з літерою  Д д.

На що схожа нова літера?

 

Читання складів та слів з новою буквою.

 

Читання складів та слів з новою буквою.

  

 

08.07.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Мовленнєвий розвиток

Тема:«День народження Зайчика»

Мета:  Закріпити знання дітей про   звуки, визначати  перший звук в слові. Удосконалювати вимову звуків Л, ЛЬ в чистомовках.

Вправляти дітей у доборі антонімів – слів з протилежним значенням.

Продовжити знайомство дитини з багатозначними словами.

Вправляти дитину в умінні визначати родову належність слів: чоловічий, жіночий, середній. Розвивати мовлення дитини. Виховувати увагу, вміння відповідати чітко і грамотно на поставлене питання.

                                                                                Хід заняття

У зайчика день народження.

Зайчик запрошує тебе в гості, але просить тебе, поки він буде готуватись до святкування, щоб ти йому багато чого розповів. Ти не здогадався, які це звуки позначаються так.

Назви місце звука  Р в  словах.

   

Назви і визнач перший звук у цих словах. (метелик, пташка, бабка, коник, жук, грибочок, листочок)

Дидактична гра «Скажи навпаки»

День – ніч

Цукор – сіль

Чистота – бруд

Зима – літо

Стеля – підлога

вузька – широка /спідниця/

довге – коротке /плаття/

сильний – слабкий /спортсмен/

весела – сумна /дівчинка/

високий – низький /осіб/

Сміється – плаче /дитина/

Лежить – сидить /осіб/

Закрити – відкрити /книгу/

Злітає – сідає /літак/

Одягає – знімає /светр/

Поясни зайчику у  ялинки є голки. А які ти  ще голки знаєш? (у сосни, швейну, у їжака, медичну).

А  ось і у мухоморів є ніжки.

– А які ніжки ще бувають ? /у дітей, столу, стільця, крісла/.

Це багатозначні слова.

Зайчик пропонує тобі розважати його.

«Дикі тварини»

Встань, покажи злого вовка,

А тепер зляканого зайчика.

Здивованого ведмедика та усміхнену лисичку

І чомусь заплаканого їжачка.

Дидактична гра «Назви, чий предмет: мій, моя, моє?»  

 

Дидактична гра «Розкажи про мене»  (дати відповідь який зайчик і що робить) 

Наприклад: Зайчик /який?/ – маленький, боягузливий, добрий, сірий, чемний, працьовитий, ласкавий, турботливий, пухнастий.

Зайчик /що робить?/ – спить, стрибає, бігає, їсть, танцює, радіє, ховається, тремтить, боїться, тікає і т. д.

Настрій у зайчика /який?/ – радісний, веселий, щасливий.

А гості на день народження /що роблять?/- веселяться, радіють, танцюють, грають, п’ють чай, їдять, вітають і т. д.

А тепер зайчик запрошує тебе до столу, він вже сервірував стіл для гостей.

Допоможи йому назвати правильно посуд.

– Як називається посуд для хліба? /Хлібниця/.

– Для цукру? / Цукорниця/.

– Для цукерок? /Цукерниця/.

– Для салату? /Салатниця/.

– Для серветок? /Підставка для серветок/.

– Для масла? /Маслянка/.

– Для солі? /Солянка/

– А тепер Зайчик запрошує тебе за святковий стіл. /батьки готують чаювання на кухні для своєї дитини із улюбленою іграшкою зайчиком/.

Заняття № 2 Ознайомлення з соціумом

Тема. «Твої друзі: чистота та охайність»

 Мета: продовжити роботу по формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку; закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; вміти  критично оцінювати ситуацію; розвивати пізнавальну активність молодших школярів: забезпечити позитивну атмосферу в колективі  для досягнення спільних цілей; виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я близьких; акуратність.

Хід заняття

  • Як ви гадаєте, чи на збереження здоров’я людини впливає чистота та охайність?
  • Чи потрібно дотримуватися правил особистої гігієни?

Розгляд плакату «Миємо руки правильно».

  • Добре намочіть руки.
  • Обов’язково користуйтесь милом.
  • Намилюйте руки з обох боків.
  • Ополоснути руки чистою водою.
  • Витріть руки насухо рушником.                                                                                                                        
    • Фізичні вправи та цікавий відппочинок;
    • Корисне харчування;
    • Чистота та охайність. Щоб не хворіти, бути міцним, бадьорим, завжди мати гарний настрій, треба щоденно дбати про своє здоровя і у цьому тобі допоможуть:

07.07.2022 ЧЕТВЕР

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Логіко-математичний розвиток

Тема: «Число 10. Порівняння множин. Десяток»

Мета: сформувати уявлення дітей про число 10; визначати склад числа з двох менших чисел; закріплювати вміння порівнювати множини.

     

Порахуй:

Порівняй числа :

 

Дидактична гра «Впізнай казку»

    

06.07.2022 СЕРЕДА

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Ознайомлення з соціумом

Тема: “Свято Івана Купала”
Мета:
Дати дітям уявлення про традиційне святкування українцями дня Івана Купала; закріпити знання купальських пісень, українських народних хороводів, формувати почуття національної свідомості, виховувати почуття любові до рідного краю.

 

Дидактична гра “Так чи ні”

 

05.07.2022 ВІВТОРОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Логіко-математичний розвиток

Тема: Число 10. Ознайомлення з поняттям «десяток».

Мета: закріпити уявлення про число 10, учити визначати склад числа з двох менших, ознайомити з поняттям «десяток», розвивати довільну пам’ять.

Хід заняття

Нагадати дітям зміст казки Альфа Прьойсена “Козеня, яке вміло лічити до десяти”

Жило собі маленьке Козеня, яке навчилося лічити до десяти, якось підійшло воно до великої калюжі, стало над нею як укопане і довго дивилося на себе у воді.

А тепер послухай, що було далі.

– Один! – сказало Козеня.

Це почуло Теля, яке гуляло поблизу й скубло травичку.

– Що це ти робиш? – спитало Теля.

– Я сам себе полічив, – відповіло Козеня. – Хочеш, я й тебе полічу?

– Якщо мені не болітиме, то полічи, – сказало Теля.

– 3овсім не болітиме. Тільки ти не ворушись, і тоді я зможу тебе полічити.

– Ні, я боюся, і моя мама, мабуть, не дозволить, – промовило Теля, задкуючи.

Але Козеня не відступалося і сказало:

– Я – це один, ти – це два. Один, два!

– Ма-а-мо! – заревло Теля і почало плакати.

Враз до нього підбігла корова із дзвіночком на шиї.

– Ти чого ревеш? – спитала Корова.

– Козеня мене полічило! – поскаржилося Теля.

– А що це таке? – спитала Корова.

– Я вмію лічити до десяти. Ось послухайте: один – це я, два – це Теля, три – це Корова. Один, два, три!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – заревло Теля.

Коли Корова це зрозуміла, вона дуже розсердилася.

– Я тобі покажу, як знущатися з мого Телятка та з мене! Ану, Телятку, даймо йому духу!

І Корова з Телям кинулися до Козеняти. Козеня перелякалось, підскочило, як ужалене, і подалось геть по моріжку. А Корова й Теля за ним.

Недалеко на пасовиську стояв Бичок. Він колупав рогами землю и підкидав угору кущики трави. Теля й Корова протупотіли повз нього.

– Чого ви женетеся за цим малесеньким Козеням? – спитав Бичок.

– Бо воно нас полічило!

– Але ми його спіймаемо! – сказала Корова.

– Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок. Один, два, три, чотири! – сказало Козеня.

– Ой, воно вже й тебе полічило! – захлипало Теля.

– Ну, це йому так не минеться! – заревів Бичок і разом з усіма кинувся доганяти Козеня.

Обабіч дороги походжав Кінь і скуб травичку. Побачивши тварин, які мчали як очманілі, він закричав:

– Куди це ви біжите?

– Женемося за Козеням, – відповіла Корова.

– Воно нас полічило, – запхикало Теля.

– А йому ніхто не дав такого права! – проревів Бичок.

– А як же воно це робить? – спитав Кінь.

– Дуже просто, – сказало Козеня.– Ось як! Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, а п’ять – це Кінь. Один, два, три, чотири, п’ять!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – сказало Теля.

– Ах ти ж, козино отака! Ну, постривай же! – заіржав Кінь і собі кинувся слідом за Козеням.

У загороді спокійно спала велика Свиня. Від тупоту вона підхопилася.

– Куди це вас усіх несе? – спитала Свиня.

– Ми женемося за Козеням, – відповіла Корова.

– Воно нас полічило, – жалібно заревло Теля.

– А йому ніхто не давав такого права, – проревів Бичок.

– Але ми йому покажемо! – заіржав Кінь.

– А як же це воно полічило? – спитала Свиня.

– Дуже просто! – вигукнуло Козеня. – Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, п’ять – це Кінь, шість – це Свиня. Один, два, три, чотири, п’ять, шість!

– Ой, воно вже й тебе полічило! – схлипнуло Теля.

– Ну, нехай начуваеться! – сказала Свиня. Вона підрила писком загороду й подалася слідом за всіма.

Вони мчали прожогом навмання і добігли до річки.

А біля причалу стояв невеликий вітрильник. На борту вітрильника вони побачили Кота, Пса, Вівцю і Півня. Кіт був кок на вітрильнику, Вівця – юнга, Півень – капітан, а Пес – лоцман.

– Стійте! – закричав Півень, побачивши тварин, які мчали наосліп.

Але вже було пізно. Козеня відштовхнулось копитами від причалу і… скочило на борт вітрильника. А за ним – і всі тварини. Вітрильник гойданувся, ковзнув по воді, і його понесло на найглибше місце.

Тоді Півень перелякався.

– Рятуйте! – закричав він. – Вітрильник тоне! Усі затремтіли від страху. А Півень знов закричав:

– Хто з вас уміе лічити?

– Я вмію! – сказало Козеня.

– Ану полічи усіх нас швидше! Вітрильник може витримати тільки десятьох пасажирів.

– Швидше лічи, швидше! – загукали всі тварини.

І Козеня почало лічити:

– Один – це я, два – це Теля, три – це Корова, чотири – це Бичок, п’ять – це Кінь, шість – це Свиня, сім – це Кіт, вісім – це Пес, дев’ять – це Вівця і десять – це Півень. Один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять, десять!

– Ура Козеняті, ура! – закричали всі.

Вони перепливли річку і вийшли на берег.

А Козеня відтоді так і лишилося на вітрильнику. Воно тепер працюе контролером. І щоразу, коли Півень перевозить тварин на той берег, Козеня стоїть на причалі і лічить пасажирів.

Питання за змістом:

– яких тварин лічило козеня?

– хто був першим? Другим?

– скільки всього було тварин?

– хто був за Свинею, перед Биком, між Собакою і Півнем?

– позначте кожну тварину відповідною цифрою

– хто залишився?

– за допомогою яких знаків можна записати число 10?

Продемонструємо поєднання двох цифр і утворення числа 10 – 1 і 0

Порахуємо від 1 до 10 та від 10 до 1. (пряма та зворотня лічба)

Дидактична гра «Склад числа» ( назвати всі варіанти утворення числа 10)

Робота з лічильними паличками

– відлічіть десять паличок і скріпіть їх резинкою

– скільки паличок у пучку?

-таку кількість можна назвати «десяток»

-зробіть ще один десяток

– скільки у вас десятків?

– як назвемо число із трьох десятків?

Порівняємо записи чисел 10,20,30, чим вони схожі?

Заняття №2. Конструювання з паперу.
Тема: Веселий осменіг.

04.07.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Підготовка до навчання грамоти

Тема:” Країна Мрій”

Мета: у цікавій ігрові формі узагальнити знання дитини з грамоти отримані на протязі року. Закріплювати вміння дитини робити звуковий аналіз слів.Удосконалити знання про особливості приголосних звуків (тверді, м’які). Закріпити поняття дітей про речення, слово, склад. Формувати вміння визначати послідовність звуків у словах на слух. Перевірити вміння дитини придумувати слова на заданий звук. Закріпити знання про букви. Удосконалювати вміння читати слова та цілі речення. Закріпити вміння писати знайомі букви друкованими літерами. Закріпити значення наголоса у словах. Розвивати мовлення. Виховувати самостійність.

Хід заняття

– Подивись до тебе прилетіла чарівна гостя, це добра Фея з Країни мрій. Феї говорять дуже тихо, тому щоб тобі було чути батьки допомагають їй вимовляти слова голосніше.

– Добрий день, я прилетіла до тебе з країни мрій, в нас біда, наша Фея Неумійко розсердила Фею Знань, тому що не хотіла нічому вчитись. Фея Знань полетіла з нашої країни ображена. Тепер всі тут сумують, все переплуталось, багато хто щось забув, і не справляться без твоєї допомоги. Я чула що ти навчаєшся з задоволенням.

– Ну що допоможеш мешканцям країни мрій?

– (Фея) Але щоб потрапити в цю країну потрібно змахнути ось такою чарівною пелюсткою з квітки семи квітки, але спочатку написати на ній своє ім’я, і не тільки написати, а й зробити звуковий аналіз, адже квітка не вміє читати, зате гарно вміє слухати.

1 Вправа напиши ім’я, зроби звуковий аналіз.

Фея полетіла, тепер ми можемо відправлятись в її Країну Мрій, але там нас ждуть цікаві випробування, ти готовий їх вирішувати.

Прочитай це речення.

– «Щоб далі в країну вирушати, потрібно про речення розказати»

– Що таке речення?

«Речення це граматично поєднані слова, за змістом, воно має початок і кінець та закінчену думку. »

– А з якої букви починають писати речення, що ставиться в кінці.

Вправа 2.Склади речення.

– Я Фея Грамоти, ти справився з завданням тому будь ласка заходь в нашу країну, але там тебе чекають, ще інші перешкоди.

Вправа 3. «Прочитай слова.» – ЛІС, ВЕСНА, КАЗКА, КВІТИ, МЕТЕЛИКИ

Завдання 2.
Ознайомлення з природним довкіллям + малювання.
Слухання вірша про літо.
У відчинене віконце
Зазирнуло зранку сонце
І лоскоче ніжно носик
І маленькі ніжки босі.
Сяйвом сонця все залито,
В нас гостює справжнє літо,
Кольорове та яскраве,
Запашне, смішне, цікаве!
Мама літечку радіє,
Літо всіх маляток гріє,
Щоб росли вони здорові,
Наші «сонечка» чудові!
Олег Роговенко

-Назвіть ознаки літа.

Завдання 3.
Намалюйте малюнок “Барви літа”.

01.07.2022 П’ятниця

Вихователь: Наталія РУДЕНКО

Заняття № 1 Мовленнєвий розвиток

Тема:Наші друзі – вітаміни»

Мета:: розкрити дітям значення вітамінів; поглиблювати знання дітей про їх корисні властивості для здоров’я людини; формувати пізнавальний інтерес до «природної аптеки»; уточнювати і розширювати знання дітей про овочі й фрукти, удосконалювати уміння знаходити їх на дотик, розрізняти на смак і запах; виховувати естетичний смак, дбайливе ставлення до природи, бажання й уміння піклуватися про своє здоров’я.
Хід заняття
Діти, ви так гарно привіталися, побажали одне одному здоров’я. Вас почуло літо і завітало до нас.
ЛІТО:
Сонце, море і пісок –

Все для ігор, для діток.

Зайчик сонячний стрибає,

Він з малятами пограє:

Можна в жмурки в доганялки.

Раді Саші і Наталки

А Сергій в пісочку грав,

Він фортецю збудував.

На мурашник схожа дуже.

Влітку весело нам, друже!

Море хвилями хлюпоче,

Дітлахів воно лоскоче..

Всі стрибають і радіють,

Про веселе літо мріють.

Літо. Діти, я відвідала країну вітамінів. Я впевнена, що й ви багато знаєте про них. Скажіть, будь ласка, малята, які рослини ростуть на городі? (Городні рослини.) Назвіть їх. (Відповіді дітей.) А що це ви назвали? (Овочі.)


— Я бачу, що ви любите і поважаєте городні рослини, але я гадаю, що і про рослини в саду ви теж багато знаєте. Що росте в саду? (Фрукти.) Назвіть їх. (Відповіді дітей.)


Ну що ж, дуже приємно, що ви знаєте про рослини, які ростуть на городі і в саду. Вони дуже смачні і корисні.
Давайте розповімо літу, чим же корисні городні і садові рослини. (Вітамінами.)
— Вітаміни — це корисні речовини, необхідні нашому організмові. Коли людина їх не одержує в необхідній кількості, вона може захворіти. Вітаміни нам потрібні кожен день.
А якою стає людина, яка завжди вживає овочі та фрукти? (Здоровою, веселою; у неї завжди будуть міцні зубки, рум’яні щічки і гарний настрій.) А який у вас зараз настрій? Чому?
Гра «Квітка настрою»
Дитина бере пелюстку з «квітки настрою» і відповідно до її кольору мімікою передає настрій.
Синій — образа;зелений — спокій;червоний — радість;жовтий — щастя;жовтогарячий — здивування;сірий — сум.

Заняття № 2Ознайомлення з соціумом + Малювання

Тема:  «Де живе добро?»
Мета: вчити цінувати добрі вчинки людей;  розвивати здатність дітей помічати емоційний стан оточуючих людей; виховувати бачити хороші та погані вчинки у діях інших людей або персонажів у художній діяльності.

Хід заняття:

Читання вірша « Саме так!»
Якщо хтось невтішно плаче,
Якщо очі повні сліз,
Неуважний, хто не бачить
Сум в очах, вологий ніс…
Тут не можна зволікати,
А спокійно підійти
І тихенько запитати:
«Чим тобі допомогти?»
Саме так зробити треба ­–
Не ховатись від біди.
У підтримці є потреба.
Хто ж то плаче?
Підійди!

–  Про що вірш?
–  Що таке доброта?
–  Ви можете назвати себе добрими людьми?
–  Як ми можемо зрозуміти, що хтось потребує нашої допомоги?
–  Хіба завжди так?

  Розповідь вихователя
Доброта – це привітне, дружнє ставлення до всіх оточуючих, це посмішка, яку ви даруєте іншим, це добрі слова та гарні вчинки. Добра людина завжди помітна всім, вона випромінює світло душі прямо як сонечко, зігріває нас своїми промінчиками.
–Діти, чи знаєте ви, як розпізнати хорошу справу і  як погану? Давайте ми це перевіримо.
 Гра « Розпізнай де добре, де погано»
Мета: вчити дітей аналізувати вчинки людей; висловлювати свою думку.
Хід гри: якщо гарний вчинок, діти плещуть в долоньки, якщо поганий, тупотять ногами.
– Допомогають бабусі накрити на стіл
– Руйнують мурашник
– Поливають квіти
– Сміються над дівчинкою, яка потрапила до калюжі
– Діляться з хлопчиком своїми іграшками
– Тягають дівчинку за косички
– Будують шпаківню
– Викидають обгортку від цукерки на тротуар
– Годують білочок горішками

Розгляд ілюстрацій “Добрі та погані звички”

 Вправа « Пригадай свої справи »
Діти, пригадайте свої добрі справи та розкажіть про них. Що ви відчуваєте, коли робите добрі справи?

Малювання « Квітка – добра»

31.05.22 ВІВТОРОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня: “Рухливі ігри, які ми любимо.”

Цілі і завдання:закріплювати вміння дітей проектувати гру, обговорювати зміст та її подальший розвиток. Вправляти в організацію самостійної ігрової діяльності. Збагачувати ігровий досвід дітей.
Наші улюблені ігри.
1. Бесіда. Що потрібно для того, щоб вийшла гра? Складіть разом з дитиною перелік умов та пригадайте з дитиною, що кожна гра має правила. Запропонуйте дитині обрати одну гру і розказати, що потрібно для того, щоб ця гра вийшла. Як підказку можна використати наступний алгоритм: для гри потрібно ….
– Під час гри не можна …
– Під час гри можна …

2. Ознайомте дитину з текстом вірша А. Костецького «Найкраща іграшка»

НАЙКРАЩА ІГРАШКА

— Не вгадать тобі нізащо,
котра з іграшок найкраща!
— Знаю! Трактор заводний!
— Зовсім ні.
— Електрична залізниця!
— Помилився.
— Ну, тоді це — пароплав!
— Не вгадав.
— Зрозуміло: це — літак!
— Знов не так.
— Добре, відповідь я дам: та, яку зробив ти САМ!
Анатолій Костецький

Бесіда за змістом вірша:
– Якими іграшками подобається гратися, чому саме?
– Запропонуйте дитині поміркувати, чому іграшка, зроблена власними руками, цікавіша ніж інші. З яких матеріалів можна виготовити іграшки власноруч, яких правил треба дотримуватись під час виготовлення іграшок. Запропонуйте дитині зробити іграшку за власним задумом із модульного конструктора або пластиліну та розказати про неї, як з нею можна гратися.

3. Запропонуйте дитині переглянути відео про космос.

4. Запросіть до виконання композиції «Космос» у альбомі художньо-творчої діяльності в якій поєднується кілька художніх технік малювання і аплікації.
5. Фізкульхвилинка.
6. Запропонуйте виконати дитині завдання №15 у книзі дошкільника.

В допомогу майбутньому першокласнику.

30.05.22 ПОНЕДІЛОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня: “Як ми говоримо?”
Цілі і завдання:
Вправляти дітей у розмірковуванні, аргументованому доведенні своєї думки у спільній розмові. Допомогти дітям усвідомити роль рухів, органів артикуляції під час мовлення, розвивати мовленнєву творчість на основі літературних текстів. Вправляти дітей у мовленнєвій взаємодії в різних видах активності.
Я говорю ми говоримо.
1. Гра «Я знаю 5 назв».
2. Запропонуйте дітям промовити скоромовки
«Черепаха чаплю ввечері пригощала чаєм з печивом»
«Великі мурахи грали у шахи, а маленькі мурашки – у шашки.»
3. Запросіть дітей до розмови:
– Де в людині народжується мовлення?
– Що допомагає їй говорити, ми говоримо коли видихаємо чи вдихаємо повітря? Давайте перевіремо.
– Які рухи органів мовлення ви відчуваєте?
– Чи, на вашу думку, вуха важливі для мовлення? Вони допомагають важливі для мовлення? Вони допомагають говорити? Спробуймо говорити в навушниках коли не чуємо своє мовлення.
– Чи достатньо для мовлення лише говоріння, тобто рухів губ, язика, щелеп? Людина має усвідомлювати, що говорить. Допоможіть дітям зробити узагальнення, як саме відбувається процес говоріння.
4. Гра «Впізнай і назви» дитині картку з буквою і запропонуйте її назвати. Приверніть увагу на рухи, положення губ під час вимовляння звуків.
5. Фізкультхвилинка.

6. Запросіть дітей прочитати верлібри В. Голобородька.

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів, Хлопчик малює літо, читати та завантажити

 Василь Голобородько

ХЛОПЧИК, ЯКИЙ СТОЇТЬ СЕРЕД ЛІТА

Хлопчик стоїть,
зупинений на бігу через літо.
Летить повз нього бджола,
хлопчик принюхається-принюхається й знає:
ця бджола полетіла із медом,
що пахне липовим цвітом —
набрала у квітці липи;

ця бджола полетіла із медом,
що пахне гречаним цвітом —
набрала у квітці гречки;
ця бджола полетіла із медом,
що пахне деревієвим цвітом —
набрала у квітці деревію.

Хлопчик придивиться-придивиться й знає:
ця бджола полетіла із синім медом
від синьої квітки цикорію;
ця бджола полетіла із червоним медом
від червоної квітки маку;
ця бджола полетіла із зеленим медом
від зеленої квітки м’яти.

Хлопчик прислухається-прислухається й знає:
ця бджола полетіла із голосом му-у,
що зав’яз коровою у меду;
ця бджола полетіла із голосом ку-ку,
що зав’яз зозулею у меду;
ця бджола полетіла із голосом ь-ь-ь,
що зав’яз метеликом у меду.

 

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

 

ІМЕНА ДІВЧАТОК І ХЛОПЧИКІВ

У дівчаток імена квітів,
що їх вони саджають навесні
і поливають криничною водою.
—    Хто воду несе?
—    Та, у кого воронець під вікном росте.
—    А як звуть оту співучу дівчинку?
—    Та, у кого у городчику цвітуть чорнобривці.
—    А оту сміховиту?
—    Та, у кого ружі аж під стріху.
У хлопчиків імена птахів,
що їм вони шпаківні та дуплянки цілу зиму майструють
та у годівничках крихтами підгодовують.
—    Хто то їсти татові у поле поніс?
—    Той, хто знає, де живе нічний соловейко.
—    А як звуть того, хто далі всіх стрибає?
—    Той, хто ластів’ятко у гніздо поклав.
—    А того, хто катає меншого братика на велосипеді?
—    Той, хто лікує поранене крило журавлеві.

 

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

 

ДОЩ

Цибатий дощ
місить по калюжах грязь
на гнізда ластівкам.
До річки бігає —
одна нога тут, друга там,—
по воду, щоб поливати копицю сіна,
аби мак, бува, не запалив її.
І, стомлений, лягає у траву
коло самих корінців.
Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити
З ДИТИНСТВА: ДОЩ

Я уплетений весь до нитки у зелене волосся дощу,
уплетена дорога, що веде до батьківської хати,
уплетена хата, що видніється на горі, як зелений птах,
уплетене дерево, що, притихле, стоїть над дорогою,
уплетена річка, наче блакитна стрічка в дівочу косу,
уплетена череда корів, що спочивають на тирлі.

А хмара плете і плете
зелене волосся дощу,
холодне волосся дощу.

Але усім тепло,
усі знають: дощ перестане,
і хто напасеться,
хто набігається,
хто нахитається,
хто насидиться на горі,
хто належиться,
а хто прийде додому
в хату, наповнену теплом, як гніздо.

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

ХЛОПЧИК МАЛЮЄ ЛІТО

Кавуни зелені
котять півні
по жовтій нитці,
простягненій під вишнею,
на якій самотній птах гойдається на вершечку.

Краплі вишень
забризкали стіну хати.

Туди-сюди
самотній птах гойдається,
мече кругле око на землю,
де кавуни зелені
котять півні.

 

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

ГРУШКА

Вечір упав кавуном смугастим,
і мати винесли під хату столика,
поставили вечерю на нього,
і ми із сестричкою сіли вечеряти.

(Я пах червоною польовою квіткою,
а сестричка — золотою квіткою току.)

Ми їли густий мед, намазаний на окраєць,
і запивали вечірнім молоком.
На призьбі сиділи мати
і дивилися, як ми їмо із сестричкою…
А потім ми запросили вечеряти білу грушку,
яка стояла під хатою.
Мати принесли їй ослінчика, налили молока,
намазали окраєць медом — і грушка сіла.

«Їж, грушко, мед, а нам дай груш!»
«Пий, грушко, молоко, а нам дай груш!»
«Їж, грушко, хліб, а нам дай груш!»
Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

ДВІ ЯБЛУНЬКИ

Любо яблуньці жити у нашій хаті,
тільки з того боку вікна:
я дивлюсь на її рожеві щічки у вікно,
і яблунька дивиться на мої рожеві щічки у вікно.

Мати наша нас не розрізняють,
мені кажуть: «Ганнусю, ти аж цвітеш»,
ніби я яблунька,
а яблуньці вдягають білі панчішки,
ніби яблунька — то я.

 

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

ПІЧ

Сестричка обляпала клена
рудою глиною —
недавно примазували хати до свята,—
і клен обкидає листям новим
піч на подвір’ї
з голови до ніг,
з голови до ніг.

А на печі намисто із перцю.
Стоїть у фартушку лебединім, як молодиця,
і коси з цибулі у вінок склала на голові,
а голова висока,
а голова аж у небі.

Сестричко Ганнусю, то ти так причепурила піч?
Ні — то осінь,
то — осінь.

Осінь із сестриччиними очима
випускає із рук журавлів,
укладає дівчаткам із зеленими обличчями
у шкільні торбинки
підручники, зошити і олівці.
А піч котить дівчаткам услід
по листі новому на стежці
зелений бублик сонця:
ідіть, дівчатка,
ідіть до школи.

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

 

ЗУСТРІЧ У ЛІСІ

Той, хто живе у корчі,
хату не топить,
а лежить увесь вік на печі:
з піччю спиною зрісся,
від вух до п’ят у волосся зелене заріс —
лічить дерева,
а їх стільки, як у нього пальців.

Коли минаєш його ліворуч —
з його рота вилітає вивільга,
а коли праворуч —
помахом пальця витворює на гілці гніздо.

Нагинав тонку ліщину:
«Ти по вудлище гінке прийшов?» — питав.

Виходив на галявину:
«Ти шукаєш ягня, що відбилося від отари?» — питав.

Ставав на стежку, що веде у квітку:
«Показати тобі печеру папороті?» — питав.

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

 

ЛИС

Жив один лис, який умів писати,
і він писав у шкільному зошиті про осінь:
носив під пахвою зошит
і олівець за вухом
і сідав на пні,
коли бачив, що ще один листок упав,
коли бачив гніздо без птахів.
Коли мерзли пальці і груди,
грівся над багаттями глиняних круч.
Коли лягав спати, зошит клав під голову
і згадував, що він побачив за увесь день.
А того ранку прокинувся і побачив сніг,
і заховав він зошит до наступної осені.

Василь Голобородько, дитячі віршики-верлібри, ілюстрована збірка віршів Хлопчик малює літо, читати та завантажити

7. Запропонуйте дитині виконати завдання №13, №14 у книзі дошкільника.
8. Запропонуйте дитині намалювати ілюстрацію до того верлібру, який її більше вразив.

 

27.05.22 П’ЯТНИЦЯ

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня: “Рухи, яких не видно: дивовижні можливості нашого організму”
Цілі і завдання:
розвивати пізнавальний інтерес до фізичних можливостей людини. Розширювати словниковий запас дітей. Розвивати дослідницьку зацікавленість. Формувати бережне ставлення до свого тіла та життя. Плекати думку про найвищу цінність – життя людини. Допомогти дітям зрозуміти усвідомлювати рухи, яких не видно (дихання, рух крові, рух думок тощо). Виховувати вміння прогнозувати шкідливий вплив на організм різних шкідливих чинників.
“Приховані рухи мого організму”
1. Гра “Впізнай звук” (за спеціальною ширмою створюйте різні звуки, а дитина має відгадати що звучить. Підсумуйте, що відгадати звуки вдалось завдяки слуху)

2. Чому люди та діти іноді не чують що їм кажуть? Чи завжди це пов’язано із тим, що вони погано чують? Поясніть, чому важливо чути одне одного?
3. Проведіть дослід, який демонструє рух дихання (дихальні вправи з пір’їнками, паперовими вітрячками, повітряними кульками)
4. Гра “Чого не стало”
5. Руханка

6. Перегляд відео “Як почути своє тіло”

7. Запропонуйте дитині виконати завдання 11, 12 ст.83-84 у Книзі дошкільника.
8. В допомогу першокласнику

26.05.22 ЧЕТВЕР

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня: “Краса спортивних та танцювальних рухів”
Цілі і завдання: збагатити уявлення дітей про красу рухів і танців й гімнастиці, як результат гармонійного поєднання пластики, точності, сили. Уточнити знання про жанри творів мистецтва, що передають красу рухів. Збагачувати активний словник дітей дієсловами, що визначають красу рухів.

“Краса рухів у танці і спорті”
1. Вступна бесіда. Розпитайте дітей, чи люблять вони танцювати, під яку музику.
2. Перегляньте відеоролик української спортсменки з художньої гімнастики Анни Різатдінової.

Акцентуйте увагу дитини на тому, що у спорті окрім витримки, сили і фізичної підготовки, треба демонструвати ще і красиві рухи. Особливо це важно для окремих видів спорту. Пригадайте з дитиною які ці види спорту.
3. Перегляньте разом з дитиною світлини відомих українських гімнасток.


4. Фізкультхвилинка

5. Запропонуйте виконати завдання 9, 10 ст.82-83 у Книзі дошкільника.
6. Перегляньте з дітьми картину Е.Дега “Відпочиваючі танцівниці”.

Питання для обговорення:

Хто зображений на картині!

Який вид сценічного мистецтва представляють ці дівчата?

Що ти бачиш такого, що дозволяє тобі так думати?

Чому художник відобразив дітей у таких позах?

Що він хотів нам розказати?

7. Запропонуйте дитині намалювати пару взуття: пуанти, танцювальні чобітки для українського таночку тощо.
8. В допомогу майбутньому першокласнику.

25.05.2022 СЕРЕДА

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня:Спосіб бути здоровим.

Цілі та завдання: Сприяти формуванню позитивного ставлення до здорового способу життя, збагачувати уявлення про загальних правил сбереження здоров’я і попередження хвороб. Вдосконалювати вміння дітей виконувати профілактичні вправи, формувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я.
“Як стати здоровим.”
1. Гра на увагу “Я бачу…” запропонуйие дитині розглянути картину оберіть на картині предмет певного кольору, але не говоріть який саме. Дитина має вгадати, про що йдеться.


2. Дидактична гра “Органи чуття”.


3. Відео “Корисні звички”

4. Поміркуй над висловом: “Тренування запорука здоров’я”
-Чому так кажуть?
Перегляньте відео “Тренування спортсменів”. Після перегляду запитайте у дитини:

– Як потрібно тренуватися?
– Які існують правила тренування?
– Які тренування можно здійснювати у дитячому садку та вдома?
6. Розгляньте картину Т. Чеброва “Видіння у сні”.
Запропонуйте намалювати метелика в повітрі, а потім – створити метелика у альбомі художньо-творчої діяльності у техніці аплікації (із зерен, маку і круп).
7. Гімнастика для очей.

8. Запропонуйте дитині виконати завдання №5, №6 у книзі дошкільника.

В допомогу майбутньому першокласнику.

24.05.2022 ВІВТОРОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня: Швидко – повільно, глибоко – мілко, широко – вузько.

Цілі і завдання:Розширити уявлення дітей про різноманітність рухів рук, ніг, функціональні можливості. Навчити правильно визначати та називати виконувані дії залежно від виду діяльності: бігти, стрибати, малювати, вирізувати, махати. Вправляти дітей у вимірюванні різних відстаней кроками у прямому та зворотному порядку. Розвивати творчість фантазію. Виховувати волю до перемоги, злагодженість.
Математика для рук і ніг.
1. Запропонуйте пограти дитині у гру «Голова руки, коліна, пальці»: ведучий називає одне, а показує інше.
2. Гра «Я вмію сам(-а)» для цього роздайте силуети долоньок різного кольору. Беручи долоньку дитина починає розповідь словами: «Цією долонькою я вмію сам(-а) …». Запитайте, що людина може зробити руками, а кіт лапами ні?
3. Запропонуйте дитині кроками виміряти відстань від дверей до вікна кількість кроків запишіть.
4. Фізкультхвилинка.

5. Назви сусідів.

6. Логіко – математична гра «Чого не стало?»

7. Запропонуйте виконати дитині завдання №3 та №4 у книзі дошкільника.
8. Запропонуйте дитині виготовити із силуетів долоньок метеликів, птахів, квітів, дерев. Визначити рухи рук (обведення по контуру, вирізування, складання композиції, домальовування частин.)

В допомогу майбутньому першокласнику.

23.05.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО

Тема дня: Рух – ознака всього живого.

Цілі і завдання:Привернути увагу дітей до різних видів руху, допомогти дітям усвідомити, що здатність рухатись – це ознака всього живого. Систематизувати знання про характер людей та інших істот. Навчати дітей відображати засобами художньо-естетичної діяльності різні види рухів.
“Все живе рухається”

1. Бесіда “Живе неживе”
-Чим відрізняється живе від неживого?
– Що вас оточює живе?
– Що оточює неживе?
Головна ознака живого – рух.
2. Попросіть дітей виконати рухи руками, ногами, головою; зупинитися і завмерти. Розпитайте, які органи справді перебувають у спокої, а які рухаються, нехай і непомітно. Зауважте, що є рухи, які дуже складно замітити, адже ми помічаємо щось, що змінюється, але ці рухи все одно відбуваються.
3. Покажіть дітям картину Є. Ґапчинської “Моя улюблена шоколадка” (стр. 76 Книга дошкільника) і обговоріть, що на ній відбувається. Підсумуйте, що зміни у організмі людини теж позначають рух і це добре видно на прикладі зображених дівчаток на картині.
Запитайте дитину за якими ознаками вона відрізняє на картині меншу і старшу дитину?(зріст, велечина частин тіла, довжина волосся, розмір одягу) Попросіть дитину підібрати відповідні іграшки для дітей різного віку і намалювати їх у завданні №1 книгі дошкільника.
4. Дидактична гра “Пори року”, “Частини доби”.
Пригадайте, які рухи, як зміни відбуваються в продовж року?


Запропонуйте дитині придумати позначення для кожної зміни сезону, часу доби.

5. Руханка.

6. Читання вірша О. Кротюк “Як то добре в світі жити”.
Після читання запитайте:
– Які дії виконували персонажі вірша. Рух і дія – одне і те саме?
– Які рухи потрібні, щоб дитині погуляти з собакою: що мають робити її ноги, руки, голова, пальці?
Створіть гарний настрій. Запропонуйте дітям погратися з сильними бульбашками. Нехай дитина поспостерігає за рухами бульбашок.
Запитайте: бульбашки рухаються, то чи можна вважати їх живими? Поясніть, що бульбашки рухаються тільки завдяки людині, яка їх надуває.

7. Виконайте творче завдання “Плями”. Запропонуйте дитині встряхнути на папір фарби, щоб утворились плями, а потім використовуючи трубочку для коктейлю, дмухати на пляму рухаючи фарбу.

В допомогу майбутньому першокласнику.

20.05.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Джунглі кличуть

Цілі і завдання: уточнити уявлення дітей про джунглі, як особливий вид південного лісу та його мешканців. Спонукати пізнавальний інтерес та активність, бажання брати участь у пошуковій діяльності.
Джунглі
1. Веселий лабіринт

2. Д.г Ми в джунглях

3. Д.г Знайди і назви


4. Математичні пазли


5. Рухаємося разом

6. Намалюйте ланцюжок живлення

7. Загадки


8. Знайди по сліду

В допомогу майбутньому першокласнику

19.05.2022 ЧЕТВЕР

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Джунглі кличуть

Цілі і завдання: уточнити уявлення дітей про джунглі, як особливий вид південного лісу та його мешканців. Спонукати пізнавальний інтерес та активність, бажання брати участь у пошуковій діяльності.

1. Переглянути презентацію про джунглі

2. Д.г мешканці джунглів

 

3.Весела руханка

 

4.Мовлення гра ” Назви перший звук”

 

5.Гра “Скажи навпаки”

 

6.Запропонуйте дитині виготовити маску мешканця джунглів, який сподобався найбільше

 

В допомогу майбутньому першокласнику

 

18.05.2022 СЕРЕДА

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Ігри птахів
Цілі та завдання: розширювати знання дітей про навколишній світ, зокрема про птахів та особливості їх життя. Вчити дітей поєднувати матеріали і техніки для втілення художнього задуму. Розвивати пізнавальний інтерес. Виховувати бережливе ставлення до птахів.
Веселі пташки
1. Гра: Я знаю 5 назв
Запропонуйте дітям пригадати назви осілих та перелітніх птахів та відгадайте загадки


2. Прочитайте дітям оповідання В. Сухомлинського ” Шпак прилетів”


Обговорення:
Про яку пору року йдеться в оповіданні?
Про який час доби йдеться в оповіданні?
Звідки прилетів шпак?
Про що він всіх сповістив?
Чому стурбувався горобець?
Ми можемо назвати шпака трудівником?

3. Розгляд ілюстрацій птахів

4. Весела руханка

6. Виготовлення птахів у техніці оригамі

https://youtu.be/pEXUH2ZJhpQ
7. Гра відгадай пташку за їх співом

В допомогу майбутньому першокласнику

17.05.2022 ВІВТОРОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

“Корисний раціон”
Цілі та завдання
Вправляти дітей у розмірковуванні,аргументованому доведенні своєї думки щодо здорового харчування.Закріпити,чому овочі,фрукти,напої з них і трав’яні чаї є корисною для здоров’я їжею, значення поняття “внутрішня краса”,”зовнішня краса”.  Вправляти дітей в умінні переконувати інших, свідомо обирати серед продуктів фрукти та овочі, а серед напоїв соки та трав’яні чаї.
Корисна їжа
1. Гра ” Люблю, не люблю”

2. Бесіда.


Які напої є популярними в ваших родинах?
Які напої допомагають зберігати здоров’я?
Які напої допомагають боротися з простудою?
3. Рухлива гра ” Корисна – шкідлива їжа”

 

4. Розгляньте картину К. Дудник ” Букет маків”.


Попросіть дітей придумати, історії за змістом картини.

5. Намалюйте в альбомі з художньої діяльності багато маків.

6. Фізкультхвилинка ” Вітамінка”

7. Запропонуйте дітям виконати завдання 14 в Книзі дошкільника

В допомогу майбутньому першокласнику

16.05.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Спробуй повторити
Цілі і завдання: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес до світу тварин, особливостей життя. Формувати вміння розрізняти та узагальнювати інформацію про різновиди пересування тварин. Спонукати дітей до досліджень власних рухових вмінь. Розрізняти особливості різних тварин, спосіб життя, відмінності, розуміти важливість піклування та допомоги живим істотам. Виховувати любов та бережливе ставлення до тварин.
1. Прослухайте композицію Жайворонок у виконанні оркестру П. Морів (саунд – трек телепередачі ” У світі тварин”)

2. Читання оповідання В. Біанкі ” Купання ведмежат”

Наш знайомий мисливець йшов берегом лісової річки і раптом почув гучний тріск гілок. Він злякався і заліз на дерево.

З гущавини вийшли на берег велика бура ведмедиця, з нею два веселих ведмедика і пестун – її однорічний син, ведмежа нянька.

Ведмедиця села. Пестун схопив одного ведмедика зубами за комір і давай занурювати його в річку.

Ведмежа верещав і борсався, але пестун не випускав його, поки добре не выполоскал у воді.

Інший ведмедик злякався холодної ванни і пустився тікати в ліс.

Пестун наздогнав його, надавав ляпанців, а потім – у воду, як першого.

Полоскав, полоскав його так ненароком і впустив у воду. Ведмежа як закричить! Тут в одну мить підскочила ведмедиця, витягла синочка на берег, а пестуну таких плюх надавала, що він, бідний, завив.

Опинившись знову на землі, обидва ведмедика залишилися дуже задоволені купанням: день був спекотний і їм було дуже жарко в густих, кошлатих шубках. Вода добре освіжила їх.

Після купання ведмеді знову зникли в лісі, а мисливець зліз з дерева і пішов додому.

 

3. Розгляд ілюстрації


4. Пальчикова гімнастика


5. Запитання. Д.г ” Знайди тінь”

В допомогу майбутньому першокласнику

 

13.05.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Краса рухів
Цілі та завдання: Формувати уявлення про красу рухів у тваринному і рослинному світі, які є граційними від природи. Вправляти дітей у вербалізації видів рухів та їх особливостей у різних тварин. Створювати умови для творчого самовираження різними засобами художньої – предметної діяльності для відображення краси рухів. Вправлєємо дітей у спостереженні за проростанням бобів.
Краса у природі: спостерігаємо, помічаємо ,радіємо”
1. Розгляньте картини із зображенням об’єктів природи, що знаходяться у русі. Обговоріть ці картини.

2. Прослухайте аудіозапис ” Звуки природи”

 

3. Д.г Небезпечні рослини

4. Розгляньте фото павуків


5. Намалюйте павучка


6. Виконайте завдання 9 у Книзі дошкільника ст. 68

7. Рухаємося разом

8. Виконайте завдання 10 у книзі дошкільника ст. 69
В допомогу майбутньому першокласнику

12.05.2022 ЧЕТВЕР

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Домашні рослини
Цілі та завдання: удосконалити навички елементарного догляду за рослинами різних видів. Допомогти дітям зрозуміти залежність спосіб догляду: різних видів рослин, передбачати взаємозалежність догляду за рослиною та її стану, помічати ознаки нездорової рослини та розуміти, що треба зробити, щоб її вилікувати. Вчити спостерігати за рухом рослин (ріст) на прикладах довготермінового досліду “від зернини до рослинки”. Формувати ціннісне ставлення до рослин, як невід’ємної частини живого світу планети. Розуміти, що квіти супроводжують і прикрашають життя людини, а догляд за ними надає задоволення.
Ми відповідальні за життя рослин
1. Бесіда з дітьми ” Моя улюблена квітка”

2. Д.г ” Назви квітку”

 

3. Розгляньте будову квітки


4. Перегляньте відео про догляд за квітами

 

5. Спостереження в природі “Як ростуть рослини”

6. Пальчикова гра квітка

7. Виконайте завдання 7,8 у Книзі дошкільника


В допомогу першокласнику

11.05.2022 СЕРЕДА

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

“Сонце, повітря,вода-наші найкращі друзі”

Цілі та завдання: Розширити уявлення дітей про природні чинники збереження здоров’я. Навчати дітей виконувати оздоровчі вправи для зміцнення здоров’я. Акцентувати увагу дітей на важливості збереження чистоти природи. Формувати звичку піклуватися про своє здоров’я через загартовування.

“”Добре,коли все в міру”

1.Обговоріть з дитиною:як треба зміцнювати своє здоров’я?Що означає загартовування? За допомогою чого можна загартовуватися? Мовленнєва гра “Користь і шкода”. Варіанти слів:зеленка,холод,сонце,сік,телевізор.Попросіть дітей зробити висновок про неоднозначність оцінок;по-друге,про важливість міри і поміркованості в будь-якій справі.

2.Запросіть дітей до бесіди Чи можуть сонце, повітря та вода бути шкідливими для здоров’я?Які правила загартування ви знаєте?

3Переглянте відео про користь води.

4.Запропонуйте дитині виконати завдання 5 ст.66 у Книзі дошкільника

5.Запросіть дитину розглянути картину Д.Міллера ” Підводний світ”

6. Обговорення картини

Що зображено на картині? Які кольори використав художник? Чи рухаються тварини? Чому ви так думаєте?

7. В альбомі з художньої діяльності створіть власний підводний світ ст.42 8.

Виконайте завдання 6 в книзі дошкільника ст. 67.

Запропонуйте дитині поділитися власними враженнями від діяльності

В допомогу майбутньому першокласнику

 

10.05.2022 ВІВТОРОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: На землі, над землею, під землею”
Цілі та завдання: порівнювати, знаходити спільне та відмінне у тварин за ознаками руху. Розрізняти поняття швидко, повільно, визначати і класифікувати тварин за цією ознакою. Розвивати вміння розмірковувати. Удосконалювати просторову орієнтацію, застосовувати прийменники над, під, на. Розширити знання дітей про тваринний світ.
1. Прослухати оповідання ” Заєць і черепаха”

 

Чому черепашка перегнала зайця? Як це в неї вийшло!
Чи можна так вчиняти?
Як ви думаєте це хитрощі чи жарт з боку черепахи?
Як треба було вчинити правильно?
2. Розгляньте фото тварин, які рухаються повільно

3. Попросіть дітей пригадати які тварини живуть під землею, на землі, а які можуть знаходитися в повітрі. Дозвольте дітям пофантазувати що було б якби люди мали б можливості ті, що і тварини, які вміють літати та жити під землею.


4. Рухаємося разом

 

5. Роль тварин у природі та житті людей.

6. Гра ” Швидкий – повільний”

7. Виконайте завдання 3,4 Книзі дошкільника ст.65,66


8. Д.г : “Чий хвостик”


В допомогу першокласнику

09.05.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК   

Тема дня: Рухи в природі.Вони і ми : світ людей і світ тварин

Цілі та завдання: допомогти дітям узагальнити їхні уявлення щодо спільного і відмінного у структурі у рухах людей і тварин. Збагатити знання дітей щодо залежності здібностей і можливостей від умов життя.
Вправляти дітей в уміннях відгадувати загадки, у створенні засобами художньої – естетичної діяльності образів тварин у русі.
1. Відгадайте загадки


2. Бесіда на тему: люди і тварини: ми і вони.
Запропонуйте назвати спільне ” ми, як і вони …” І відмінне ” ми – не вони, тому що”

3. Рухаємося під веселу музику

 

4. Прослухайте казку Г. Цифрова ” Про поросятко”


5. Запитання до казки
Чому маленьке порося ображали інші тварини?
Що придумало порося для своєї втіхи?
Чому в дорозі всі, хоч і насміхалися,проте підтримували порося?
Що нового про порося ви дізналися з казки?
6. Переглянути відеоролик казки ” Братик кролик і братик лис”

 

7. Д .г Порівняй порівняти рухи лиса і кролика

8. Завдання 1,2 у Книзі дошкільника ст.64,65

9. Виліпити з пластиліну свою улюблену тваринку


В допомогу першокласнику

06.05.2022 П’ЯТНИЦЯ

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК   

Тема дня: Природа наш друг. Оповідання В. Сухомлинського “Відломлена гілка”
Цілі та завдання: продовжити формувати у дітей поняття про природу, про необхідність її охороняти, закріпити правила повег у природі, розвивати логічне мислення, пвм’я; виховувати інтерес до природи; любов та бережливе ставлення до неї
1. До вашої уваги оповідання В. Сухомлинського ” Відломлена гілка”

Василь Сухомлинський

ВІДЛОМЛЕНА ГІЛКА

Уздовж алеї парку біг хлопчик. Був ясний весняний день, на деревах співали пташки, серед квітів літали барвисті метелики. Хлопчикові було весело. Він біг, розмахуючи руками.
Уздовж алеї росли маленькі липки, їх недавно посадили. На гілочках зеленіли ніжні пахучі листочки. Хлопчик зривав їх і кидав собі під ноги. Потішався. От зупинився біля однієї липи.
Та не листочок відірвав, а цілу гілочку відчахнув. Гілочка впала додолу. Хлопчик на хвильку зупинився, глянув на тремтячі листочки. Глянув і на липку. З північного боку зяяла ранка…
Хлопчикові стало жалко липки, та жалість у його серці жила недовго. Бо надворі був такий радісний сонячний день… Хлопчик переступив гілочку й побіг далі. Минуло багато-багато літ.
Хлопчик виріс, став дорослий. І діти його повиростали.
Ось теплого весняного дня приходить він до того парку, де бігав колись малим пустотливим хлоп’ям. Уздовж алеї росли високі стрункі липи. Одна тільки була мовби з північного боку поранена.
У неї ніби руки не було. Замість гілки — глибокий шрам.
Дідусь зупинився. Упізнав липу. Це він давно колись відчахнув її гілочку. І ось тепер на високому стрункому дереві не було великої гілки.
Менше листя зеленого, менше цвіту липового, менше співу бджолиного — бо він зламав гілочку. Менше й радості в світі.
Дідусь зітхнув. Він стояв на алеї, дивився на рівну доріжку, по якій біг маленький хлопчик.

2. Запитання до оповідання.
– Де гуляв хлопчик?
– Що хлопчик побачив в парку?
– Що він зробив з деревом?
– Чи усвідомив хлопчик свої помилки?
3. Рухлива гімнастика

4. Д.в Можна не можна. Як поводитися в природі

5. Логічні завдання “Житла тварин”


6. Прикрась деревце


7. Правила поведінки в природі


В допомогу майбутньому першокласнику

05.05.2022 ЧЕТВЕР

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК   

Тема дня: День здоров’я на природі
Цілі та завдання: закріпити знання про облаштування себе і своїх життєвих потреб. Вправляти у використанні раніше набутих знань і умінь. Закріпити правила поведінки в природі. Виховувати дбайливе ставлення до природи.
На природі
1. Д/гра “Назви рослину” (квітки, дерева, кущі)

2. Читання віршів Л. Повх ” У ботанічному саду”, ” Вдома”

 «У ботанічному саду» Л. Повх

Весна. Я з мамою іду

У ботанічний сад.

У ботанічному саду

Цвіте фіалок ряд.

Червоні, білі, голубі,

Рожеві, золоті…

А мама каже: «Як тобі

Двоколірні он ті?»

У них і сонечко, й блакить,

Мов прапор іздаля…»

Аж світиться і мерехтить

Живим вогнем земля!

«Вдома» Л. Повх

Коли пролягає дорога моя

За гори й ліси за рікою,

То місто махає мені звіддаля

Прощально сумною рукою.

Коли ж я вертаю з далеких країв

Долиною, зранку лункою,

То місто вітає мене з-за гаїв

Вогнів осяйною рукою….

І запах бузку, і рідний хтось у вікні,

І стіни у замку старому…

Тут сходинка кожна радіє мені,

тут липи шепочуть: «Ти вдома…»

І хто у цім місті, як я, виростав,

Той, певно, також добре знає:

Нехай десь на світі є славні міста

Та кращого міста немає!

 Запитання до дітей:
У вірші йдеться про прогулянку чи про мандри,подорож?
Як діти зрозуміли це, які рухи і дії передбачає подорож?
Які рухи та дії передбачає прогулянка?
3. Правила безпечного поводження в лісі, парку на воді.

 

4. Весела руханка

5. Складіть план схему умовної галявини для проведення Дня здоров’я.
Не забудьте позначить зони: гри, кухні, відпочинку, спостережень за природою, спортивних вправ і обов’язково місце для збирання сміття.
6. Гра сортуємо сміття.

7. Закріпити правила поведінки в природі.
8. Завдання на ст.62 в Книзі дошкільника
В допомогу майбутньому першокласнику

04.05.2022 СЕРЕДА

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК   

Тема дня: Збори на безлюдний острів
Цілі та завдання: вправляти дітей і умінні планувати свої дії. Розширювати знання дітей про навколишній світ. Сприяти розвитку логічного мислення та уяви дітей, розвитку навичок спілкування, вміння домовлятись .
Збори на безлюдний острів.
1. Гра ” Я знаю 5 назв” ( транспорт всі види, назви міст, країн)
2. Розгляд картини П. Мондріані Бродвей. Будні вугі. Ст.38 Альбом з художньо- творчої діяльності.
Що на ній відбуваються?
Що дозволяє тобі так думати?
3. Перегляньте відеоролик з мультиплікаційною інтерпретацією картин П. Мондріані

4. Давайте погружаємося
5. Проклади маршрут
6. Гімнастика для очей

 

7. Виконати завдання 14 в Книзі дошкільника ст.61
8. Д.г ” Збери валізу”

 

Що варто взяти в першу чергу?
Які предмети знадобляться?
Чи все що потрібно взяли?
Чи зможемо донести валізи,якщо все що обрали візьмемо?
9. Робота в альбомі з художньо-творчої діяльності ст.39
В допомогу першокласнику

03.05.2022 ВІВТОРОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК                                                                                        Тема дня: Клуб мандрівників
Цілі та завдання: вправляти дітей у розмірковуванні, аргументованому доведенні своєї думки, у спільній розмові. Збагачувати словниковий запас словами – характеристиками якостей. Вправляти дітей у мовленнєвій взаємодії з однолітками в різних видах активності.
Розповіді про мандри
1. Бесіда з дітьми.
Куди можна подорожувати?
Де можна прогулюватися?
На чому можна прогулюватися і подорожувати?
Як можна фіксувати враження від подорожей?
2. Загадки

3. Казка В. Гаршина Жабка – мандрівниця

Пригода жабки – це мандри, подорож чи прогулянка?
Що можна сказати про спосіб подорожування який обрала жабка?
Чи був він комфортним? Легким? Приємним?
Спробуйте від імені жабки та від імені птахів розповісти про свої враження.
4. Нагадуємо правила під час виконання завдань у зошиті


5. Завдання 13 в Книзі дошкільника ст.60
6. До вашої уваги відео про красу подорожей

Пам’ятайте правила безпечного подорожування


7. Рухаємося під музику

8. Пройдіть разом з мандрівником лабіринт


9. Художня діяльність.
Якби ви мандрували, то що взяли б в дорогу?
Намалюйте та підпишіть ці предмети.
В допомогу першокласнику

 

02.05.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня : Рух з комфортом
Цілі та завдання: спонукати дітей розширювати уявлення про поняття рух. Продовжувати формувати пізнавальний інтерес до процесу руху. Розвивати вміння описувати предмети пересування за такими параметрами: зовній вигляд, дизайнерське оформлення ( тюнінг), якості, догляд, місце збереження. Закріпити правила дорожнього руху, збагачувати уявлення про комфортний рух пішки.
Рух і комфорт
1. Гра прикрась слово. Підберіть до слова ” рух ” прикметники
2. Переглянути картинки з індивідуальними засобами пересування та обговорити можливості кожного з них


– Які засоби забезпечують комфортне пересування для пасажирів і водіїв?

3. Переглянути світлини із зображенням пам’ятника велосипеду у Грузії та Лондоні


4.Опиши улюблений засіб пересування :
Зовнішній вигляд,дизайнерське оформлення,якості,догляд,місце збереження.

29.04.2022 П’ЯТНИЦЯ 

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Краса мандрів і подорожей

Цілі та завдання: Збагатити уявлення дітей про джерела краси в природному та предметному довкіллі. Уточнити знання про особливості мандрування та подорожування різними видами транспорту. Допомогти дітям усвідомити відмінність у поняттях “дивитись” і “бачити”.

Краса мандрів і подорожей

  1. П′єса Ранок
  • Який настрій викликає ця п′єса?
  • 1.Вправа: Уважне око.

Підійдіть до вікна і попросіть дитину назвати якомога більше предметів, об′єктів які вона помітить та сказати у чому їх краса.

2.Розгляд картини О. Дарчук «На рибалці всією сім’єю»

  • Хто зображений на картині?
  • Що на твою думку бачить кожний із членів родини?

4.Руханка «Мандрую по Землі».

5.Перегляд відео.

6.Намалюйте малюнок де ви мрієте побувати.

7.Виконайте завдання №9 у Книзі дошкільника с. 56

 В допомогу майбутньому першокласнику.

28.04.2022 ЧЕТВЕР

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Машини які допомагають.

Цілі та завдання: Вчити дітей визначати та розрізняти призначення машин, які допомагають. Допомогти усвідомити, що різниця між машинами полягає у призначенні та відповідному механізмі ( у екскаватора – ківш, у монтажної машини – люлька та підйомний механізм…) вчити дітей розуміти передбачений результат дій з побутовими пристроями. Ознайомити та продемонструвати техніку безпеки під час користування побутовими машинами – помічниками. Стимулювати дітей до уявного створення нових машин помічників.

Машини помічники або якої допомоги потребують люди.

  1. Розгляньте картинки.

  • Які пристрої ви бачили?
  • Якими пристроями ви користувались?
  • Яку користь приносить цей прилад? Чи безпечно ним користуватись?
  • Поясни правила користування одним із них?

2.Робота з коректурною таблицею.

  • Назвіть предмети в першому рядку.
  • Назвіть предмети в другому рядку знизу.
  • Назвіть предмети які використовують для зв’язку.
  • Що використовують на кухні?
  • 3.Давайте поміркуємо що буде якщо використовувати прилад не за призначенням?
  • 4.Руханка для вас.

5.Пригадайте які машини та пристрої пишуть та друкують замість людей?

6.Готуємо руку до письма.

Спробуй надрукувати назви машин – помічників, які є у тебе вдома.

7.Аплікація.

Виконай аплікацію на вибір.

8.Виконай завдання №7 у книзі дошкільника с. 54.

9.В допомогу майбутньому першокласнику

27.04.2022 СЕРЕДА

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Йдемо, їдемо, літаємо

Цілі та завдання: розширити та систематизувати знання дітей про способи пересування пішим ходом, транспортом на землі, у воді й у повітрі. Підвести дітей до висновку, що транспорт допомагає людству прискорюючи рухи і досягання цілі.Вправляти дітей у виконанні імітаційних вправ. Допомогти дітям порівняти та зіставити руху представників тваринного світу. Підтримувати інтерес до пізнання й узагальнення інформації.

Йдемо, їдемо, літаємо, плаваємо

  1. Мозковий штурм. Пригадайте по 10 слів, якими можна позначити поняття “рух”, назвати способи руху, напрями руху. Яке багатозначне слово “рух”!
  2. Дидактична вправа : ” Повзає, літає, бігає”

Мета:

  • формувати вміння дітей класифікувати тварин за способом їх пересування;
  • збагатити знання про характерні особливості житя об’єктів живої природи;
  • розширювати словник дітей, закріпити в мові дієслова, що позначають різні рухи (літає, бігає, повзає, плаває, стрибає);
  • Виховувати повагу та бережливе ставлення до тваринного світу.

 

  1. Розгляньте фото, надзвичайних умінь гімнастів. Такі результати можливі , якщо багато працювати!

Спробуйте повторити рухи.

 

26.04.2022 ВІВТОРОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема дня: Напрями руху
Цілі та завдання: сформувати уявлення дітей про різні способи орієнтування в просторі. Продовжити знайомство з функціональним призначенням пристроїв (компасів), практикувати у вимірюванні довжини та ширини різних відрізків. Виховувати бажання доводити розпочату справу до кінця.

1. Перегляд мультфільму ” Фіксики – компас”  https://youtu.be/eh86DtsXaPs
2. Малювання по клітинках

3. Весела фізкультхвилинка

4. Дидактична гра ” Види транспорту”

https://www.facebook.com/groups/optimakr/permalink/1016418292612918/?sfnsn=mo&ref=share

5. Завдання в Книзі дошкільника 3,4 ст. 52


Перед виконанням завдань, надайте можливість дітям обрати матеріал ( ручка чи олівець), перевірте осанку, правильність пози.
В допомогу майбутньому першокласнику

25.04.2022 ПОНЕДІЛОК

Вихователі: Наталія РУДЕНКО, Людмила РЕЗНІК

Тема блоку: Рух

Тема тижня: Рух на дорозі

Тема дня: Дорога, доріжка, шлях, напрям

Цілі і завдання: допомогти дітям узагальнити їхні уявлення щодо різних видів доріг на основі порівняння та зіставлення. Підвести до думки, що вибір дороги залежить від мети руху ( куди хочеш потрапити?) та засобу руху ( на чому ти пересуваєшся?). Вправляти дітей в описі різних доріг ( лісова, польова, гірська, алея, траса). Вправляти дітей у самостійному знаходженні способів розв’язання завдання у комунікації.

Дороги бувають різними.

1. Загадки про дорогу. – Лежить Гася, прослався, як устане – до неба дістане. – Щоб мені кудись дійти, треба всю її пройти. – Бере початок від порога далека чи близька …

2. Зробіть аналіз слів ” дорога”, “доріжка”, “шлях”, “напрям”.

Весела руханка для вас

3. Перегляньте відеоролик з видами транспорту. За допомогою лічильних паличок викладіть на столі відповідні дороги.

 

4. Казочка про двох жадібних ведмежат.

Якою на вашу думку була дорога, якою рухалися ведмежата ( широкою чи вузькою, порожньою чи переповненою транспортом, лісовою чи сільською)?

5. Викладаємо мозаїкою пішохідну дорогу (тротуар) за власним задумом.

6. Розглянути картину Д. Добровольського ” Сонячні вітрила”

Що зображено на картині? Що ще ти бачиш?

З чого ти зрозумів що на картині вечір, що чоловік напинає вітрила, куди пливуть люди?

7.Створіть морський пейзаж у техніці відривної аплікації у Книзі дошкільника частина ІІІ ст.50 Завдання 1

В допомогу майбутньому першачку!

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *