ЗВІТ ДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЗА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

https://docs.google.com/document/d/1jvrwj5O_4cWKzHdkkpoqWF7Zjp47Ea-M/edit?usp=drive_link&ouid=114842081699006996214&rtpof=true&sd=true

Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 «Сонечко» Конотопської міської ради знаходиться за адресою: 41615, м. Конотоп, вул. С.Петлюри , 35. Розрахований на 210 місць, працював за  програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та освітньою програмою «Впевнений старт» для дітей старшого, середнього та молодшого дошкільного віку і Базовим компонентом дошкільної освіти України.

Заклад дошкільної освіти здійснює освітню діяльність відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», Статуту  ЗДО «Сонечко» Конотопської міської ради Сумської області (нова редакція), дата реєстру 30.09.2009р., Колективного договору між керівником та профспілковою організацією ДНЗ «Сонечко» на 2022-2025 роки (зі змінами), реєстраційний номер № 123 від 12.01.2022р., Правил внутрішнього розпорядку та  посадових інструкцій.

У 2022/2023 навчального року під час правового режиму воєнного стану дошкільний навчальний заклад зустрів дошкільнят 29.08.2022 року.  Функціонувало 10 груп (групи раннього віку – 2, логопедичні – 3, інклюзивна різновікова група – 1, дошкільні – 4), де  відвідувало 185 дітей.

В дошкільному навчальному закладі організовано очну та дистанційну форму навчання.  Очною формою навчання  охоплено 136 дітей –в 6-ти чергових групах (1 група раннього віку, 1 група молодшого віку, 1 група середнього віку, 1 група старшого віку та різновікова, 2 групи з вадами мовлення), та 48 дітей – дистанційною формою навчання.   До школи підготували 46 дітей (23 – старша гр., 21– логопедична А, Б гр.).

На закінчення навчального року в ДНЗ – 182 дитини, перебувають у закладі 139 дітей, на дистанційній формі  – 43 дитини, із них 9 – ВПО. Соціальний стан сімей: всього сімей – 25, з них: малозабезпечених – 7, дітей з багатодітних сімей – 2, дітей з інвалідністю – 7, дітей позбавлених батьківського піклування – 2, внутрішньопереміщених осіб – 9.

Кількість працівників усього – 51. Мова навчання – українська.

 

Кадрове забезпечення у 2022/2023 навчальному році

Заклад укомплектований педагогічними кадрами на 100 %. Педагоги призначені на посади відповідно до педагогічної освіти за дипломом. При розстановці кадрів керівник враховує досвід працівників, їх психологічну сумісність, рівень емоційного комфорту, індивідуальну спрямованість.

У закладі працювало 27 педагогічних працівників, в т.ч.: директор (завідувач), вихователь – методист, музичний керівник, інструктор з фізкультури, 2 вчителі-логопеди, асистент вихователя, практичний психолог, 20 вихователів. Обслуговуючий персонал – 26 чоловік

Освітній рівень педагогів

Повна вища освіта – 19 педагогів (76%)

Вища дошкільна освіта – 17 педагогів (68%)

Вища педагогічна  – 2 педагогів (8 %)

Базова вища освіта – 2 педагоги (8%)

Середня спеціальна педагогічна освіта – 4 педагогів (20%)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– повна вища  освіта

 

 

– середня-спеціальна освіта

 

– вища педагогічна освіта

 

 

  • вища дошкільна освіта

 

 

  • базова вища

 

 

Фаховий рівень педагогів

Спеціаліст вищої категорії – 3 (12 %)

Спеціаліст першої категорії – 3 (12 %)

Спеціаліст другої категорії – 9 (36 %)

Спеціаліст –4 (16 %)

10 тарифний розряд – 3 (12 %)

Звання «вихователь-методист» – 1 (4%).

 

 

У 2022/2023 навчальному році планові показники курсової перепідготовки та атестації виконані в повному обсязі, а саме: 1 педагог (за графіком проходження курсів підвищення кваліфікації при СОІППО), що складає 4%, 5 педагогів   (20%) – атестувалися.

За результатами атестації педагогічних працівників у 2022/2023 н.р.:

  • присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”:

Шатохіній Надії, вчителю-логопеду;

– присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст другої категорії”:

Салогуб Олені, вихователю;

Гітліній Ірині, вихователю;

  • відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії “спеціаліст другої

категорії” :

Довбиш Алла, вихователь.

–  присвоєно одинадцятий тарифний розряд:

Назаренко Валентині, вихователю.

40% педагогів систематично відвідували міські методичні онлайн-об’єднання з наступним інформуванням та коментуванням отриманих рекомендацій.

На базі дошкільного закладу на високому рівні було проведені засідання методичних об’єднаннь ЗДО міста:

  • для вихователів – методистів (теоретичне) за темою: «Творче спрямування діяльності вихователів на всебічний розвиток дошкільників»(січень);
  • для вихователів – методистів (практичне) за темою: «Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності»(лютий);
  • для вчителів-логопедів за темою: «Нейропсихологічна корекція дітей з вадами мови в дошкільному навчальному закладі»(лютий);

90% педагогів систематично брали участь у засіданнях педагогічної ради дошкільного закладу.

 

 

Вид діяльності

Планова кільк. педагогів Фактична

кільк.

Педагогів

 

%

1. Курси підвищення кваліфікації 5 5 100
2. Атестація 5 5 100
3. Самоосвіта 25 25 100
4. Участь у роботі методичних об’єднаннь 20 20 80
5. Участь у підготовці та проведенні методичних заходів 20 20 80

 

Досвідчені та творчі педагоги поглиблено працюють за інноваційними технологіями:

ПІБ педагога Напрямок роботи
1 Поливко

Людмила Борисівна

Використання елементів ТРВЗ в мовленнєвому розвитку дітей.
2 Федоренко

Тетяна Олегівна

Організація пошуково-дослідницької діяльності з дітьми дошкільного віку.
3 Скрябіна

Олена Вікторівна

Театральна діяльність як засіб розвитку творчих здібностей дітей
4 Граченко

Людмила Олексіївна

Технологія фізичного  виховання дітей

М. Єфименко. Краєзнавчо-туристична діяльність з дітьми старшого дошкільного віку.

5 Карга Надія

Григорівна

Здоров’язбережувальна технологія – безпека життєдіяльності дітей.
6 Сокольник

Юлія Сергіївна

Технологія розвитку пам’яті у дітей засобами ейдетики.
      7 Руденко

Наталія Леонідівна

Впровадження програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».
8 Наливайко                      Надія Борисівна Педагогічна спадщина Софії Русової.
9 Градун                                 Інна Вікторівна Мовленнєвий розвиток дітей за інноваційною технологією за Л.Шелестовою.
10 Довбиш Алла

Іванівна

Безпека життєдіяльності дітей дошкільного віку
11 Маленко

Лідія Володимирівна

Лялька-мотанка як засіб виховання українських національних традицій
12 Горлач

Олена Іванівна

Папероплетіння

 

Аналіз якісного складу педагогічних працівників  ЗДО показує, що поряд з досвідченими педагогами працюють педагоги-початківці. В закладі працює «Школа молодого вихователя», де займаються молоді перспективні педагоги, а це в свою чергу, дає позитивні результати.

Аналіз оцінювання умов діяльності закладу показав, що пріоритетним завданням продовжує бути підвищення рівня кваліфікації педагогічних працівників за рахунок підвищення кваліфікації за підсумками атестації педагогів, здобуття другої вищої освіти за фахом, робота з молодими спеціалістами та підвищення результативності самоосвіти.

Всі педагоги закладу  мають високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку закладу освіти.

 

Управлінська, науково-методична, організаційно-педагогічна робота

          Дошкільний навчальний заклад здійснює освітню діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Статуту ДНЗ, Базового компоненту дошкільної освіти.

Організація діяльності  дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 4 «Сонечко»  у 2022/2023 навчальному році була спрямована на реалізацію основних завдань,  визначених нормативними документами та законодавчими актами України: Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти та іншими нормативно-правовими актами в сфері дошкільної освіти, Статуту ДНЗ, Освітньої програми ДНЗ на навчальний рік. Програмове забезпечення освітнього процесу в ДНЗ № 4 «Сонечко» в 2022/2023 навчальному році складалось з інваріантної частини, сформованої на державному рівні в межах Базового компоненту.

Для якісної реалізації головної задачі з удосконалення форм, змісту та методів роботи щодо розвитку творчої, гармонійно-розвиненої особистості дитини, орієнтуючись на концептуальні положення Базового компонента дошкільної освіти,  Освітніх програм «Дитина» та «Впевнений старт»  у 2022/2023 н.р., Освітньої програми ДНЗ на 2022/2023 навчальний рік,  Плану роботи закладу на 2022/2023 навчальний рік були виконані основні завдання:

І. Забезпечення цілісного розвитку дитини, як особистості, через реалізацію вимог Базового компонента дошкільної освіти, освітніх програм, щодо збереження, зміцнення, охорону фізичного, психічного, духовного та соціального здоров’я позитивного самопочуття та рівноваги. Створювати безпечний життєвий простір та безпечні умови перебування дітей, забезпечуючи психологічну безпеку, емоційне благополуччя усіх учасників освітнього процесу. ІІ. Формування у молодого покоління високої національно-патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, рідної мови, відчуття приналежності до своєї країни, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання та традицій, гуманізму, соціального добробуту, відповідальності за природу як за національне багатство.

ІІІ. Формування навичок ефективної взаємодії в єдності завдань соціальноморального, духовного розвитку через емоційне збагачення реакцій, емоцій, почуттів дитини, свідоме розуміння причин і наслідків вчинків та подій у житті людини, вольову регуляцію діяльності та опірність до негативних впливів середовища.

ІV. Формування еколого-природничої компетентності дошкільників, виховання екологічної свідомості шляхом активізації розумово-пізнавальної, пошуководослідницької діяльності та засобами мистецтва.

  1. V. Урізноманітнювати та впроваджувати нові сучасні форми освітньої роботи з дітьми та методи співпраці з родинами вихованців, консультування і супровід батьківської громадськості з використанням інноваційних педагогічних та ІКТ технологій.

 

Діяльність методичного кабінету та

методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогів

Згідно Положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти розроблена структура методичної роботи де висвітлюються завдання колективу, основні напрямки діяльності педагогів, вихованців, батьків, різні форми методичної роботи.

Організована науково-методична робота вихователем-методистом Федоренко Тетяною:

  • наповнення методичного кабінету матеріалами відповідно до тих завдань, які ставив перед собою колектив дошкільного закладу;
  • створення науково-методичних, організаційно-педагогічних умов для безперевного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;
  • організація системи роботи, спрямованої на активізацію творчого потенціалу та збагачення досвіду педагогічних працівників;
  • виявлення перспективного педагогічного досвіду та організація його вивчення, узагальнення та впровадження;
  • вивчення стану організації безпечного освітнього процесу, умов забезпечення психічного та фізичного здоров’я дошкільників, рівня їх життєвої компетентності.

Пріоритетні напрямки методичної роботи у 2022/2023 н.р. були:

  1. Вивчення та поширення педагогічного досвіду вихователів, спеціалістів закладу;
  2. Посилити використання інноваційних технологій у освітньому процесі;
  3. Розширення мережі методичних формувань;
  4. Активізація і співпраця із засобами масової інформації різного рівня як вагомого фактору розповсюдження педагогічного досвіду;
  5. Удосконалення структури та форм науково-методичної роботи з педагогічними кадрами.

Впроваджувалась система методичних та педагогічних завдань:

  1. Здійснення науково-методичного та інформаційно-аналітичного обслуговування для створення безпечного освітнього простору, забезпечення рівного доступу до якісної дошкільної освіти.
  2. Створення умов розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників, удосконалення форм і методів підвищення їх професійного рівня.
  3. Забезпечення науково-методичного супроводу впровадження у освітній процес освітніх напрямів Базового компонента дошкільної освіти, нових програм, посібників, інноваційних форм надання освітніх послуг в тому числі і надання дистанційної освіти.
  4. Забезпечення науково-обґрунтованого моніторингу освітнього процесу, використання його результатів у науково-методичній роботі з педагогічними кадрами.
  5. Організація інформаційно-комунікаційного обслуговування, використання інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі та діяльності закладу.

Згідно річного плану було проведено чотири педагогічних ради різними формами роботи (круглий стіл, педагогічна естафета, педагогічна конференція) за темами:

  • «Основні орієнтири 2022/2023 навчального року у формуванні різнобічно розвиненої особистості. Організація освітнього процесу в умовах сьогодення» (протокол № 1 від 31.08.2022);
  • «Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників засобами інтегрованої діяльності» (протокол № 2 від 26.01.2023);
  • «Формування соціально-моральної поведінки дітей дошкільного віку, як складової життєвої компетентності» (протокол № 3 від 23.03.2023);
  • «Проблеми, підсумки, реалії в роботі педагогічного колективу за 2022/2023 навчальний рік» (протокол № 4 від 25.05.2023);.

Впродовж року проводилися семінари та семінари-практикуми, а саме:

  • «Самосвіта та самовиховання як умова успішної діяльності педагога в сучасних умовах» (вересень 2022)
  • «Організація безпечного освітнього середовища» (листопад 2022)
  • «Гра , як природничий ресурс дитини для подолання кризових ситуацій» (лютий 2023)
  • «Формування екологічно – природничої компетентності» (квітень 2023)

Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, інформували, аналізували,
звітували про власні здобутки.

При програмно-методичному забезпеченні освітнього процесу у поточному році дошкільний заклад керувався Переліком чинних освітніх програм та навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2022/2023 навчальному році, що розміщений на сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua).

Педагогічні працівники протягом року відстежували оперативну інформацію про нові програми, посібники та іншу навчальну літературу, рекомендовану Міністерством для застосування в освітній роботі з дітьми, публікації у фахових періодичних виданнях та на зазначених вище сайтах. В закладі створено електронну збірку парціальних програм рекомендованих до використання в 2022-2023 н.р. МОН України.

Впродовж 2022/2023 н.р. педагогами закладу була організована дистанційна робота з дітьми та консультативна робота батьками на Web – сайті ЗДО в умовах правового режиму воєнного стану. Кожна група має свою сторінку та посилання на неї через яку батьки вихованців мали змогу співпрацювати з педагогами щодо надання дошкільнятам освітніх послуг. Кожен спеціаліст також надавав поради, консультації та різноманітні форми тоботи х дітьми. Особливу увагу було надано психологічній підтримці вихованців та їх батьків, які залишилися під час правового режиму воєнного стану в країні та тим, хто виїхав за кордон. Результати занять, конкурсів, завдань та співпраці висвітлювались на сторінці Фейсбук закладу цікавою та актуальною інформацією, фотоматеріалами, порадами тощо.

Програмне та психолого-методичне забезпечення педагогічного процесу відповідало меті і пріоритетним завданням діяльності  закладу. Методична та науково-теоретична робота базувалася на досягненнях науки, перспективного педагогічного досвіду кращих педагогів і була спрямована на підвищення компетентності та професійної майстерності кожного педагога. В цілому зміст методичної роботи в дошкільному закладі був спрямований на створення відповідних умов для роботи за новою редакцією Базового компоненту дошкільної освіти та опрацювання чинних програм і навчально-методичного забезпечення, через які реалізувався БКДО, вміння використовувати інноваційні технології та нові форми роботи з дітьми в умовах правового режиму воєнного стану.

Упродовж року ініціативні вихователі продовжували працювати у творчих групах з проблем:

  • з оздоровлення дітей “Малятко-здоров’ятко” (керівник інструктор з фізкультури Граченко Л.О)
  • з еколого-валеологічного виховання “Природа – очима душі” (керівник вихователь Соляник М.С.)

Працював клуб педагогічної майстерності під керівництвом вихователя-методиста Федоренко Т.О, школа наставництва “Досвідчені – молодим” під керівництвом вихователя Поливко Л.Б.

У практичній роботі нашого педагогічного колективу є свої відкриття, знахідки, які впливають на ефективність процесу виховання та навчання дошкільнят. Продовжує свою  роботу школа передового педагогічного досвіду.   Упродовж 2022/2023 навчального року продовжувалась цілеспрямована робота по моделюванню, виявленню, пропагуванню і впровадженню перспективного педагогічного досвіду. З 2017 року впроваджується педагогічний досвід Федоренко Тетяни по гуртковій роботі «Організація пошуково-дослідницької діяльності дітей дошкільного віку» затверджений на обласному рівні. Проводиться поширення передового педагогічного досвіду вихователя Резнік Л.О. по темі «Економічне виховання та соціально-фінансова освіта дітей дошкільного віку».

Розвитку творчих здібностей та підвищення професійної компетентності педагогів сприяв колективний перегляд занять та виховних заходів з дітьми різного віку. Педагогами підготовлено і проведено 5 колективних переглядів.

Протягом навчального року активно використовувались ІКТ в управлінській діяльності ДНЗ:

  • ведення ділової документації;
  • використання електронної пошти;
  • проведення батьківських зборів, нарад використовуючи різні форми їх організації, в тому числі і онлайн;
  • використання Інтернет;
  • функціонування сайту закладу, фейсбуку.

Вся ділова документація вихователя-методиста та педагогічних працівників в ДНЗ велась з дотриманням нормативних вимог.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Проводиться підписка на періодичних виданнь: «Дошкільне виховання», «Практика управління дошкільним закладом», «Вихователь-методист» на 2023 рік.

У відповідності до потреб педагогів в методичному кабінеті працюють виставки: постійні – «Знайомство з новинками методичної літератури», «Програми та навчально-методичне забезпечення освітнього процессу»; епізодичні – «Готуємося завчасно до педагогічної ради», «Тиждень безпеки життєдіяльності в ДНЗ», « Інноваційні педагогічні технології»,  «Вивчаємо педагогічну спадщину», «На допомогу молодому вихователю», «Рекомендації щоло організації освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану», «Інклюзивна освіта» тощо.

Резервним в організації методичної роботи є друкування в періодичних виданнях практичних наробок педагогів дошкільного закладу.

Одним з напрямів роботи дошкільного закладу є включеність  в інноваційну діяльність. Інноваційна діяльність в закладі здійснюється відповідно:

  • Закону України «Про інноваційну діяльність»;
  • «Положення про порядок здійснення  інноваційної  освітньої  діяльності»   затвердженого наказом МОН України від 07.11.2000 р. № 522;
  • нормативно-правових актів щодо порядку здійснення інноваційної діяльності в освіті.

В дошкільному закладі створена система роботи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес. Впроваджуються  освітні технології: особистісно-орієнтованого навчання, фізкультурно-оздоровчі, розвивального навчання, проектні та інформаційно-комунікативні технології.  Перед впровадженням технологій проводились семінари, тренінги з педагогами,  обмін досвідом під час взаємовідвідування заходів. Матеріал узагальнюється, надаються методичні рекомендації по застосуванню інновації.

Враховуючи особливості педагогічного колективу за рівнем освіти, стажу, кваліфікації вихователем-методистом запроваджено систему індивідуального супроводу педагогів щодо процесу впровадження інновацій, з зазначенням завдань та найбільш ефективних методів.

Психолого-педагогічний супровід інноваційної діяльності сприяє творчій співпраці педагогів, створенню емоційно-позитивного клімату та впевненості вихователя в успіху.

Проводиться  системна та послідовна управлінська, методична  та організаційно-педагогічна робота сприяла успішному виконанню поставлених завдань на навчальний рік.

Основними проблемами методичної роботи з кадрами  є:

  • Низький рівень особистої участі педагогів у проведенні  певних заходів.
  • Недостатня професійна компетентність педагогів.

Аналіз оцінювання виконання річних завдань 2021/2022 навчального року показав, що пріоритетними завданнями для вдосконалення роботи методичної служби на наступний період розвитку є:

  • впровадження соціально значущих освітніх послуг, авторських педагогічних технологій та проектів в освітній процесс;
  • створення умов для досягнення стійкої мотивації педагогів на зростання професійної майстерності;
  • розвиток творчого потенціалу, професійної компетентності, здатності до самостійної побудови своєї кар’єри, вивільнення прихованих резервів професійного зростання через різні форми професійної освіти і самоосвіти.
  • підвищення освітнього та кваліфікаційного рівня молодих спеціалістів-педагогів;
  • продовження застосування інноваційних технологій, активне формування інноваційного потенціалу кожного педагога;
  • формуваня вивчення та впровадження найбільш цінного передового перагогічного досвіду;
  • тримання високої рейтингової позиції закладу та імідж серед ДНЗ міста і області.

Забезпечення матеріально-технічних та навчально-методичних умов

Методичний кабінет дошкільного навчального закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам.

Методичний кабінет оснащено комп’ютером, ноутбуком, принтером, проектором, екраном, телевізором, інтерактивною дошкою, ламінатором.

Наповнення методичного кабінету відповідає вимогам: інформативності, змістовності, доступності та задоволення потреб педагогів у саморозвитку і професійному самовдосконаленні. Матеріали поповнюються відповідно до завдань, які визначаються та реалізуються колективом дошкільного закладу.  Вся методична література та періодичні видання забезпечені картотекою за освітніми напрямками, що спрощує  пошук необхідного матеріалу.

Вихователем-методистом також створюється медіатека, яка містить обширну, змістовну та  різнопланову інформацію у вигляді презентацій, моделей, слайдів тощо.

Суспільний рейтинг ДНЗ

Упродовж    тривалого часу  колектив  дошкільного  навчального  закладу працює  над  створенням  позитивного  іміджу,  внутрішньої  та  зовнішньої іміджевої політики, високої рейтингової позиції.

Протягом року педагогічний колектив ЗДО, брав участь у різних методичних заходах он-лайн  України, області, міста, на жаль цього року; вихованці ДНЗ не брали участь у різних заходах, так як їх кількість була обмежена.

У 2022/2023 н.р. педагогічний колектив приймав участь у різноманітних обласних і міських заходах, а саме:

  1. Провели теоретичні та практичні методобєднання ЗДО міста:
  • для вихователів – методистів (теоретичне) за темою: «Творче спрямування діяльності вихователів на всебічний розвиток дошкільників»(січень);
  • для вихователів – методистів (практичне) за темою: «Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності»(лютий);
  • для вчителів-логопедів за темою: «Нейропсихологічна корекція дітей з вадами мови в дошкільному навчальному закладі»(лютий);
  • Скрябіна Олена, музичний керівник, керівник методоб’єднання музичних керівників міста: організація та участь у теоретичних методичних об’єднаннях міста для музичних керівників (лютий, квітень).
  1. Участь у заходах:

грудень 2022р. – міський конкурс «Новорічна прикраса» організований управлінням освіти

квітень 2023р. – міський конкурс «Найкраща кімната та куточок Безпеки життєдіяльності»

  1. Подано до друкування в журнал «Дошкільне виховання»:
  • Салогуб Олена, вихователь, Наливайко Надія, вихователь – фото з національно-патріотичного виховання (січень);
  • Скрябіна Олена, музичний керівник – фото з національно-патріотичного виховання (січень);
  • Білокур Анна, вчитель-логопед – конспект заняття з фото(квітень);
  • Бойко Анастасія, вихователь, вчитель-логопед – конспект заняття з фото (квітень).
  1. Панюта Олена, вихователь, прийняла участь у VІІ Всеукраїнській науково-методичній конференції «Особистісно-професійна компетентність педагога: теоріяі практика» організованої Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та надрукована стаття в збірнику обласної конференції на тему: «Використання народної педагогіки у сучасній дошкільній освіті» (отриманий сертифікат) (30.03.2023р).
  2. Білокур Анна, вчитель-логопед, участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та особливості організації освітнього процесу в українських закладах», організований Центром прогресивної освіти «Генезум», статтю надруковано в збірнику на тему: «Використання кінезіотейпування в логопедичній практиці» та отримано сертифікат учасника (18.04.2023р).
  3. Бойко Анастасія, вихователь, вчитель-логопед, брала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та особливості організації освітнього процесу в українських закладах», організований Центром прогресивної освіти «Генезум»,отримано сертифікат слухача (18.04.2023р).

Суспільний  рейтинг  ДНЗ  складається: з конкурентоспроможності по наданню освітніх послуг з дошкільної освіти у місті; попиту батьків, щодо влаштування дитини в заклад; матеріально-технічної бази та комфортності середовища в закладі; позитивного образу керівника та педагогічного колективу; іміджевої символіки дошкільного закладу. Всі вищезазначені аспекти присутні в дошкільному закладі.

З  метою  рекламування  напрямків  роботи  дошкільного  закладу, знайомства батьків зі змістом освітньої роботи з  дітьми,  нами  розроблено  іміджеву  продукцію:  буклети, візитівки, презентації, відеоролики, що  відображають  зміст  роботи  дошкільного  закладу,  окремих  категорій педагогів.

Працює сайт, сторінка в Фейсбук дошкільного навчального закладу, де висвітлюються заходи проведені в ДНЗ, розміщуються консультації фахівців, робота з педагогічним колективом, фото  та відео галереї, тощо.

Організація освітнього процесу та його результативність

Відповідно до річного плану на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу постійно здійснювався контроль за організацією освітньої роботи, дотриманням розпорядку дня, якості планування, готовності педпрацівників до робочого дня, впровадження здоров’язберігаючих технологій, якості організації роботи щодо попередження дитячого травматизму, робота з батьками тощо.

Відповідно наказу по ДНЗ від 01.02.2021 № 19-од «Про розроблення Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та створення робочої групи в ДНЗ № 4 «Сонечко»» у закладі створена робоча група та розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти в ДНЗ № 4 «Сонечко» затверджена наказом від 01.09.2021 року № 90-од.

Управлінська діяльність в ДНЗ здійснювалась на основі партнерсько-рівноправного стилю взаємин.

У закладі створена система інформаційного забезпечення управління та циклограма наказів, розроблено циклограму роботи директора (завідувача) та вихователя-методиста, критерії оцінювання роботи працівників закладу.

З метою прогнозування і регулювання організації освітнього процесу в 2022/2023 навчальному році було проведено:

– тематичне вивчення: «Про стан адаптації дітей раннього та молодшого дошкільного віку до умов ЗДО»(вересень), «Про стан  роботи зі створення психологічного та фізичного безпечного освітнього середовища в ЗДО»(жовтень), «Про стан  роботи з  використання інноваційних технологій та ППД  у вихованні патріотизму»(грудень), « Про стан   соціально-морального виховання дітей»(березень);

– оперативне вивчення: «Ведення документації відповідно до номенклатури ЗДО», «Організація адаптаційного періоду», «Готовність педагогів до робочого дня»,

«Зміст інформаційних форм роботи з батьками», «Організація методичної роботи з молодими педагогами» , «Організація освітнього процесу», «Дотримання правил безпеки життєдіяльності», «Організація рухливих ігор під час прогулянки», «Організація занять з морально-етичного виховання».

 

Завдання для вдосконалення системи управління закладу дошкільної освіти на наступний етап розвитку:

  • забезпечення мотиваційного управління на основі режиму співпраці управління;
  • посилення зв’язків між усіма ланками управління;
  • поповнення банку інформації, на основі якого можна чітко аналізувати та коректувати освітню ситуацію в дошкільному закладі;
  • передача частини відповідальності за результати своєї діяльності самим учасникам освітнього процесу.

Аналіз результатів корекційної роботи

В логопедичних А, Б, В групах, де перебувають діти з вадами мовлення, (вчителі – логопеди Білокур А.В., Бойко А.В. вихователі: Поливко Л.Б., Аніщенко К.Е., Горлач О.І., Панюта О.В.) організація корекційно-виховної роботи з дітьми відповідала завданням корекційного навчання та виховання в логопедичних групах. Велика увага приділялась розвитку дрібної моторики через застосування різноманітного матеріалу для ігрових вправ, розвитку технічних навичок малювання різноманітною технікою. Роботи дітей з зображувальної діяльності в порівнянні з роботами ровесників паралельних груп відрізняються своєю виразністю, якісним оволодінням технічними прийомами, змістовністю, різноманітністю використаної техніки.

За результатами логопедичної роботи з 30 дитини виправлена звуковимова у 10 (33 %), виведено з покращенням – 4 (13 %), залишено на повторний курс за рекомендацією  ІРЦ 18 дітей ( 60 %): 6 дітей –  з діагнозом ЗНМ, 10 дитини – з діагнозом ФФНМ. З числа обстежених дітей старшого дошкільного віку груп загального розвитку порушення мовлення не виявлено.  Отже, з метою подальшого покращення якості корекційної роботи необхідно підвищити якість корекційної роботи упродовж року та посилити консультативно-просвітницьку роботу з батьками дітей молодшого дошкільного віку.  Залишається актуальним – організація Днів відкритих дверей в логопедичних групах для дітей з вадами мовлення для батьків дітей молодшого дошкільного віку, що мають вади мовлення, з метою популяризації корекційно-освітньої діяльності з дітьми-логопатами.

За результатами моніторингу та комплексної перевірки з мовленнєвого розвитку було виявлено велику кількість дошкільнят з вадами у мовленні та запропоновано батькам звернутися до  спеціалістів Інклюзивно-ресурсного центру.

 

Організація фізкультурно-оздоровчої роботи

Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми велась у відповідності до
листа МОН України «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у
дошкільних навчальних закладах» від 02.09.2016 № 1/9-456.     Робота з дітьми велась за затвердженим комплексом фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками. Кожний вид фізичної діяльності планується і проводиться з урахуванням стану здоров’я та фізичного навантаження кожної дитини. Фізкультурно-оздоровчу роботу проводить інструктор з фізичної культури Граченко Л.О. та вихователі.

Для збереження та зміцнення здоров’я малюків у закладі дотримувався затверджений комплекс загартування дітей у дитячому садочку і сім’ї та система організації рухового режимудітей з урахуванням засобів та форм роботи з фізичної культури. Систематично з дошкільнятами проводиться комплекс фізкультурно-оздоровчих заходів, передбачених даним планом.

Фізичне виховання дошкільників та оздоровча робота у нашому закладі спрямована на охорону, збереження і зміцнення здоров’я дітей, розвиток їх фізичних якостей, підвищення захисних сил організму, загартування дітей, вироблення звички до здорового способу життя.

Для повноцінного фізичного розвитку дітей в закладі створені безпечні умови: функціонує спортивна зала, в якому раціонально розміщено спортивне обладнання та  інвентар: шведські стінки, гімнастичні лави, похилі та ребристі дошки, дуги, обручі, м’ячі, гімнастичні палиці, прапорці,  канат, нестандартне спортивне обладнання та інші переносні атрибути, які систематично оглядаються на міцність  комісією.

Для організації фізкультурних занять на повітрі облаштований спортивний майданчик. Різноманітне обладнання на смузі перешкод (автомобільні покришки, доріжка з пеньочків, «Доріжка здоров`я», ліани, бум) надають можливість для раціонального використання часу на фізкультурному занятті, для забезпечення рухової активності дітей.

Матеріально-технічна база закладу забезпечена фізкультурним обладнання та інвентарем на 90%. Весь інвентар знаходиться в гарному стані та відповідає санітарно-гігієнічним нормам і естетичним вимогам, гарантує безпечне виконання вправ.

Педагогічний колектив здійснює фізичний розвиток, еколого-валеологічне виховання дітей, використовуючи різні форми роботи:

  • пішохідні переходи, тематичні прогулянки, екологічні подорожі, міні-турпоходи, цільові прогулянки;
  • робота лабораторії народної медицини та кімнати психологічного розвантаження;
  • спортивні свята, спортивні розваги, “Дні здоров’я”;
  • робота спортивної секції з ритмічної гімнастики «Непосиди» з елементами ігрового стрейчингу (на платній основі); туристично-краєзнавчого гуртку “Дивосвіт”;
  • загартовуючі процедури, корегуючі вправи з дітьми;
  • аеробіка, ранкова гімнастика, заняття з фізичного виховання на свіжому повітрі;
  • фізхвилинки на заняттях з тривалим сидінням та фізкультпаузи між заняттями;
  • лікувальний масаж для дітей оздоровчої групи;
  • аромотерапія, пісочна терапія, валеокорекція, вправи на релаксацію, музикотерапія, казкотерапія, ігри-емпатії, хвилинки-здоровинки.

Пріоритетною формою роботи з фізичного виховання є фізкультурні заняття: організовуючи і проводячи їх, інструктор з фізкультури, вихователі керуються програмовими і методичними вимогами, удосконалюють способи організації дітей на занятті, велику увагу приділяють підбору та поєднанню основних рухів, рухливих ігор. Все це дає змогу досягти необхідної моторної щільності занять, забезпечити оздоровчий ефект кожного заняття.

Окрім того всі форми роботи з фізкультури доцільно інтегруються у режимі дня. На повітрі з дітьми проводяться ранкові гімнастики, фізкультурні заняття, пішохідні переходи з елементами туризму, рухливі ігри, що крім оздоровчого ефекту ще позитивно впливають на емоційний стан дітей.

Інструктор з фізкультури вищої категорії Граченко Людмила Олексіївна досвідчений, творчий педагог. В свою роботу впровадила систему фізичного виховання за методикою М.М.Єфименко. Постійно працює над вдосконаленням розвивальної оздоровчої сфери дошкільнят. Творчо підходить до облаштування спортивної зали. З метою стимулювання рухової активності, заохочення дітей, на заняттях використовує різноманітне нетрадиційне спортивне обладнання, більшість з якого виготовила своїми руками.

Для ефективності проведення занять та зацікавленості дітей складає власні рухливі ігри, віршовані супроводи, лічилки.

Працюючи з дітьми, у яких ослаблене здоров’я, Людмила Олексіївна вміло регулює їх фізичне навантаження, включаючи елементи релаксації, психогімнастики, що забезпечує кожній дитині природний темп розвитку, комфортне самопочуття.

На базі дошкільного закладу проводить платні послуги гуртка “Грація” з ритмічної гімнастики для дітей, які мають здібності до виконання пластичних рухів, а також організувала гурток туризму і краєзнавства  “Дивосвіт”.

Завдяки професіоналізму і достатньому досвіду працює та вдосконалює власну розроблену схему та модель туристичної діяльності, перспективний план та програму туристичної роботи з дітьми старшого дошкільного віку.

Протягом дня з дітьми проводиться ранкова гімнастика, ігри малої і середньої рухливості, хороводи, на заняттях і в перервах між ними проводяться фізкультурні паузи і ритмічні хвилинки, гігієнічна гімнастика. Спортивні куточки сприяють розвиткові самостійної рухової активності дітей, яка здійснюється під безпосереднім керівництвом вихователя.

Для підвищення ефективності проведення всіх форм роботи з фізичного виховання в ДНЗ медичним персоналом здійснюється антропометричне обстеження дітей (ранній вік – 1раз на місяць, садові групи – 1р у квартал) та  медико – педагогічний контроль за станом фізичного виховання.

Організації фізкультурного дозвілля дітей в закладі приділяється  належна увага. При його підготовці інструктор і вихователі тісно співпрацюють з музичним керівником, батьками. Особливо вихованцям подобаються фізкультурні розваги за сюжетом. Спортивні свята, до участі у яких залучаються вихованці всіх вікових груп, проводяться щоквартально.

Кожного місяця з метою оздоровлення дітей проводимо Дні здоров’я. В цей день при плануванні і проведенні навчально-виховного процесу основна увага приділяється організації і використанню всіх форм роботи з фізичного виховання.

Всі свої зусилля з оздоровчої роботи вихователі нашого закладу спрямовують на удосконалення загартовуючих процедур, проведення їх з доцільним використанням природних чинників. Заслуговує на увагу і досвід   використання  під  час гігієнічної гімнастики доріжок «здоров’я», загартовуючих процедур.

Про  належний рівень організації  фізкультурно-оздоровчої  роботи у закладі свідчить аналіз показників розвитку рухів, фізичних якостей дітей.

Аналіз зведених даних дітей старшої вікової групи  показує, що програмові нормативи з фізичного виховання виконуються на 95 %.

Протягом навчального року медичними працівниками та адміністрацією
на заняттях з фізичної культури проводились заміри загальної та моторної
щільності заняття. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність
занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 60% до 70%
завдяки професіоналізму та доцільності організації рухової діяльності.
В сьогоднішніх умовах здоров’язбережувальні
технології реалізовуються в комплексі з сімейним вихованням. Ми
маємо на меті спільно з родинами формувати передумови здорового, безпечного способу життя, навички гігієни життєдіяльності дітей шляхом пропагування та
впровадження здоров’язберігаючих технологій.

 

 

 

 

Інклюзивна освіта та психолого-педаогічний супровід дітей з ООП

в 2022/2023 навчальному році

Інклюзивне навчання організоване відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-529 від 26.07.2012 «Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання»; листа Міністерства освіти і науки України №1/9-487 від 12.10.2015 «Щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах», Постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019р. №530» від 28.07.2021 № 769 та наказом по закладу від 01.09.2021 року № 95- од «Про створення та організацію роботи психолого-педагогічної команди супроводу дитини з особливими освітніми потребами в ДНЗ № 4 «Сонечко» було створено команду психолого-педагогічного супроводу, в яку  увійшли всі педагоги-фахівці для роботи з дітьми з особливими потребами. Команда працювала злагоджено, про що свідчать результати розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Впродовж навчального року у групі «Золота рибка»   були створені спеціально організовані розвиваючі простори, які відповідають потребам і можливостям дітей з ООП та забезпечує адекватні умови й можливості для отримання ними освіти в межах спеціальних освітніх стандартів.

З метою забезпечення цілісного входження дитини з особливими потребами  в загальноосвітній простір, що відповідатиме її потребам і можливостям, в сучасному заклад дошкільної освіти передбачена така форма організації освіти, як інклюзивна, тому в закладі працює інклюзивна група.

Педагогами та асистентом  здійснювався соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами. Зусилля педагогів було направлене на адаптацію  та модифікацію навчальних матеріалів з урахуванням індивідуальних особливостей дітей, залучення їх до різних видів освітньої діяльності. Особливо дієвою і корисною для дітей з ООП є індивідуальна робота з ними, яка була направлена на допомогу у виконанні навчальних завдань, закріпленню конкретних умінь і навичок,  додаткове пояснення тем з предметів, які не були належним чином засвоєні. Асистенти вихователів надавали консультації вихователям та батькам дітей з особливими освітніми потребами для успішної взаємодії садочка та сім`ї.

З метою якісного методичного супроводу експериментальної діяльності та професійного зростання педагогів в закладі була проведена низка різних форм методичної роботи, а саме:

  • Інформаційний дайджест «Сучасні підходи до організації робот із дітьми з особливими освіиніми потребами»
  • Консультація «Створення безпечного безбар’єрного середовища у навчанні дітей»
  • Педагогічний калейдоскоп «Дитячий колектив – основа формування соціальної компетентності дошкільників з ОП»

В реалізації інклюзивної освіти в закладі надана можливість всім дітям інклюзивних груп в повному обсязі брати участь в житті колективу дитячого садка, взаємодіяти в мікрогрупах і піклуватися один про одного, як членах спільноти.

Особливі діти включені в процес придбання знань, умінь і навичок дітей групою норми, але при цьому вимагають індивідуальних корекційних форм роботи.

Саме тому вихователями, асистентом вихователя та групою супроводу на початку року, з урахуванням вступної діагностики дітей з інклюзивною формою навчання та відповідно програм розвитку рекомендованих МОН України, а також засобами адаптації та модифікації були розроблені індивідуальні програми розвитку, залежно від діагнозу, для кожної дитини. Програма розвитку дитини будувалася з опорою на сильні сторони дитини і компенсувала дефіцити, наявні в розвитку.

Зміст діяльності в ході реалізації індивідуальної програми розвитку забезпечував:

  • здійснення кваліфікованої індивідуально-орієнтованої, психолого-медико-педагогічної допомоги і підтримки дитині з особливими потребами з урахуванням особливостей його психофізичного розвитку та індивідуальних можливостей;
  • можливість освоєння дитиною з особливими потребами освітньої програми

Згідно програми спеціалістами були розроблені корекційно-розвиткові заняття, які мали гнучку структуру, розроблену з урахуванням вікових особливостей дітей і ступеня виразності порушення розвитку. Індивідуальні заняття проводились з дітьми протягом року додатково до групових за розкладом.

Висновок: позитивний результат в роботі з дітьми був досягнутий завдяки професіоналізму педагогів, інноваційним підходам до системи роботи та тісного взаємозв’язку всіх учасників педагогічного процесу, в тому числі батьків.

Організація інклюзивної освіти в закладі, за умови організації взаємодії між дітьми, дає позитивні результати для всіх дітей інклюзивної групи, а саме:

  • діти з особливими освітніми потребами від спілкування з однолітками отримують колосальний досвід взаємин з навколишнім середовищем, можливість розширити свій кругозір і соціалізуватися в суспільстві.
  • «здоровим дітлахам» спілкування з дітьми з інвалідністю допомагає ставати гуманнішими, милосердними і толерантними один до одного. Вони стають чутливими до потреб інших, вчаться підтримувати один одного, набувають вміння та навички надання необхідної допомоги дітям з інвалідністю.

Але головним досягненням є те, що діти сприймають себе рівними по відношенню до інших дітей, відповідно і зворотне відношення теж як до рівних.

 

Аналіз результатів роботи психологічної служби

Метою роботи психологічної служби в ЗДО є формування психічно здорової особистості. Пріоритетним завданням практичного психолога
в закладі освіти є допомога у спрямуванні діяльності педагогічного колективу для створення умов, які сприятимуть охороні фізичного
і психічного здоров’я дітей та співробітників забезпеченню їхнього емоційного розвитку здібностей кожної особистості.

Робота психологічної служби у  ДНЗ №4 «Сонечко»  у 2022/2023 навчальному році здійснювалася відповідно до головних завдань. В закладі працює практичний психолог  – Циріль С. С. Та за умов правового режиму воєнного стану педагог був за межами області у відпустці без збереження заробітної плати тому робота по психологічній підтримці дітей та батьків здійснювалася педагогічними працівниками шляхом консультативної роботи  адміністрацією закладу, вихователями  батькам щодо психологічних проблем виховання дітей; допомога у підтримці сприятливого психологічного клімату у дитячих колективах, попередження та вирішення конфліктних ситуацій, недопущення насильства та булінгу.

Важливими завданнями у роботі психолога на наступний рік стають:

  • Посилити та забезпечити психологічний супровід учасників освітнього процесу та  надання психологічної допомоги дітям та батькам зі статутом  внутрішньо переміщених осіб, дітям військовослужбовців, та дітям з особливими освітніми потребами;
  • Створити для дітей дошкільного закладу корекційно-розвивальний простір з використанням нетрадиційних технологій (світлової пісочниці, релаксаційних ігор);
  • Розширити та укомлектувати збірку ігор, розвивально-кореційних врав та конспектів занять.

 

Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»

Наступність дошкільної та початкової освіти в умовах реформування загальної середньої освіти на засадах Концепції Нової української школи створена для того, щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у ро­боті дошкільного закладу та школи дотримуючись певних умов: співробітництво має бути довготривалим і нерозривним; ро­бота – системною і плановою; завдання – комплексними та інтег­рованими. А отже, має забезпечуватися наступність між Державними стандартами дошкільної і початкової освіти.

Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти має полягати у формуванні готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання і шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну, фізичну підготовку, розвиток пізнавальних психічних процесів та мовлення, прищеплення елементарних навчальних умінь.

Спільні проблеми, принципи і цілі єднають дошкільний навчальний заклад з Конотопськими СШ № 3, 12. Забезпечити цю єдність допоміг план спільної роботи, який дав змогу упорядкувати і систематизувати діяльність педагогів у вирішенні завдань підготовки дітей до школи. Робота дошкільного закладу з СШ № 3, 12 велась на належному рівні, відповідно до плану «Наступність та перспективність у роботі ДНЗ №4 «Сонечко» та СШ № 3, 12», виконання якого дотримувалися як вихователі, так і вчителі, задля реалізації цих завдань.

Вихователі групи дітей старшого віку «Веселка», «Лілея», «Вітамінки» використовувати різноманітні форми роботи (онлайн – екскурсії, онлайн-подорожі, виставки)  щодо знайомство з класами, бібліотекою, спортзалом в зв’язку з адаптивним карантином та правовим режимом воєнного стану.

У лютому 2022 року була проведена консультація вихователем-методистом Федоренко Т.О.  для вихователів ДНЗ «Організація освітньо-виховного процесу за програмою «Впевнений старт» – основа якісної підготовки дошкільнят до Нової української школи».

До школи у 2023 році підготовлені 49 дітей. Високого рівня -38%, достатнього – 42%, середнього – 20%, низького – 0%. Можна зробити висновок, що більшість дітей мають високий рівень соціально-психологічної готовності, це стосується інтелектуальної, емоційно-вольової, особистісної готовності. Діти, які мають нижчий рівень підготовки, не регулярно відвідували дитячий садок, хворіли. Батькам цих дітей були надані індивідуальні консультації з даного питання.

Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків, знають певні правила особистої безпеки.

 

Організація та результати  обліку дітей закріпленої території,

здійснення соціально-педагогічного патронат

                Відповідно до Законів України «Про  дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Положення про дошкільний навчальний заклад», «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» (Інструктивно – методичний лист МОН України від 04.10.2007р. №1/9-583), «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні заклади» (Лист МОН України від 18.12.2000р. № 1/9-510), «Про забезпечення сприятливих умов для організованої підготовки дітей  старшого дошкільного віку до школи» ( Лист МОН України від 04.04.2005 року №1/9-163),  та «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» (від 17.12.2008р. №1/9-811), одним із головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю або участь батьків (БКДО). Працівниками закладу систематично проводиться робота з дітьми мікрорайону.

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст..19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст..32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», плану роботи ДНЗ № 4 «Сонечко» на рік, з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за дошкільним закладом № 4 «Сонечко», до складу якої входять педагогічні працівники та медична сестра.

Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку на основі списків. Педагогами проведено обстеження мікрорайону на наявність  5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою. В закладі створена база даних дітей 5-ти річного віку даного мікрорайону. Проведено облік дітей від 0 до 6 (7) років, які мешкають у мікрорайоні дошкільного закладу.

Дошкільний навчальний заклад  забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Адміністрація закладу тісно співпрацює зі  спеціалістами з даних питань  управління освіти.

Складено заходи щодо роботи з сім’ями дітей, які не відвідують дошкільні заклади.

Для залучення сімей до навчального процесу,  проведення з ними просвітницької роботи, організовані такі заходи:

  • патронат сімей вдома  (вихователями груп, психологом, медсестрою)
  • телефонний патронат
  • залучення дітей до дошкільної освіти шляхом організація консультативних груп на базі методичного кабінету закладу
  • для батьків, які вирішили виховувати дитину самостійно, на базі методкабінету організований консультативний пункт, з метою отримання кваліфікаційної допомоги  спеціалістів
  • надана інформація про зміст та режим роботи дошкільного закладу через інформаційні стенди, сайт тощо

Діти старшого дошкільного віку 100% охоплені дошкільною освітою по мікрорайону обслуговування.

Упродовж року проводилася робота з соціально незахищеними сім’ями: щомісяця уточнювалися списки сімей пільгових категорій, проводилося обстеження сімей, за результатами яких складалися акти, надавалися пільги в ЗДО  щодо безкоштовного харчування  або часткової оплати за харчування в закладі.  В ДНЗ створений та постійно  поновлюється соціальний паспорт.

Вихователі постійно спрямовували самоосвіту батьків з різних питань, стимулювали їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання. У процесі спілкування з батьками вихователі намагалися створити атмосферу довіри, враховуючи особливості кожної родини та події сьогодення.

У батьківських куточках, а згодом і на сторінках та групах у соціальних мережах, педагоги систематично розміщували інформацію різноманітної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку; ознайомлення з ефективними  методами та прийомами формування у дошкільників різних форм активності.. Особливу увагу приділяли індивідуальним формам роботи з батьками. Результатом такої діяльності стало зростання авторитету педагогів серед батьків, встановлення міцних, емоційно-позитивних, доброзичливих стосунків з родинами.

 

Взаємодія педагогічного колективу з сім’єю та громадськістю

Спільна  діяльність  педагогічного  колективу  дошкільного закладу  та  батьківської громадськості є одним з напрямків діяльності дошкільного закладу.

Як зазначається в інструктивно-методичному листі МОН України від   04.10.07 № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади»:  не всі батьки спроможні оволодіти спеціальними знаннями, навичками, вміннями щоб правильно здійснювати освітній процес в умовах сім’ї та послідовно розвивати своє педагогічне мислення.

Тому основним завданням дошкільного закладу є:

  • охоплення дошкільною освітою дітей мікрорайону;
  • надання фахової допомоги батькам у питаннях виховання та навчання дітей, залучення батьків до активної співпраці;
  • формування усвідомленого батьківства в родинах, позитивних установок у спілкуванні з дитиною.

Підходи до співпраці ДНЗ з сім’ями вихованців здійснюються за принципами:

  • пріоритетності родинного виховання;
  • орієнтації на інтереси, потреби і запити сім’ї;
  • диференційованого підходу до роботи з батьками  (урахування  соціального статусу, педагогічної культури, відношення до виховання  дітей, освіченості).

Робота з батьками здійснюється відповідно до розділу річного плану ДНЗ «Робота з батьками». В цьому розділі визначені форми та зміст роботи дошкільного закладу з батьківською громадою.

Взаємодія  педагогів  дошкільного  навчального  закладу  з батьками дітей розпочинається з моменту першої зустрічі, у рамках педагогічного супроводу періоду адаптації малюків.  Для  успішного  співробітництва  педагогів  із  батьками використовуються різноманітні форми взаємодії:

  • індивідуальні: анкетування, діагностування, індивідуальні бесіди та консультації батьків з метою вивчення сімей, їх соціального статусу для здійснення диференційного підходу до роботи з родиною. Дані є підставою для складання соціального паспорту сімей;
  • групові: консультації, гуртки за інтересами, творчі зустрічі, вечори запитань та відповідей, зустрічі з цікавими людьми (лікарі, вчителі тощо);
  • наочно-письмові:інформаційні стенди, буклети, пам’ятки, візитки є засобами пропаганди педагогічних знань, які найбільше подобаються батькам;
  • колективні: батьківські збори, конференції,  святкові ранки,  Дні відкритих дверей, тощо.
  • Інформаційні, консультаційні пам’ятки, буклети, відеоролики на сайті закладу.

Матеріали  в  батьківських  центрах  постійно  поповнюються, змінюються педагогами, відповідно до життя дошкільного закладу (групи) та планів роботи.

Консультації  та  інформаційні  листки, інформаційно-просвітницькі бюлетні підготовлені  педагогами, відповідають  запитам  батьків,  потребам  часу,  вимогам  сучасної  дошкільної освіти.

Для   правової  просвіти  батьків  оформлені  тематичні  папки.  Для здійснення  зворотного  зв’язку  з родинами  працює «Скринька побажань».

З  метою  визначення  ступеню  задоволеності  батьків  якістю  наданих освітньо-виховних послуг та умов перебування дітей в дошкільному закладі проводиться анкетування, тестування, співбесіди.

Спланована робота по  забезпеченню  якісної  організації  та  проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів, свят, розваг, змагань проводилася не в повному обсязі через воєнний стан і неможливість запрошення батьків на різноманітні спільні з дітьми заходи.

Добре  зарекомендувала  себе  така  форми  взаємодії  з  батьками  як  участь  в оформленні  різноманітних виставок, фотовиставок, фото вернісажів,  це  дає  змогу  кожній  родині  проявити  ініціативу, самостійність, творчість та вигадку.

Однією з колективних форм роботи є робота батьківського комітету.

Батьківський комітет закладу (голова Супрун Я.Є.) створений та діє у відповідності до Примірного Положення про батьківські комітети (раду) ДНЗ, затвердженого наказом Міносвіти і науки, молоді та спорту України від 26.04.2011 року № 398, легалізований як громадське об’єднання,  опікується організаційно-господарськими питаннями, питаннями оздоровлення, харчування дітей, захисту їх прав  та іншими.

Робота батьківського комітету спланована і проводиться у відповідності до плану дошкільного закладу на поточний рік. Засідання батьківського комітету скликаються один раз на квартал та за необхідності вирішення термінових питань, про що свідчать протоколи.

Загальні батьківські збори в ДНЗ проводяться двічі на рік, проходять при активній участі батьків. В їх проведенні використовуються активні форми роботи: елементи тренінгу, консіліуми,  мозковий штурм, «метод ручки», онлайн-збори та інші.

Протоколи батьківських зборів і конференцій ведуться в друкованому вигляді, в них зазначена кількість присутніх, черга денна, питання, які заслуховувались, та виступи. Рішення зборів конкретні, з зазначенням терміну виконання та відповідальної особи.

Щорічно, наприкінці навчального року, проводиться звіт керівника закладу про свою діяльність в поточному році висвітлюється на сайті закладу та сторінці фейсбуку. Крім батьківської громади на звіті присутні голова батьківського комітету дошкільного закладу, члени батьківського комітету вікових груп, представники колективу дошкільного закладу та всі бажаючі. Протокол звіту директора (завідувача) та матеріали зберігаються в папці.

Особлива увага в дошкільному закладі приділяється сім’ям, які опинились в складних життєвих умовах. Педагоги розробляють індивідуальні програми педагогічного супроводу цих сімей. Забезпечено  постійне  оновлення  банку  даних  на  сім’ї  які знаходяться  у  складних  життєвих  обставинах.  За  три  роки  зареєстровано  3 звернення  батьків  до  соціальної  служби.

Батьки дошкільного закладу відчувають впевненість у безпеці і захищеності своїх дітей під час перебування в закладі. Зворотній зв’язок простежується у особистій участі у прийнятті різнобічних рішень пов’язаних з діяльністю закладу та груп.

Документація по роботі з батьками  в кожній групі і в цілому в дошкільному закладі ведеться  відповідно до  чинних вимог.

В основу взаємодії ДНЗ і сім’ї покладено партнерство і співробітництво, які дозволяють вирішувати більшість проблем, що стоять перед адміністрацією і батьківською громадою по створенню оптимальних умов для всебічного розвитку дітей.

Організація медико-профілактичних заходів

У відповідності до наказу МОЗ України і МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»№ 432/496 від 30.08.05 р. зміст роботи з організації і проведення медичних оглядів, профілактичних та лікувально-оздоровчих заходів. План роботи медичної служби на 2020-2021н.р. укладений відповідно до річного плану роботи закладу, виконаний в повному обсязі.

Медичне обслуговування дітей закладу здійснювалось старшою медичною сестрою Затулою Н.С.

План роботи медичного працівника включав розділи:

– організаційна робота;

– лікувально-профілактична робота;

– протиепідемічна робота;

– санітарно-гігієнічна робота;

– санітарно-просвітницька робота

Медичне обслуговування в ДНЗ включало проведення обов’язкових медичних оглядів, надання в разі потреби невідкладної швидкої індивідуальної профілактичної допомоги. Проведення профілактичних  щеплень проводилось згідно з календарем щеплень та згідно з наказом МЗУ від 31.01.2000р. «Про порядок профілактичних щеплень в Україні», де затверджені: календар профілактичних щеплень, положення про організацію і проведення профілактичних щеплень тощо.

Належним чином була оформлена обов’язкова документація, своєчасно складалися плани роботи і звіти, місячний та річний план профщеплень, Здійснювався щомісячний, щоквартальний, щорічний аналіз захворюваності, на кожну групу закладу складався лист здоров’я. За потребою готувався оперативний план дій по зниженню захворюваності; контролювався стан фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та їх загартування. Своєчасно здійснювався контроль динаміки розвитку та стану здоров’я кожної дитини, антропометричні виміри в садових групах ДНЗ – щоквартально, в групах раннього віку – щомісячно, огляд на педикульоз.

Особиста гігієна персоналу не порушувалась.  Медична сестра здійснювала медичний контроль за перебігом періоду адаптації.

Документація по медичному обслуговуванню дітей ведеться у порядку, встановленому МОЗ України.

Лікувально-профілактичнаробота в дошкільному закладі спрямованана:

– Проведення профілактичних оглядів дітей: від 1,5 до 3 років; від 3 до 7 років.(1 раз на квартал)

– Проведення антропометричних вимірювань дітей.(1 раз на місяць – діти групи раннього віку, 1 раз на квартал – діти 4-го,5-го,6-го років життя)

– Надання медичної допомоги дітям, які захворіли, своєчасне здійснення ізоляції їх у групі до приходу батьків.

– Проведення диспансеризації дітей, які мали хронічні захворювання.

– Медико-педагогічний контроль за навантаженням на заняттях з розвитку рухів і гігієнічними умовами проведення всього навчально-виховного процесу.

– Контроль за забезпеченістю аптечки необхідними ліками та медичними інструментами.

– Розробка раціонального розпорядку дня у всіх вікових групах.

Зміст протиепідемічної роботи направлено на:

– Контроль за санітарно-гігієнічним та дезінфекційним режимом згідно з інструкцією.

  • Постійний контроль за зберіганням та використанням дезінфекційних і миючих засобів

– Складання плану профілактичних щеплень на рік та суворий контроль за його виконанням(двічі на рік).

– Проведення протиепідемічних та за гартувальних заходів щодо боротьби з грипом та з іншими респіраторними захворюваннями.

– Контроль по групах за прийманням дітей вранці.

– Суворий контроль за строками проходження персоналом медогляду.

– На час карантину, контроль за дотриманням ізоляції груп у приміщенні та на ігрових майданчиках.

– Навчання технічного персоналу методиці проведення дезінфекційного режиму, режиму провітрювання, дотримання карантинних вимог.

– Суворий контроль за приходом до дитячого садка дітей, які перенесли кишкові інфекції. Приймання дитини тільки за наявності в неї документації із держспоживслужби та довідки про проведення лікування.

  • Суворий контроль за дотриманням карантинних заходів спричинених коронавірусною інфекцією.

Медичне обслуговування в дошкільному закладі включало проведення обов’язкових медичних оглядів .

Належним чином оформлюється обов’язкова документація, своєчасно складаються плани роботи і звіти, місячний та річний план профщеплень, здійснюється щомісячний, щоквартальний, щорічний аналіз захворюваності.

На підставі поглибленого огляду дітей у кожній групі закладу складено лист здоров’я. Своєчасно здійснювався контроль динаміки розвитку та стану здоров’я кожної дитини, антропометричні виміри, визначення гостроти зору, перевірка постави, огляд на педикульоз. Доцільність та своєчасність виконання заходів по боротьбі з ентеробіозом, належна увага з формування у дітей культурно-гігієнічних навичок, забезпечує відсутність впродовж останніх трьох років інвазованості дітей.

Організація роботи закладу та організація оздоровлення дітей в
дошкільному закладі в літній період проводилась у відповідності до
інструктивного листа Міністерства освіти і науки України про оздоровлення влітку, Постанов  Головного державного санітарного лікаря щодо роботи закладів дошкільної освіти в зв’язку  з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19» у відповідності до Плану роботи на оздоровчий період, який обговорюється та схвалюється педагогічною радою.

 

Аналіз стану здоров’я дітей

Показн. стану

здор.

Кільк.

показн.

 

Група здоров’я

 

 

Група фізкультури

 

Фізичний розвиток

І

 

ІІ ІІІ осн-овна підго-товча спеціа-льна Гармо-нійний нижче серед-нього Вищесереднього
Кількість

Дітей

110 63 11 151 22 11 184
% 62 34 4 84 12 4 100

 

 

 

 

 

Захворюваність дітей аналізувалася за трьома показниками

 

Показники 2021-2022н.р. 2022-2023н.р.
Кількість днів, пропущених

1 дитиною по хворобі

1,5 1,1
Кількість випадків захворювання на ГРЗ на 1000 населення 329 284
Кількість випадків захворювання на 1000 населення 410 367

 

Аналіз організації харчування дітей

Харчування дітей в дошкільному закладі регламентується: Законом України «Про дитяче харчування», Законом України «Про дошкільну освіту» ст. 35, Постановою № 305 від 24 березня 2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»,  та відповідно системи НАССР.

З 28.08.2022 дошкільний навчальний заклад працював з одноразовим режимом харчування.

Харчування дітей пільгового контингенту профінансовано своєчасно за рахунок бюджетних коштів.

Основні принципи організації харчування в дошкільному закладі:

  • енергетична  цінність  раціонів  відповідно  до  енерговитрат дітей;
  • збалансованість та максимальна різноманітність раціону;
  • технологічна та  кулінарна  обробка  продуктів  та  страв,  що забезпечує їх смакові якості та збереження вихідної харчової цінності;
  • забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог  до  стану  харчоблоку,  продуктів  харчування,  їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв.
  • врахування індивідуальних особливостей дітей (у тому числі того, що дехто з них не переносить окремих продуктів та страв).

Приміщення  харчоблоку   дошкільного закладу  відповідає  вимогам «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» розташоване на І поверсі, має вихід на вулицю.

Харчоблок забезпечено достатньою кількістю кухонного посуду, розділочного та дрібного інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений з нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм, та зберігається на стелажах.

Санітарний стан харчоблоку відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Генеральне та щоденне прибирання проводиться за встановленим графіком, з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної  експертизи  МОЗ  України (сертифікати в наявності). Миючі і дезінфікуючи засоби зберігаються у відведених місцях без доступу світла.

В спеціально оформленій папці є необхідні інструкції, правила і графік прибирання харчоблоку. Ведеться санітарний журнал адміністративного контролю за санітарним станом приміщень харчоблоку.

Кожне технологічне обладнання забезпечено інструкцією користування та технічним паспортом. Працівники харчоблоку ознайомлені під підпис з інструкціями з охорони праці та інструкціями щодо користування кожним з технологічних обладнань, які є на харчоблоці. Крім того, працівники харчоблоку забезпечені зазначеними вище інструкціями.

Комора оснащена: електронними та напольними вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях крупи, олія, чай, тощо; трапиками, на яких розміщено мішки з борошном та цукром. В холодильниках є термометри, які дозволяють контролювати температуру.

В коморі щоденно проводиться вологе прибирання з застосуванням миючих засобів та генеральне прибирання – з дезінфікуючими засобами. В коморі також дотримується товарне сусідство продуктів харчування.

Харчоблок забезпечено кваліфікованими кадрами згідно штатного розпису.

Забезпечення  продуктами  харчування  здійснюється  централізовано,  за попереднім  замовленням.

Доставка продуктів здійснюється спеціальним транспортом, на який оформлено санітарний паспорт. На всі завезені продукти та продовольчу сировину є сертифікати якості та товаротранспортні накладні в яких зазначений постачальник,  ціна, ґатунок, строк реалізації та кількість продукту.

В наявності ветеринарні свідоцтва на м’ясну продукцію та рибу, посвідчення та довідки з лабораторними вимірюваннями на овочі, посвідчення про якість – на фрукти.

В  закладі  забезпечується  дотримання  вимог санітарних  правил  щодо  зберігання,  переробки  і  приготування  страв. Страви готуються відповідно до орієнтовного чотиритижневого меню затвердженого начальником управління освіти,  головним лікарем держпродспоживслужби.

В дошкільному закладі є меню на  літній, осінній, зимовий, весняний періоди з розподілом продуктового набору за основними групами і з урахуванням  забезпечення  сезонними  продуктами, згідно вартості для дітей раннього та дошкільного віку. Меню знаходиться в користуванні у завідувача, сестри медичної старшої та комірника дошкільного закладу.

Документацію з організації харчування в ДНЗ веде сестра медична старша

(з дієтхарчування) Затула Наталія,  комірник  Фесюн Олена. У відповідності з Постановою № 305 від 24 березня 2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»,  та відповідно системи НАССР,  номенклатури справ у дошкільному  навчальному  закладі.

Добовий харчовий раціон складається із наявного набору продуктів відповідно до вимог постанови № 305 від 24.03.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

 

Енергетична цінність продуктів харчування

ЗДО
Показники План Факт %
Білки 60,6 60,3 99
Жири 54 51,8 99
Вуглеводи 228 226 99
Енергоцінність 1581 1493 94

 

Встановлено, що вихованці за навчальний рік спожили у середньому:

 

 

 

 

Бракераж сирої продукції здійснюється комірником, шеф-кухарем із залученням сестри медичної старшої.

Директором (завідуючою) Шатохіною Надією здійснюється щоденний контроль за роботою харчоблоку щодо дотримання технології приготування їжі, виходу та якості страв; ведення документації з питань харчування; забезпеченість обладнанням, посудом, кухонним інвентарем, спецодягом; маркуванням та використанням за призначенням; якістю продуктів харчування при отриманні з бази; ведення документації з питань харчування; забезпеченістю миючими, дезінфікуючими засобами; дотриманням вимог щодо зберігання продуктів харчування; санітарно-гігієнічного стану харчоблоку та допоміжних приміщень; дотриманням строків реалізації продуктів; товарне сусідство  тощо.

Вихователем-методистом Федоренко Тетяною та сестрою медичною старшою Затулою Наталією здійснюється періодичне спостереження та аналіз стану формування культурно-гігієнічних навичок у дошкільників під час миття рук, прийому їжі, роздягання та одягання дітей.

Питання організації харчування дітей в закладі включались в тематику батьківських зборів, розглядались на  виробничих нарад, нарадах при директору (завідувачу), висвітлювались в інформаційних батьківських куточках.

 

Дотримання вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці працівників

 та вихованців в дошкільному закладі 

Відповідно до ст. 13 розділу III  Закону України  «Про  охорону  праці», «Положення  про  організацію  роботи  з  охорони  праці  учасників  навчально-виховного процесу в закладах освіти», в дошкільному закладі проводиться робота з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки та забезпечення безпечних та  нешкідливих умов під час освітнього процесу.

Діяльність  працівників  закладу  регламентується   посадовими  інструкціями та інструкціями з охорони  праці, які  розроблено у відповідності до чинного законодавства, затверджено керівником дошкільного закладу Шатохіною Н.М., погоджено головою ПК ДНЗ  Поливко Л.Б.

Інструкції з охорони праці  розроблено  відповідно  до  «Положення  про розробку  інструкцій  з  охорони  праці» є в наявності.

Для  проведення  всіх  видів освітньої  діяльності  розроблені  інструкції  з безпеки  життєдіяльності  вихованців  на  вимогу  п.  4.2.8.  «Положення  про організацію  роботи  з  охорони  праці  учасників  навчально- виховного  процесу  в закладах освіти».

Ознайомлення з інструкціями працівників всіх категорій проводиться під особистий підпис, з вказуванням дати ознайомлення. Всі види інструкцій працівники дошкільного закладу отримали на руки.

Згідно ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди» у  колективному  договорі  встановлені  взаємні зобов’язання  адміністрації  та  трудового  колективу  щодо  регулювання виробничих,  трудових,  соціально- економічних  відносин,  зокрема  умов  та охорони праці.

Розроблені заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, інструкції з пожежної безпеки,  двічі на рік  проводиться практичне  відпрацювання  плану  евакуації учасників освітнього процесу.

Один раз на три роки проходить навчання з охорони праці директор                             (завідувач) Шатохіна Н.М., відповідальна за організацію охорони праці в ДНЗ вихователь-методист Федоренко Т.О., завгосп Кожемякіна Н.Д.

В  будівлі дошкільного  закладу  розміщені  плани-схеми  евакуації  учасників  освітньо-виховного  процесу,  затверджені  директором (завідувачем);  підписано  та  звільнено  від сторонніх предметів  шляхи  евакуації,  аварійні  виходи;  обладнано  куточок  з питань безпеки життєдіяльності, створена кімната Безпеки.

Щороку  проводяться наради з питань охорони праці  та  безпеки  життєдіяльності, Тижні безпеки дитини та безпеки  дорожнього  руху.

Питання  безпеки  життєдіяльності  вихованців обговорюються  на  зборах  з  батьківською  громадськістю,  проводиться профілактична  робота  щодо  пожежної  безпеки  та  дорожньо- транспортного травматизму тощо.

Для  попередження  нещасних  випадків  під  час освітнього  процесу  та  у побуті, адміністрацією ДНЗ розроблені комплексні заходи з поліпшення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, профілактики випадків пожежі, побутового  травматизму,  забезпечення  виконання  санітарно-гігієнічних  норм .

Оформлено  акти  підготовки  навчального  закладу  до  2023-2024 навчального  року,  акти  заміру  опору  ізоляції  освітлювальної  та  силової електромереж.  В  полі  зору  адміністрації  і  працівників  знаходяться  питання

дотримання  безпечних  умов  перебування  дітей  в  дошкільному  закладі, профілактика  дитячого  травматизму.

Робота  педагогів  орієнтована  на виконання  Базового  компоненту  дошкільної  освіти  в  Україні (нова редакція) щодо формування  у  дошкільників  активної  позиції  та  елементарної  життєвої компетентності.  Формування  безпечних  навичок  життєдіяльності  у дітей відбувається  під  час  бесід, консультацій,  інструкцій  перед  початком  будь – якої  діяльності,  спеціально організованих занять, розваг, загально-садових виставок з зазначеної теми.

Педагогами  широко використовуються в роботі з дітьми матеріали досвіду «Безпека життєдіяльності дитини» вихователя ДНЗ Довбиш А.І.

В  дошкільному  закладі  впорядковано  необхідну  кількість  наочного  та дидактичного  матеріалу  для  формування  та  закріплення  у  дітей  знань  про безпечну  поведінку.   Для  батьків  розроблено  консультації,  рекомендації, поради.

Директором (завідувачем) Шатохіною Н.М. та відповідальним за організацію охорони праці Федоренко Т.О. ведеться робота з обліку та  розслідування нещасних випадків, що стались з працівниками дошкільного закладу.

З  метою  покращення якості роботи  з  охорони  праці  та  охорони  життя  і здоров’я  дітей, в  дошкільному  закладі  адміністрацією  ініціюються  різні  види контролю  з  залученням  членів  комісії  з  техніки  безпеки, організації  охорони праці та профспілкового  комітету.  Результати  спільних  перевірок  обговорюються  на виробничих нарадах, зборах колективу.

Раціональний  розподіл  обов’язків  з  організації  охорони праці  та  охорони  життя  і  здоров’я  дітей  регулюється відповідними наказами по ДНЗ.

Проводиться  профілактична  робота  з  перевірки  протипожежного  стану навчальних  приміщень,  стану  готовності  засобів  пожежогасіння  та дотримання  учасниками  освітнього  процесу  правил  техніки безпеки.

Систематично  ведеться  підготовка  педагогічних  працівників  за тематикою  охорони  життя  та  здоров’я  дітей,  практичною  спрямованістю  якої  є виховання  у  дітей  почуття  свідомого  та  обов’язкового  виконання  у повсякденному житті встановлених правил і норм поведінки.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці. На постійному контролі також питання: дотримання вимог безпеки та правил внутрішнього трудового розпорядку (зберігання та використання миючих засобів на харчоблоці, групах, наявність інструкцій з охорони праці та щодо використання технологічного обладнання, електроприладів та миття посуду, своєчасність проходження медичного обстеження персоналом). Проведено атестацію робочих місць за умовами праці за результатами якої затверджено список посад, які мають право на пільги та компенсації.

 

Адміністративногосподарська діяльність

Матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу у належному стані. Дошкільний навчальний заклад забезпечено необхідним обладнанням, меблями та м’яким інвентарем, що знаходиться у робочому стані.

Фінансово-матеріальне зміцнення відбувалося за рахунок бюджетних коштів. Заходи, передбачені планом, по збереженню та зміцненню матеріальної бази виконані на 100%.

Утримання та влаштування будівлі та території закладу відповідає Санітарному регламенту. Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена. Батьки беруть участь у благоустрої на території ДНЗ.

На 12 ігрових та спортивному майданчиках обладнання підтримується у задовільному, безпечному стані. Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно з дотриманням правил безпеки життєдіяльності, особливо, на час правового рехиму воєного стану,  протиепідемічних вимог.

Весь освітній процес здійснювався, відповідно до вимог нормативно-правової документації у частині, що стосується збереження життя і здоров’я дітей.

Якісна підготовка до опалювального періоду забезпечила сталу роботу закладу в холодну пору року.

Протягом року було проведено 4 виробничі наради на яких розглядались питання щодо підготовки до навчального року, літнього періоду, управлінської діяльності, організації харчування, охорони праці та безпеки життєдіяльнсті дітей і працівників.

Виконання плану розвитку ДНЗ № 4 «Сонечко»  за 2021/ 2022 навчальний рік:

Придбано:

Впродовж 2022/2023 навчального року придбано:

 І. Бюджетні кошти:

  1. Канцелярські товари – 6 568.00
  2. Заправка картриджів та ремонт принтерів – 4 350.00
  3. Заміна труби системи опалення ТОВ ЖЕД «7 вітрів» – 2 208.00
  4. Матеріали для ремонту після пориву – 3 236.00
  5. Господарчі товари, сантехніка, електротовари – 6 830.00
  6. Миючі засоби – 14 962.00
  7. Медикаменти – 1737.93
  8. Деззасоби та антисептики – 5 945.00
  9. Олива, бензин, лєска – 5 075.75
  10. Цемент – 4 368.00
  11. Фарба – 11 943.00

     Всього на суму:  67 223.68

Оформлені рахунки на придбання канцелярських, господарчих та будівельних матеріалів.

     ІІ.   Гуманітарна допомога:

  1. Продуктові дитячі набори 112 шт
  2. Вода питна бутильована – 300 л.
  3. Баки для кипяченої води – 3 шт.
  4. Відро туалетне – 3 шт.
  5. Антисептики дитячі – 144 шт.
  6. Генератор (30 394.00 грн) 1 шт. від виконавчого комітетц Конотопської міської ради.

За 2022/ 2023 навчальний рік у закладі:

  1. Вчасно підготувалися до нового навчального року та опалювального сезону.
  2. Підтримували t   режим, чистоту і порядок у приміщеннях і території.
  3. Обладнання, меблі, мякий інвентар утримуються у справному стані, вчасно ремонтуються.
  4. Облаштоване та утримується в належному стані найпростіше укриття.
  5. Прибрана територія після танення снігу.
  6. Ліквідовано порив труби на системі опалення з допомогою ТОВ ЖЕД «7 вітрів».
  7. Відремонтоване та п-офарбоване обладнання на ігрових та спортивному майданчиках.
  8. Підрізані дерева та кущі, посаджені нові молоді деревця, кущі, квіти на клумбах, рослини на дослідних ділянках.
  9. Скошується трава на території закладу та на закріпленій за його межами.
  10. На території закладу виготовлені нові ігрові споруди, деревяні вазони, лави, велосипед з квітами, горщики з квітами.
  11. Проводиться закупівля товарів та матеріалів для забезпечення потреб закладу.

Враховуючи аналіз освітньої  і методичної роботи у 2022/2023 навчальному році, досягнення і перспективи розвитку ДНЗ, педагогічний колектив у наступному 2023/2024 навчальному році буде спрямовувати свою діяльність на розв’язання основних пріоритетних завдань.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *